درباره کلیسا

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz- که به معنای کلیسای بانوی نور می باشد، تحت عنوان اسامی دیگری نظیر نوسا سنهورا دا کاندلاریا، نوسا سنهورا داس کاندیاس و نوسا سنهورا دا پیوریفیکاکائو نیز شناخته می شود. این نامی است که کلیسای کاتولیک به مریم باکره، اطلاق می کند.
کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز، کلیسای اصلی لاگوس است که متعاقب سونامی سال 1775 میلادی بطور کامل تخریب شد و بعدها ساختمان جدید کلیسا به کمک مردم محلی مجدداً ساخته شد. تنها بخش باقیمانده از این کلیسا که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده بود، راهرویی است که تا برج ناقوس کلیسا امتداد می یابد. سه راهروی اصلی در این کلیسا وجود دارد. در محراب اصلی کلیسا نیز یک قفسه بسیار بزرگ متعلق به قرن هجدهم میلادی دیده می شود. همچنین در محراب های دیگر کلیسا نیز نمادها و جعبه های اشیاء متبرکه ای مربوط به قرن های هفدهم و هجدهم میلادی وجود دارد. مجسمه نوزادی مسیح که پیش تر به آن اشاره شد نیز در این قسمت دیده می شود.

نام محلی

این کلیسا در زبان محلی به نام نوسا سنهورا دا لوز به معنای کلیسای بانوی نور شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

کلیسای نوسا سنهورا دا لوز، یک کلیسای وابسته به کلیسای انگلستان است که در ساحل پرایا دا لوز در نزدیکی لاگوآ قرار دارد. این کلیسا، کلیسای مهمی است که در آن مجسمه دوره نوزادی مسیح به سبک روکایلی که درون یک گهواره سنگی خوابیده، دیده می شود. تمام شهر لوز بر گرداگرد این کلیسا شکل گرفته است. هنوز هم خانه های سفید رنگی در این شهر دیده می شود که بر روی دودکش های آنها اشکال و طرح های ظریف بسیار زیبایی کار شده است.
ارزانترین و ساده ترین وسیله حمل و نقل در این شهر، استفاده از اتوبوس است. خدمات اتوبوسرانی با اتوبوس های نارنجی و سفید در این شهر توسط شرکت RN ارائه می شود. ایستگاه های اتوبوس در این شهر با علامت Paragem، مشخص می شوند. ایستگاه اصلی اتوبوس درست درکنار کلیسا قرار دارد. نرخ تاکسی نیز در این شهر نسبتاً معقول است. تاکسی های شهر معمولاً مرسدس بنزهایی به رنگ بژ هستند. نرخ این تاکسی ها بر اساس مسافت طی شده محاسبه می گردد. همچنین ایستگاه راه آهن شهر لاگوس، در فاصله حدود 10 دقیقه ای از لوز قرار دارد. گردشگران براحتی این کلیسا که به رنگ سفید و زرد دیده می شود را پیدا می کنند.

تاریخچه کلیسا

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز که کلیسای اصلی لاگوس محسوب می شود، در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده است. کلیسای اصلی تقریباً بطور کامل در اثر سونامی تخریب شد و بعدها به کمک مشارکت های محلی بازسازی گردید. سنگ هایی از ساختمان اصلی کلیسا که به سبک مانوئلین بوده، پیدا شده است. بنای اصلی کلیسا در سال 1775 میلادی تخریب شده اما باقیمانده های آن که متعلق به قرن های شانزدهم و هفدهم میلادی می باشد، هنوز در کلیسا یافت می شود. عقیده بر این بوده است که مسیح، نوری است که  سبب تطهیر همه چیز می گردد و به همین دلیل این کلیسا نیز محلی برای تطهیر روح محسوب می شود.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.