درباره کلیسا

این شهر از پیشینه زیبا و مطلوبی برخوردار است. اگرچه در تمام طول سال شهر مملو از گردشگران و بازدید کنندگان است اما در طول فصل زمستان شاهد بیشترین تعداد بازدیدکننده می باشد. بنابراین رزرو بلیط هواپیما و نیز محل اقامت از قبل ضروری است. در طول ایام کریسمس پیدا کردن محل اقامت مناسب در لارگو دو سائو فرانسیسکو کار نسبتاً دشواری به شمار می رود.

بهترین قسمت لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مذهبی مربوط به مسیحیان یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری سائوپائولو نزد گردشگران محسوب می شوند. این کلیساها و اماکن مذهبی از چنان تاریخچه و گذشته ای برخوردارند که بر اهیمت شهر می افزایند. وقایع حکومتی و سلطنتی زیادی در کلسیای لارگو دو سائو فرانسیسکو اتفاق افتاده از جمله تغییر حکومت برزیل از استعماری به پادشاهی که در سال 1822 میلادی بوقوع پیوست. همچنین جشن تصویب نخستین قانون اساسی این کشور نیز در سال 1831 میلادی در کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو برگزار گردید.
افرادی که از این کلیسا بازدید می کنند از دیدن قسمت های درونی بسیار آراسته کلیسا و نیز نمای خارجی آن که نشان از دوران استعماری کشور دارد، بسیار شگفت زده می شوند. نقاشی ها و مجسمه های بوجود آمده توسط برده ای بنام مانوئل دا کونها، در جای جای کلیسا به چشم می خورد. این مکان یکی از بهترین مراکز تاریخی است که در ناحیه غربی سالوادور واقع شده و تصویری از دوره استعمار پرتغالی ها را به نمایش می گذارد.
آثار تاریخی زیادی مربوط به قرن های هفدهم تا نوزدهم میلادی در لارگو دو سائو فرانسیسکو دیده می شود. این آثار 
 جمله مهترین عوامل جلب گردشگران به شمار می روند. در دهه 1990 میلادی، کوشش های زیادی در جهت مرمت و بازسازی این مکان انجام گرفت.
کافه ها، رستوران ها، مغازه ها و کلیساها همگی بخشی از لارگو دو سائو فرانسیسکو می باشند. این منطقه بواسطه وسعت جغرافیایی و نیز هسته قدیمی آن که حاوی آثاری از قرن هجدهم میلادی است، از جمله مناطق مسکونی سائو پائولو به شمار می رود. زمانی یک مجسمه معروف از جنس سنگ مرمر در این قسمت وجود داشت که علاوه بر افزایش محبوبیت این منطقه، از جاذبه گردشگری نیز محسوب می شد.
سفر به لارگو دو سائو فرانسیسکو کاملاً مقرون به صرفه بوده و اوقات بسیار لذت بخشی را برای گردشگران به همراه می آورد. پِلورینهو نیز یکی از قسمت های لارگو دو سائو فرانسیسکو است که در مرکز شهر قرار دارد. مراکز خرید روباز و نیز رویدادهای هنری و موسیقی های جذابی در پلورینهو دیده می شود. همچنین تجمع رستوران ها، بارها، موزه ها، سالن های تئاتر و بوتیک ها بر ارزش تاریخی این قسمت می افزایند. رویدادهای فرهنگی بسیار مهیجی در لارگو دو سائو فرانسیسکو برگزار می شود که بازدید از آنها تعطیلات لذت بخش و بیادماندنی ای را بدنبال خواهد داشت.
برنامه هایی که توسط کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو ارائه می شوند، رایگان بوده و این امکان را برای گردشگران فراهم می کنند که با شرکت رویدادهای عمومی روزانه، بازی های گوناگون و کوتاه و رقص، سفر خاطره انگیزی را داشته باشند. هتل هایی که در این منطقه وجود دارد همگی از استاندارد بالایی برخوردار بوده و آسایش و راحتی بیادماندنی ای برای گردشگران به همراه می آورند.

تاریخچه

کلیسای زیبای لارگو دو سائو فرانسیسکو -Largo de Sao Francisco- در مرکز شهر واقع شده است. اگر نگاهی به گذشته و تاریخچه این کلیسا بیاندازیم، واقعیت های زیادی را در ارتباط با آن متوجه خواهیم شد. این کلیسا شاهد رویدادهای سلطنتی زیادی از جمله تغییر حکومت در سال 1822 میلادی و تبدیل شدن برزیل از یک مستعمره به یک کشور پادشاهی، بوده است. همچنین زمانیکه نخستین قانون اساسی برزیل در سال 1831 میلادی به تصویب رسید، مراسمی به این مناسبت در کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو برگزار گردید. نمای خارجی کلیسا نشان دهنده دوران استعماری کشور بوده و درون آن به شکل فوق العاده ای تزئین شده است. حجاری های کلیسا توسط مسترِ والنتیم و نقاشی آن توسط مانوئل دا کونها، خلق شده اند.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.