درباره معبد تیان هو

معبد تیان هو در بلندی های رابسون و در یک زمین بزرگ قرار دارد. مساحت این زمین حدود 1.67 هکتار است. در این معبد همه چیز در مورد مذهب های بودائیسم، تائوئیسم و کنفوسیوس وجود دارد. با این که این معبد قدیمی است، اما بافت و معماری بنای آن منعکس کننده تفکر سنتی و ترکیبی از ایده های معاصر پدیدآوردندگان آن است. ستون قرمز رنگ موجود در درگاه ورودی معبد، شکوه و زیبایی خاصی به آن بخشیده است.

درباره ساختمان

این ساختمان بزرگ به چهار طبقه مختلف تقسیم می شود.
  • طبقه اول: طبقه اول به طور کامل به غذا و مواد خوراکی اختصاص داده شده است. در این طبقه، مغازه های کوچک و فروشگاه های مواد غذایی مختلفی برای گردشگرها وجود دارند.
  • طبقه دوم: سالن بزرگی در این طبقه وجود دارد که برای برنامه ها و هدف های مختلف از آن استفاده می شود.
  • طبقه سوم: این طبقه برای اجرای برنامه های رسمی استفاده می شود.
  • طبقه چهارم: این طبقه، مهم ترین بخش معبد تیان هوست و بزر ترین سالن عبادت کاهنان و مردم در این طبقه وجود دارد.
نمازخانه یا همان عبادت گاه بودایی ها، طراحی بسیار زیبایی دارد. سه محراب در این سالن وجود دارند. هر محراب با خدا یا الاهه های مختلف تزئین شده است. محراب مرکزی و اصلی،به تیان هو اختصاص دارند و دو الاهه دیگر، یعنی الاهه رحمت و waterfront در دو طرف چپ و راست آن واقع شده اند.
علاوه بر اینها، آثار تاریخی و زیبای دیگری نیز در این معبد وجود دارند که باعث جذب گردشگر می شوند. به طور مثال می توان به برکه لاک پشت ها، باغ گیاهان دارویی، A Wishing Well و 12 مجسمه از حیوانات مربوط به علم ستاره شناسی اشاره کرد.

اطلاعات گردشگری

معبد بودایی  تیان هو-Thean Hou Buddhist Temple-، یکی از جاذبه های اصلی شهر کوالالامپور در کشور مالزی است. این معبد مورد علاقه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار می گیرد. در این مکان برنامه های مختلفی اجرا می شود که باعث خرسندی بازدید کننده ها هستند. از جمله آنها می توان به جشن های سال نوی چینی، جشن سالانه، جشن روزهای تولد الهه رحمت، الهه Waterfront و خدایان تیان هو اشاره کرد.
همچنین می توان آموزش فعالیت های رزمی، ووشو و تای چی را نام برد.

دسترسی به معبد تیان هو - برای رفتن به معبد تیان هو در شهر کوالالامپور می توان از تاکسی یا اتوبوس کمک گرفت. اما با رسیدن به تپه ای که معبد روی آن قرار دارد باید پیاده شوید و باقی راه را پیاده بروید.

تاریخچه

معبد تیان هو که جزو بزرگ ترین معابد چینی به شمار می رود هر ساله گردشگران فراوانی را به سمت شهر کوالالامپور در کشور مالزی می کشاند. این معبد در سال 1987 توسط جامعه Hainanese ساخته شده است. سلانگور و جامعه فدرال Hainan که صاحبان معبد تیان هو هستند در سال 1989 میلادی این معبد را راه اندازی کردند. آنها در آن زمان حدود 7 میلیون رینگیت برای ساخت این بنا هزینه کرده بودند. بعد از اتمام ساخت این ساختمان زیبا، Hainaneseها  آن را به Guan Yin، خدای رحمت اعطا کردند.
 
نام: آسیا » مالزی » کوالالامپور » معبد بودایی تیان هو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر کوالالامپور

آکواریم کی-ال-سی-سی

زندگی زیر آب همیشه یکی از جاذبه های طبیعت برای هر کدام از ما انسان هاست. این که بدانید در دنیای زیرآب چه می گذرد بدون شک برای هر فردی جالب و زیباست. آکواریوم-Klcc- شهر کوالالامپور در کشور مالزی با توجه به این حس انسان ها تاسیس شده است و هر ساله گردشگران فراوانی را به سمت خود جذب می کند. تماشای انواع ماهی ها، خزندگان و دیگر موجودت آبزی، تجربه ای هیجان انگیز به انسان می بخشد.

