درباره پل

این پل از اعتبار خاصی در شهر سائو پائولو برخوردار است چرا که نخستین پل شهری بنا شده بر روی دره محسوب می شود. از طرفی این پل، الگوهای طراحی سنتی سائو پائولو را نیز به نمایش می گذارد. پل ویادوتو دو چا نه تنها به کاهش هرج و مرج در شهر کمک کرد، بلکه در خدمت مقاصد دیگری نیز قرار گرفت. این پل که یکی از معروفترین پل های شهری در سائو پائولو است بطور رسمی در روز ششم نوامبر سال 1892 میلادی افتتاح گردید. عملیات ساخت این پل با نظارت و سرپرستی یک مهندس فرانسوی به نام ژول مارتین صورت گرفت. اتمام عملیات ساخت پل در حدود 15 سال بطول انجامید. ژول مارتین، مسیر سمت راست پل را به تپه ای متصل کرد. کار ساخت پل که از سال 1888 میلادی آغاز شد، با بهره گیری از فن آوری اسکلت فلزی پیش برده شد تا ظاهر پل از زیبایی و جذابیت بیشتری برخوردار شود. بسیاری از احزاب و گروه های مختلف، این علامت و نشان منحصربفرد در سائو پائولو را به عنوان یکی از مهمترین بخش های برزیل قلمداد کرده اند. همچنین سازندگان پل، مسیرهایی برای عبور ترموا نیز درنظر گرفتند. هتل های زیادی در اطراف این پل وجود دارد که همگی از استاندارهای بالایی برای رفاه و آسایش مسافران برخوردارند. امکانات این هتل از جمله غذا، با قیمت مناسبی در اختیار مشتریان قرار داده می شود.

قسمت جذاب پل ویادوتو دو چا

مراکز خرید و سینماهای زیادی در اطراف پل ویادوتو دو چا وجود دارد تا وسایل تفریح و رفاه هرچه بیشتر گردشگرانی که به این منطقه می آیند، فراهم شود. کار ساخت تئاتر شهری در سال 1911 میلادی آغاز شد. در دورانی که پل در حال ساخت و تکمیل بود، برج ها و دروازه های های چوبی ای داشت که در آنجا در حدود 3 پنی مالیات برای اتمام ساخت پل از مردم اخذ می شد. برای جذب هرچه بیشتر گردشگران و نیز تأمین امکانات رفاهی و سرگرمی آنها، نمایشگاه های هنری، موزه و کنسرت های موسیقی نیز در اطراف پل وجود دارد.

مکان های کلیدی مرتبط با ویادوتو دو چا

یکی از سرگرمی های جذاب برای گردشگران استفاده از ماشین های الکتریکی بر روی پل است که دید تازه ای را برای آنان فراهم می کند. این پل یکی از معروفترین پل ها و  نیز یکی از معروفترین بخش های سائو پائولو به شمار می رود. برخی بخش های چوبی پل از جمله پیاده راه های جانبی آن، به منظور مقاوم سازی با قطعات فلزی جایگزین شده اند. این اقدام قدم زدن گردشگران بر روی پل را بیش از پیش تسهیل کرده است. پارک مارشلند، تئاتر شهری، باشگاه اتوموبیل رانی، دفاتر شرکت های کانادایی و تعدادی هتل نیز در اطراف پل دیده می شوند.

تاریخچه پل

پل ویادوتو دو چا، -The Viaduto do Chá- تاریخچه بسیار جالبی دارد. این پل، نخستین پلی است که در شهر سائو پائولو بر روی دره ای بنا شده است. برخی معتقدند نام این پل از مزارع چای اطراف پل که متعلق به بارون تاتوئی بوده، گرفته شده است. عملیات ساخت پل در سال 1888 میلادی آغاز شد اما به علت مقاومت برخی افراد محلی، ساخت آن متوقف شد. سرانجام کار ساخت پل در سال 1892 به اتمام رسید و پل رسماً در روز ششم نوامبر همان سال افتتاح گردید.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » پل ویادوتو دو چا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.