درباره صومعه سلطنتی

مادرید، دیدنی های متعددی دارد. از جمله بناهای تاریخی و دیدنی این شهر باید به صومعه سلطنتی Real de las Descalzas Reales اشاره کرد. معنای نام آن «صومعه پابرهنه سلطنتی» است. این بنا در واقع یک موزه، کاخ و  صومعه است.
جذابیت اصلی صومعه پابرهنه های مادرید، راهبه های پابرهنه ای هستند که همچنان در آن زندگی می کنند. دلیلی اینکه نام این صومعه را صومعه پابرهنه های سلطنتی گذاشته اند، این است که در زمان های قدیم راهب های پابرهنه در آن زندگی و عبادت می کردند. از دیگر جاذبه های اصلی این صومعه این است که گفته می شود یکی از قطعات اصلی صلیب مسیح در آنجا نگهداری می شود. در این عبادتگاه چیزهای بسیاری در مورد دین مسیحیت وجود دارد که برای مسیحی های کاتولیک بسیار ارزشمند است. صومعه سلطنتی مادرید در اصل یک کلیسای کاتولیک مسیحی نیز هست. در این صومعه-کلیسا، نقاشی های ارزشمند  متعددی که نمی توان قیمتی برای آنها تعیین کرد، نگه داری می شود.

اطلاعات گردشگری

صومعه یا کاخ سلطنتی مادرید یکی از مشهورترین مکان های دیدنی شهر مادرید در کشور اسپانیاست. این صومعه برای افرادی که به بازدید از خانقاه یا صومعه علاقه زیادی دارند بسیار جالب خواهد بود. صومعه سلطنتی مادرید از مشهورترین موزه ها و صومعه های سراسر دنیاست. اگر به کشور اسپانیا و شهر مادرید سفر کردید، حتما باید از این موزه-کاخ زیبا نیز بازدید کنید. این بنا را می توان همچون یک کلیسای قدیمی دانست که علاوه بر محلی برای عبادت بودن، جاذبه های دیدنی متنوعی نیز دارد. شهر مادرید به دلیل تیم فوتبال قوی خود، شهرت بسیاری در سراسر جهان دارد و تقریبا همه دست کم یک بار نام آن را شنیده اند. به دلیل همین شهرت مسافرت به آن نیز آسان است زیرا انواع وسایل نقلیه و حمل و نقل برای رسیدن به این شهر مهیاست. گردشگران می توانند مستقیما از کشور محل زندگی خود با هواپیما به شهر مادرید سفر کنند. این شهر فرودگاه بین المللی دارد و روزانه پروازهای مختلفی از کشورهای مختلف دنیا به آن صورت می گیرد.
در مادرید نیز وسایل نقلیه عمومی مختلفی از جمله مترو، اتوبوس و تاکسی وجود دارند و گردشگر می تواند از هر کدام از آنها با توجه به بودجه خود استفاده کند. بعد از ورود به مادرید باید به میدان del Callao در نزدیکی «گران ویا»بروید. سپس از آنجا باید به «پوستیگو د سان مارتین» و سپس به میدان las Descalzas بروید. صومعه سلطنتی مادرید درست در سمت چپ میدان واقع شده است. اتوبوس های مختلفی از مسیرهای دور و نزدیک به مقصد این مکان دیدنی وجود دارند که می توان از آنها استفاده کرد.
بازدید از صومعه سلطنتی زمان بندی مشخصی دارد. روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 10:30 تا 12:30 و بعدازظهرها از ساعت 3 تا 5:45 بعدازظهر باز است. در روزهای جمعه نیز از ساعت 10:30 تا 12:30 و یکشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 1:45 ظهر باز است.

تاریخچه صومعه سلطنتی مادرید

صومعه سلطنتی مادرید، قدمت دیرینه دارد. موسس اصلی این بنا فردی به نام خوآن از اتریش است. این صومعه در سال 1559 میلادی پیدا شد. خوآن آن را برای راهبه ها ساخته بود. در قرون 16 و 17 میلادی، بانوان جوان و ثروتمندی که بیوه شده بودند یا آنهایی که قصد ازدواج نداشتند به این عبادت گاه ملحق شدند. از آنجا که این بانوان و زنان بیوه بسیار ثروتمند بودند و همه دارایی خود را نیز به این عبادتگاه آورده بودند، این صومعه یکی از پولدارترین صومعه های سراسر دنیا به شمار می رود.
این کلیسا یا صومعه به هیچ عنوان حق استفاده از ثروت و پول هایی که مردم آورده بودند را نداشت. در اوایل قرن بیستم، زمانی که خواهران این خانقاه فقیر شدند، پاپ دستور داد در آنجا موزه ساخته شود.
 
نام: اروپا » اسپانیا » مادرید » صومعه سلطنتی مادرید
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مادرید

پارک رتیرو

پارک رتیرو، یکی از بزرگ ترین پارک های شهر مادرید – پایتخت اسپانیا – است. این پارک را با نام های Jardines del Buen Retiro و Buen Retiro نیز می شناسند. این پارک از قرن 19 میلادی در این مکان وجود دارد و یک پارک عمومی به شمار می رود.

میدان شهرداری

میدان شهرداری -Plaza Mayor-، در شهر مادرید در کشور اسپانیا قرار دارد. این میدان در مرکز شهر واقع شده است و سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند. این میدان بزرگ ترین میدان شهر مادرید است.

موزه پرادو

موزه پرادو با نام موزه دل پرادو -Prado Museum- نیز شناخته می شود. پرادو یکی از معروف ترین موزه های مادرید در کشور اسپانیاست. این موزه یکی از پر جاذبه ترین مکان های دیدنی شهر مادرید است و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند.

کاخ سلطنتی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید -Royal Palace- که در مرکز کشور اسپانیا واقع شده است، از جمله جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. این کاخ در واقع محل زندگی پادشاه اسپانیا است و سالانه افراد بسیاری برای بازدید از این کاخ به شهر مادرید مسافرت می کنند.