روستای فرانسوی

کشور مالزی مملو از مکان های دیدنی زیباست. مکان هایی که دست کم ارزش یکبار بازدید را دارند. در این مقاله یکی از مکان های دیدنی این کشور را که در شهر کوالالامپور واقع شده است را معرفی می کنیم. این مکان با نام روستای فرانسوی شهرت دارد و دو بخش زیبا به نام های Bukit Tinggi و تپه برجایا دارد. البته باید توجه داشته باشید که روستا فرانسوی کمی دورتر از شهر کوالالامپور واقع شده است.

بلندی های گنتینگ

بلندی های گنتینگ-Genting Highlands-، مجموعه تفریحی و تجاری است. در این منطقه، گردشگرها می توانند خستگی زندگی شهری را به در کنند و در آرامش طبیعت این مکان لذت ببرند. اگر قصد مسافرت به کشور مالزی و بازدید از بخش های مختلف شهر کوالالامپور را دارید، به شما توصیه می کنیم حتما از بلندی های گنتینگ نیز بازدید کنید.

باغ پرندگان

اگر دوستدار پرنده ها هستید، باغ پرندگان کوالالامپور-KL Bird park- در کشور مالزی بسیار دیدنی و زیباست. در طول مسافرت خود به کشور زیبای مالزی و شهر کوالالامپور، حتما از این باغ فوق العاده دیدن کنید. آنجا، انواع پرنده ها از گونه های مختلف وجود دارند.

ارتفاعات کامرون - تپه فریزر

اگر به دنبال مکانی ایده آل برای گذراندن تعطیلات می گردید، بلندی های شگفت انگیز کوالالامپور گزینه مناسبی برای انتخاب هستند. محیطی آرام، دید و مناظر زیبا و فوق العاده، معماری باستانی و سنتی و پنجره ای رو به زیبایی های دنیا همه باعث علاقه شدید گردشگران به بازدید از این منطقه شده اند.

موزه نگارا

موزه نگارا-Muzium Negara- یا همان موزه ملی مالزی-National Museum of Malaysia - یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری کشور مالزی و شهر کوالالامپور است. یکی از دلایل شهرت این موزه، سبک معماری ساختمان آن است. ساختار تاریخی و عجیب این ساختمان، هرساله گردشگران فراوانی را به سمت خود جلب می کند. این مکان برای همه کسانی که بازدید از مکان های تایخی و سنتی را دوست دارند، بسیار جالب توجه است.

پارک آبی سان وی

پارک آبی مالزی که سان‌وی نام دارد یکی از جاذبه های دوست داشتنی شهر کوالالامپور است. این پارک به دلیل محیط بسیار سرسبز و طبیعت زیبایی که دارد هرساله گردشگران فراوانی را از سراسر دنیا به سمت خود جذب می کند. این پارک یکی از بهترین مکان ها برای سپری کردن تعطیلات و لذت بردن است.

مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه

مسجد سلطان صلاح الدین عبدالعزیز شاه-Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah Mosque- یکی از بزرگ ترین مساجد جنوب شرقی آسیا و البته کشور مالزی ست. این مسجد معماری بسیار زیبایی دارد و مسجد شاه علم و مسجد آبی نیز معروف است.

برج‌های دوقلوی پتروناس

طراحی و ساخت برج های دوقلوی پتروناس -Petronas Twin Towers- بسیار زیباست و ویژگی منحصر به فرد آن، این ساختمان را محلی تفریحی و تجاری تبدیل کرده است. به افرادی که قصد مسافرت و بازدید از جاهای دیدنی دنیا را دارند، توصیه می کنیم حتما از کشور مالزی و به ویژه شهر کوالالامپور دیدن کنند. کوالالامپور جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و یکی از بهترین آنها برج های دوقلوی پتروناس است. بازدید از این برج ها را می توان یکی از بهترین تجربه های گردشگری برای هر کسی در دنیا دانست.

برج منارا کوالالامپور

برج منارای کوالالامپور -Menara Kuala Lumpur Tower-، با داشتن رستوران گردان، مکان های تفریحی فراوان در خود و ده ها مورد دیگر، یکی از مشهورترین مکان های گردش و تفریحی در کشور مالزی و شهر کوالالامپور است. بلندی این برج و سبک معماری زیبای آن، این برج را تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی دنیا کرده اند.