درباره سواحل

کوپاکابانا -Copacabana- ساحلی به طول 4 کیلومتر است که در جنوبی ترین قسمت شهر ریو دو ژانیرو واقع شده است. مسیر پیاده روی سنگفرش این ساحل که با استفاده از سنگفرش های سیاه و سفید ساخته شده، مسیر بسیار فوق العاده ای است. پس از پایان این ساحل 4 کیلومتری، دو ساحل کوچک وجود دارد که بسیاری از موج سواران برای تفریح به آنجا می روند. ساحل ایپانما -Ipanema- از دیگر سواحل زیبای اطراف ریو دو ژانیرو است. ساحل لبلون -Leblon- بسیار شبیه ایپانما اما به مراتب آرامتر و خلوت تر از آن است. چندین ساحل زیبا هم در منطقه پپینو -Pepino- وجود دارند که اگر علاقمند به ورزش پارا گلایدینگ باشید، باید دست کم یکبار سری به این سواحل بزنید.
ساحل لبلون در آمریکای جنوبی بواسطه گرانقیمت بودن زمین های اطراف آن بسیار معروف است. در واقع قیمت هر متر مربع از زمین های این ساحل، گرانترین قیمت در تمام آمریکای جنوبی محسوب می شود. این ساحل یکی از زیباترین سواحل ریو دو ژانیرو بوده هرچند شرایط در سال های اخیر تغییرات زیادی کرده و ساختمان های محلی تخریب شده اند. این منطقه تا حدودی هویت خود را از دست داده اما هنوز وقتی گردشگران از ریو دو ژانیرو دیدن می کنند، دست کم یکبار به این ساحل می آیند. کسانیکه علاقمند به رشته پاراگلایدینگ هستند بدون تردید ساحل پپینو را انتخاب می کنند. پاراگلایدینگ از جمله مهیج ترین تجربه هایی است که می توان در زندگی داشت. سواحل پپینو بسیار زیبا هستند و با دیدن آنها احساس آرامش درونی به انسان دست می دهد. با دیدن زیبایی طبیعت و دریای کاملاً آبی احساس می کنید که در بهشت هستید. اگرچه امروزه این سواحل تاحدودی شلوغ شده اند اما هنوز هم دیدن آنها ارزش زیادی دارد.

اطلاعات گردشگری

هر ساحل، پیشینه خاص خود را دارد. در مورد ساحل کوپاکابانا، این پیشینه به سال 1858 میلادی باز می گردد. در آن سال، دو نهنگ بطور ناگهانی در این ساحل نمایان شدند. وقتی این خبر پخش شد، مردم برای دیدن آنها به سمت ساحل کوپاکابانا هجوم بردند. برخی با پای پیاده و بعضی هم با اسب خود را به آنجا رساندند. آن دو نهنگ با دیدن انبوه جمعیت آنجا را ترک کردند درحالیکه مردم کماکان در ساحل مانده بودند. از آن زمان بتدریج پای مردم به این ساحل باز شد. ساحل ایپانما بواسطه یکی از آهنگ هایی که برنده جایزه گرامی شده بود، به شهرت رسید. اما قبل از این رویداد، مردم چندان متوجه زیبایی این ساحل نبودند. برای دیدن تمام این سواحل شما می توانید با صرف هزینه مناسبی اقدام به این کار نمایید.

تاریخچه سواحل

این سواحل شما را با خود به سفری فوق العاده می برند. تجربه دیدن آنها، تجربه ای بی نظیر و بزرگ خواهد بود. دیدن طلوع و غروب خورشید و نیز قایق سواری شما را بیش از پیش شاد و خوشحال می سازد. ساحل کوپاکابانا، معروفترین ساحل ریو دو ژانیرو است. نام این ساحل از یک واژه توپی به نام ساکوپِناپا گرفته شده است. این ساحل بسیار شبیه ساحل دیگری در بولیوی است اما در ریو دو ژانیرو همتایی ندارد. این ساحل پس از فراز و فرودهای بسیار، سرانجام به معروفترین ساحل ریو تبدیل شد.
گردشگرانی که به ریو دو ژانیرو سفر می کنند بدون دیدن این ساحل، سفر خود را ناتمام فرض می کنند.
ساحل لبلون از روی نام مزرعه داری فرانسوی به نام لو بلوند، نامگذاری شده است. این منطقه به عنوان یکی از معروفترین و ثروتمندترین مناطق ریو شهرت داشته است. با گذشت زمان، موقعیت استثنایی این ساحل دچار افت شد اما شهرت آن کماکان حفظ شده است.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » ریو دو ژانیرو » سواحل ریو دو ژانیرو
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ریو دو ژانیرو

باغ گیاه شناسی

بطورکلی باغ گیاه شناسی ریودوژانیرو -Jardim Botanico- از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد. در هیچ جای دیگری نمی توان آرامش و زیبایی های طبیعی را در کنار هم مشاهده کرد.

بارا دا تیجوکا

وقتی به ریودوژانیرو سفر می کنید، بدن شک باید از بارا -Barra DaTijuca- و زیبایی های آن نیز دیدن کرد.

استادیوم فوتبال ماراکانا

چه مسابقه ای در این استادیوم در حال برگزاری باشد یا نه، باید دست کم یکبار از این مکان دیدن کرد. دیدن این استادیوم عظیم بدون شک ارزشمند است. در غیراینصورت، شانس طلایی دیدن بزرگترین استادیوم فوتبال در جهان را از دست خواهید داد.

جنگل تیجوکا

چنانچه در حال برنامه ریزی برای سفر به ریودوژانیرو هستید، حتماً برنامه ای برای رفتن به جنگل تیجوکا -Tijuaca Rainforest- به همراه خانواده را نیز ترتیب دهید. بدون شک از سپری کردن یک روز آرام در این جنگل لذت وافری خواهید برد.

سانتا ترِزا

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، حتماً یک روز از برنامه سفرتان را برای رفتن به سانتا ترزا -Santa Tereza- و دیدن گوشه و کنار شهر با تاموا اختصاص دهید.

مجسمه تاریخی مسیح نجات بخش

چنانچه قصد سفر به ریو دو ژانیرو را دارید، دیدن مجسمه کریستو ردنتور - Cristo Redentor Statue- را ار دست ندهید. چراکه دیدن آن مترداف با گرفتن عکس های زیبا و کسب تجربه ای فوق العاده برای بازگو کردن در جمع دوستان و خانواده می باشد.

کوه کله قندی

فرقی ندارد که شما این کوه را به چه نامی بخوانید. اما بدون تردید کوه کله قندی -Sugarloaf Mountain-، از جمله مکان هایی است که پس از سفر به برزیل باید از آن دیدن کرد.