درباره پارک دو کارمو

پارک دو کارمو، بزرگترین پارک سائو پائولو محسوب می شود. پارک های دیگری نظیر پارک ایبیراپوئرا نیز در سائو پائولو وجود دارد. این پارک بواسطه برخورداری از پوشش گیاهی بسیار متفاوت و متنوعش از سایر پارک ها متمایز است. وجود تعداد زیادی درخت گیلاس ژاپنی و نیز درختان قهوه، چهره متفاوتی به این پارک داده اند. بیش از 200 گونه گیاهی و نیز بیشتر از گونه مختلف درخت گیلاس در این پارک وجود دارد.
پارک دو کارمو، انتخاب اول افرادی است که علاقمند به سپری کردن یک روز در دامان طبیعت هستند. زمین های مخصوص بازی، میز و نیمکت، تجهیزات ژیمناستیک، باربیکیو و فضاهای باز وسیع از جمله امکانات این پارک محسوب می شوند. آمفی تئاتر روباز و موزه محیط زیست نیز از دیگر جاذبه های پارک دو کارمو به شمارمی روند. آمفی تئاتر این پارک گنجایش بیش از پنجاه هزار نفر بیننده را دارد. در کنار تمام امکانات، یک زمین فوتبال هم در پارک دو کارمو وجود دارد. پنج یا شش دریاچه نیز در پارک دو کارمو وجود دارد که محل زندگی پرندگان آبزی و حیواناتی نظیر قو، مرغابی و غاز می باشد. گونه های مختلفی از حیوانات و پرندگان نظیر میمون، آهو، خرگوش، صاریغ و دارکوب هم در پارک دیده می شود.

نام محلی پارک

این پارک در زبان محلی به نام پارکو دو کارمو شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

پارک دو کارمو -Parque Do Carmo- یکی از زیباترین مکان های سائو پائولو می باشد. سائو پائولو، بزرگترین شهر برزیل بوده و این پارک در محدوده شهری سائو پائولو قرار دارد. این پارک بخشی از محدوده پارک شهر را تشکیل می دهد. همچنین سائو پائولو مرکز ایالت سائو پائولو نیز محسوب می شود. این پارک با وسعتی معادل 370 هکتار، بزرگترین پارک سائو پائولو به شمار می رود. گردشگران براحتی می توانند با استفاده از اتوبوس و از طریق ایستگاه متروی ایتکوئرا، خود را به پارک دو کارمو برسانند. همچنین محل مخصوص نشست و برخاست بالگرد هم در این پارک وجود دارد. ورود به پارک دو کارمو رایگان است. مدیریت شهری در سائو پائولو مسئول نگهداری پارک ها از جمله پارک دو کارمو است که بخوبی از عهده این مسئولیت برآمده است. ساعات بازدید و حضور در این پارک از 6 صبح الی 6 بعدازظهر می باشد. امکانات رفاهی متعددی در این پارک وجود دارد که آن را به محلی ایده آل برای گردش و تفریح مبدل ساخته است. همچنین پارکینگ بسیار بزرگی برای استفاده بازدیدکنندگان درنظر گرفته شده است. میلیون ها نفر بازدیدکننده از سراسر برزیل و نیز کشورهای مختلف جهان، بویژه در اواخر هفته به این پارک مراجعه می کنند.

تاریخچه پارک

پارک دو کارمو انتخاب نخست خانواده ها و گردشگرانی است که به سائوپائولو سفر می کنند. این پارک در حقیقت مزرعه و مرتعی متعلق به فردی به نام اسکار آمریکانو بوده است. اسکار آمریکانو، مهندس و تاجر معروف و صاحب کمپانی برزیلی CBPO بود. این محل در تاریخ نوزدهم سپتامبر سال 1976 میلادی به پارک تبدیل شد. از آن زمان به بعد، این مکان به یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو تبدیل شده است. مدیریت پارک از ابتدا در حفظ آن و توجه بیش از پیش به محیط زیست، تلاش های زیادی کرده است. همچنین یک بنای یادبود کوچک به به یاد مهاجران ژاپنی ای که سال ها قبل به برزیل آمدند، در این پارک وجود دارد. درختان گیلاس این پارک در سال 1977 میلادی و همزمان با جشن هفتادمین سالگرد ورود مهاجران ژاپنی به برزیل، کاشته شدند.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » پارک دو کارمو
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.