درباره آبیلیسکو

این اثر، یکی از بزرگترین آثار تاریخی در سائو پائولو به شمار می رود. ارتفاع تقریبی این ستون هرمی، 72 متر است. آبیلیسکو به نام های متعددی شناخته می شود که برخی از آنها عبارتند از: آبیلیسک ماسولئوم 32 قهرمان، آبلیسک آبیلیسکو دو ایبیراپوئرا. این اثر توسط مجمسه ساز ایتالیایی- برزیلی، اوگو امندابیلی گاللیو، ساخته شد. وی این اثر عظیم در سن 34 سالگی خلق کرد. این ستون سنگی از جنس سنگ تراورتن یک تکه ساخته شده است. از آبیلیسکو در روز نهم جولای سال 1955 میلادی پرده برداری شد. سن این اثر تنها یکسال کمتر از سن پارک ایبیراپوئرا می باشد. برای حفاظت از این اثر تاریخی، دولت محلی و شورای شهر مسئولیت مرمت و حفظ آن را برعهده دارند. در کنار کتیبه این اثر، چهار نماد هم دیده می شود. این ستون بگونه ای ساخته شده که نشان دهنده پیروزی سیاسی در طول انقلاب مشروطه سائو پائولو را بخوبی منعکس سازد. در ساختار این اثر به سادگی می توان نماد یک شمشیر را تشخیص داد.

نام محلی

این ستون هرمی شکل سنگی در زبان محلی با نام آبلیسک سائو پائولو نیز شناخته می شود. مردم سائو پائولو از صمیم قلب این اثر را دوست داشته و به اندازه کشورشان برای آن احترام قائل هستند.

اطلاعات گردشگری

همه ساله هزاران نفر گردشگر به سائو پائولو سفر می کنند تا از تعطیلات خود لذت ببرند. در سائو پائولو هیچ محدودیتی از نظر هتل، مهمانخانه و حتی خانه های اجاره ای وجود ندارد وگردشگران می توانند باتوجه به بودجه خود به انتخاب محلی برای اقامت شان بپردازند. چنانچه به دنبال محلی برای اقامت در مرکز شهر باشید، مجبور به پرداخت پول بیشتری خواهید بود. در مرکز شهر هتل های بزرگ و لوکس زیادی وجود دارد. اما با کمی فاصله از مرکز شهر می توان اماکن اقامتی ای با قیمت های مناسب تر یافت.
همچنین هتل های کوچک و بزرگی در نزدیکی پارک ایبیراپوئرا نیز وجود دارد. در سائو پائولو به هیچ وجه لازم نیست نگران رفت و آمد به نقاط گردشگری شهر باشید چراکه وسایل حمل و نقل متنوعی در دسترس گردشگران قرار دارد.

تاریخچه آبیلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی آبلیسکو -Obelisco - موجود در پارک ایبیراپوئرا مایه غرور و افتخار مردم سائو پائولو بوده و آنها احترام زیادی برای تاریخچه آن قائل هستند. این اثر تاریخی متعاقب وقوع انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی ساخته شد. این اثر برای یابود کسانی ساخته شد که برای به ثمر رسیدن انقلاب مشروطه مجاهدت های بسیاری کرده اند.
کار ساخت آبلیسکو در سال 1947 میلادی آغاز شد اما اتمام آن در حدود 23 سال بطول انجامیده و نهایتاً در سال 1970 میلادی به پایان رسید. این اثر توسط یکی از بزرگترین مجسمه سازان آن دوران ساخته شد. اوگو امندابیلی گاللیو، مجسمه ساز ایتالیایی- برزیلی، سازنده این اثر است. اگرچه ساخت این اثر زمان زیادی برد اما یقیناً دیدن آن بسیار ارزشمند است. آبیلیسکو یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری پارک ایبیراپوئرا در سائو پائولو محسوب می شود.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » آبِلیسکو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.