درباره موزه پرادو

موزه پرادو -Prado Museum- یکی از بهترین و قدیمی ترین موزه های کشور اسپانیاست و در شهر مادرید واقع شده است. این موزه مملو از آثار متنوع همچون نقاشی، طراحی، مجسمه سازی، سکه، مدال و ... است. همه این آثار و خود بنای موزه ۀن را به یکی از شاهکارهای دیدنی کشور اسپانیا بدل کرده اند و در واقع میراث فرهنگی اسپانیا به شمار می رود.
موزه پرادو شامل بیش از 5 هزار آثار نقاشی و طراحی، 2 هزار اثر چاپی، یکهزار سکه و مدال است. این موزه مجموعا سه طبقه دارد که همه آثار در آنها به نمایش گذاشته شده اند. موزه پرادو همچنین، تعدادی از مشهورترین مجسمه های جهان را در خود جای داده است. بیش از 2 هزار اثر هنری طبیعی نیز در پرادو وجود دارند. آثار نقاشی بسیاری در این موزه وجود دارند که به دلیل نبودن فضای کافی فقط یکهزار و 300 اثر از 7 هزار و 800 اثر به معرض نمایش گذاشته شده اند. موزه پرادو، شامل انواع نقاشی ها از قرن 11 تا 19 میلادی است. در این موزه محلی نیز برای عبادت «سن بادیلیو د برلانگا» وجود دارد.
در موزه پرادو آثاری از دیه‌گو ولزکوئز، فرانسیسکو گویا، ال گرکو و بسیاری دیگر از هنرمندان مشهور وجود دارد. بسیاری از کارهای مشهور Annuntiation اثر «فرا آنجلیکو»، پایین آمدن مسیح از صلیب اثر «راگی‌یر وان در ویدن»، ترینیتی مقدس اثر «ال گردکو» و تسلیم Breda اثر دیه‌گو ولزکوئز در موزه پرادو نگهداری می شوند.
همه آثار موجود در این موزه بسیار زیبا و چشمگیر هستند و به سادگی و بی تفاوت نمی توان از کنار آنها عبور کرد.

نام محلی

موزه پرادو در اسپانیا با نام «موزه دل پرادو» شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

موزه پرادو، در محله «پاسئو دل پرادو» در مادرید، پایتخت کشور اسپانیا واقع شده است. پرادو از جمله جاذبه های این شهر بزرگ است و سالالنه افراد بسیار را به سمت این شهر می کشاند. در این موزه انواع آثار هنری و تاریخی وجود دارند و بازدیدکننده ها از دیدن آنها هیجان زده می شوند. زمان بازدید از این موزه بر اساس روزها و ماه های سال متغیر است. به طور مثال، باید گفت در همه روزهای سال باز است و در روزهایی همچون اول ژانویه، جمعه مقدس (نیک)، اول نوامبر و 25 دسامبر تعطیل است. در طول سال دو ساعت بازدید متفاوت دارد. شیفت اول از اول ژانویه شروع می شود و تا 24 دسامبر ادامه دارد. در این فاصله، موزه از ساعت 9 تا 7 بعدازظهر هر رزوز به غیر از یکشنبه ها که فقط تا 4 بعدازظهر باز است. شیفت کاری دوم از 25 تا 31 دسامبر است که بین ساعت های 9 تا 4 بعداظهر باز است. ورودی این موزه برای بزرگسالان و کودکان یک مبلغ ثابت است. البته برای افراد زیر 17 سال و بزرگ تر از 65 سال تخفیف داده می شود.
خط های مختلف اتوبوس همچون خطوط 10، 9، 14 و 27 گردشگران را به این موزه می رسانند.

تاریخچه

موزه پرادو در سال 1819 میلادی ساخته شده است. این موزه در زمان حکومت «چارلز سوم» طراحی و تاسیس شده است. این موزه زیر مجسمه «خوآن د ویلانوا» ساخته شد. تا سال 1868 میلادی ساختمان موزه به عنوان موزه استفاده نمی شد. ابتدا این بنا به منظور افزایش حس شهرنشینی در این محل تاسیس شد. اما بعدها به عنوان موزه «دل پرادو» انتخاب شد.
بعدها بخش های بسیاری به ساختمان اضافه شد. این بخش ها برای نگهداری مجسمه ها و نقاشی های ساخته شدند. در ضمن، زیرزمینی نیز برای اتصال و ارتباط بخش های مختلف موزه در آن ساخته شد. این زیرزمین توسط «رافائل مونئو» طراحی شده است. در طول جنگ در اسپانیا بسیاری از آثار نقاشی از این موزه برداشته شدند و هرگز به آنجا بازگردانده نشدند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » مادرید » موزه پرادو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مادرید

پارک رتیرو

پارک رتیرو، یکی از بزرگ ترین پارک های شهر مادرید – پایتخت اسپانیا – است. این پارک را با نام های Jardines del Buen Retiro و Buen Retiro نیز می شناسند. این پارک از قرن 19 میلادی در این مکان وجود دارد و یک پارک عمومی به شمار می رود.

میدان شهرداری

میدان شهرداری -Plaza Mayor-، در شهر مادرید در کشور اسپانیا قرار دارد. این میدان در مرکز شهر واقع شده است و سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند. این میدان بزرگ ترین میدان شهر مادرید است.

صومعه سلطنتی مادرید

عبادت‌گاه سلطنتی مادرید در واقع یک صومعه و موزه است. کاخ و موزه و صومعه بودن مشخصه این بنای زیبا و قدیمی است. این بنا در شهر مادرید، مرکز کشور اسپانیا قرار دارد و از جمله زیباترین و پربازدیدکننده ترین بناهای کشور اسپانیا به شمار می رود. این صومعه سلطنتی -Real de las Descalzas Reales- سالانه افراد بسیاری را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب می کند.

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید -Royal Palace- که در مرکز کشور اسپانیا واقع شده است، از جمله جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. این کاخ در واقع محل زندگی پادشاه اسپانیا است و سالانه افراد بسیاری برای بازدید از این کاخ به شهر مادرید مسافرت می کنند.