درباره کوه کله قندی

کوه کله قندی به شکل مخروطی عظیم و در عین حال فوق العاده می باشد. بسیاری از افراد با شنیدن نام این کوه دچار تعجب می شوند. دلیل نامگذاری آن، تنها شکل مخروطی کوه می باشد. کوه کله قندی به علت شباهت زیادی که با کله قند دارد، به این نام خوانده می شود.
کوه کله قندی در حدود 600 میلیون سال قبل شکل گرفته است. این کوه در زمان مختلف، اسامی متفاوتی را تجربه کرده است. اطراف کوه را پوشش گیاهی سبز فراگرفته است. بسیاری از متخصصان معتقدند که کوه کله قندی نشان ریو دو ژانیرو به شمار می رود. این کوه در خلیج گوآنابارا واقع شده و بوضوح می توان آن را از دریا یا هوا مشاهده کرد. کوه کله قندی شبیه به یک نشانه جغرافیایی بنظر می رسد که در حاشیه ریو دو ژانیرو قرار گرفته است.

نام محلی

نام پائو دو آسوکار، نامی است که توسط پرتغالی ها به این کوه داده شد که معنای آن کوه می باشد.

اطلاعات گردشگری

کوه کله قندی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری برزیل به شمار می رود. گاهی اوقات گردشگران تنها به چیزهایی که راهنمایشان می گوید تکیه کرده و بدین شکل بسیاری از مکان های جذاب دیگر را از دست می دهند. به همین دلیل بهتر است همواره پیش از سفر به شهر یا کشوری جدید با جستجو در اینترنت به جمع آوری اطلاعات درباره بهترین مکان های دیدنی هر نقطه و نحوه رفتن به آنها بپردازید. در مورد کوه کله قندی، در صورت تمایل می توانید با استفاده از تله کابین خود را به آنجا برسانید. برای این کار باید از قبل شخصاً اقدام به رزرو جا کرده و یا این کار را به پذیرش هتل محل اقامت تان محول نمایید. برای رسیدن به بالاترین نقطه این کوه لازم است دوبار تله کابین خود را عوض کنید. نخستین ایستگاهی که در مسیر بالا رفتن به قله به آن می رسید، کوه اورکا نام دارد که ارتفاع آن، 720 پا بالاتر از سطح دریا می باشد. از این نقطه تله کابین را عوض کرده و در نهایت به بالای کوه کله قندی می رسید. تله کابین های خط اول هر 15 دقیقه و در خط دوم هر 30 دقیقه حرکت می کنند.
سواری با تله کابین دوم بسیار فوق العاده است به طوریکه هرگز آن را در تمام زندگی فراموش نخواهید کرد. شما از بالای آن می توانید تمام شهر ریو دو ژانیرو را که با زیبایی هرچه تمام تر خودنمایی می کند، ببینید. معمولاً کسانیکه یکبار این وسیله را سوار می شوند، آرزو می کنند که مجدداً به این جا بازگردند. چشم اندازهای گوناگون و بی نظیر زیادی از فراز کوه قابل مشاهده اند. برای مثال ساحل معروف کوپاکابانا از آن بالا پیداست. از هیچ نقطه دیگری نمی توان چنین چشم انداز فوق العاده ای را مشاهده کرد.

تاریخچه کوه

کوه کله قندی در گذشته اسامی مختلفی داشته است. بیشتر اسامی بکار رفته به نوعی نشان دهنده ارتفاع یا شکل آن و یا کلمات مختلفی با معنای کوه بوده است. این کوه در گذشته به طرق مختلفی به شهر ریو دو ژانیرو کمک کرده است. مردم محلی و پادشاهان از این کوه برای منافع خود استفاده می کردند. آنها از فراز کوه هرگونه حرکت تهاجمی به شهر را مدنظر قرار می دادند. زمانیکه پای تله کابین به کوه کله قندی رسید، سومین تله کابین در جهان و نخستین در برزیل محسوب می شد. مردم در گذشته هرگز به کوه کله قندی به چشم یک جاذبه گردشگری نگاه نمی کردند. اما با گذشت زمان، این کوه به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری در برزیل تبدیل شده است. این کوه معمولاً نخستین چیزی است که ورود گردشگران را به ریو دو ژانیرو تبریک می گوید. شهر ریو نیز منافع بسیاری از کنار گردشگرانی که برای دیدن کوه می روند، به دست آورده است.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » کوه کله قندی
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

سواحل ریو دو ژانیرو

سفر به ریو دو ژانیرو بدون رفتن به این سواحل کامل نخواهد شد. به همین دلیل است که شما باید پیش از سفر به ریو تمام اطلاعات لازم را جمع آوری نموده تا بدین شکل هیچیک از دیدنی های آن از جمله این سواحل را از دست ندهید.