درباره موزه

معنی واژه پاسیو دو کولگیو در زبان پرتغالی، حیاط مدرسه می باشد. این نامی است که به یکی از پربیننده ترین مکان های تاریخی در سائو پائولو، اطلاق شده است. این مکان در واقع محل مدرسه و کلیسای مسیح بوده است.

نگاهی به ارزش و اعتبار موزه پاسیو دو کولگیو

این مدرسه تحت نظارت و سرپرستی کلیسای مسیح ساخته شد. این موزه برای گرامیداشت یاد پدر خوزه دو آنچیتا در سال 1979 میلادی افتتاح گردید. در مجموع 600 شیء باارزش در این موزه نگهداری می شوند که زیبایی مجموعه را دوچندان ساخته اند. مهمترین اشیایی که در موزه وجود دارد عبارتند از: مجسمه ها، تابلوهای نقاشی، وسایل مربوط به محراب، نقاشی های قومی و پیکر نگاری ها. وجود موزه در این مکان، علاوه بر نشان دادن سیر تاریخی پیشرفت و توسعه این مدرسه بر جذابیت هرچه بیشتر آن نیز افزوده است. از جمله فعالیت های جانبی جذاب و سرگرم کننده ای که در این مکان برگزار می شود می توان به کنسرت های فضای باز و موسیقی برزیلی اشاره کرد. همچنین برپایی نمایشگاه های هنری نیز بر شهرت این موزه افزوده اند.

قسمت های جذاب موزه پاسیو دو کولگیو

زیرساخت های فوق العاده ای که در ساخت موزه بکار رفته، باعث زیبایی و جذابیت آن شده اند. بازدید از این موزه یکی از به یاد ماندنی ترین بخش های سفر به برزیل است و می توان ادعا کرد که بدون دیدن این موزه، سفر به برزیل تکمیل نخواهد شد. مهمترین اشیایی که در موزه وجود دارد عبارتند از: مجسمه ها، تابلوهای نقاشی، وسایل مربوط به محراب، نقاشی های قومی و پیکر نگاری ها. همچنین استاندارهای سطح بالای ایمنی در این موزه بکار گرفته شده اند.

جنبه های اصلی موزه پاسیو دو کلگیو

مأموریت کلیسای تاریخی سائو پائولو که در کنار روستای ساحلی قرار داشت، در بیست و پنجم ژانویه سال 1554 میلادی آغاز شد. ساختمان این کلیسا به گونه ای طراحی شده که آن را تبدیل به مکانی مناسب برای فراگیری و زندگی روحانی و معنوی، نموده است. این موزه متأثر از سرکوب جامعه مسیحیان سائو پائولو توسط پرتغالی ها قرار داشته و بخوبی توانسته اقداماتی را که پس از تحقق استقلال برزیل در قرن بیستم اتفاق افتاد را به معرض نمایش بگذارد. ساختمان های مستعمراتی در موزه به اشکال و سبک های مختلفی ساخته شده اند تا بر جذابیت و ارزش این مکان بیافزایند. اخیراً جشن چهارصدمین سالگرد ساخت موزه با حضور گردشگران و ساکنان سائو پائولو برگزار شد. مواد بکار رفته در ساخت موزه همراه با ساختمان های نسبتاً ساده، ظاهر کلی موزه را دگرگون ساخته اند. گردشگران بخوبی می توانند در این موزه با نحوه زندگی و نیز وقایع مربوط به دوران پرتغالی ها در برزیل آشنا شوند.

تاریخچه موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- نقش مهمی در تاریخ سائو پائولو ایفا می کند. در تاریخ بیست و پنجم ژانویه سال 1554 میلادی، شهر سائو پائولو بوجود آمد. در همان سال یک کلیسای تاریخی در این شهر ساخته شد که در ابتدا با استفاده از شاخ و برگ های درختان نخل پوشانده شده بود. اما در سال 1556 میلادی، این کلیسا مورد مرمت و نوسازی قرار گرفته و از سازه مستحکمی برخودار شد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » موزه پاسیو دو کولِگیو
گروه: مکان های معروف
 

عکس های موزه پاسیو دو کولِگیو

 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.