درباره کاسا داس رتورتاس

این بنا یکی از نمونه های جذاب و زیبای سبک معماری صنعتی انگلیسی در قرن نوزدهم میلادی به شمار می رود که در شهر سائو پائولو قرار دارد. مهمترین دیدنی های موجود در این ساختمان عبارتند از: منبع گاز، ماریا دومیتیلا و فیگوئرا. این بنا در دشت بجای مانده از یک سیل قدیمی به نام تامان دواتای ساخته شده که به میزان زیادی بر زیبایی منطقه افزوده است.

اطلاعات گردشگری

ساخت کاسا داس رتورتاس تحت تأثیر انقلاب صنعتی صورت گرفت و براحتی دیوارهایی با چنین ضخامت قابل توجهی ساخته شدند. این مکان در سال 1967 میلادی به مکانی عمومی تبدیل گشته و از آن زمان به عنوان یکی از مهترین جاذبه های گردشگری سائو پائولو شناخته می شود. کل این مجموعه مساحتی معادل 17060 متر مربع داشته و مساحت ساختمان آن برابر با 13079 متر مربع می باشد. پس از اصلاحات صورت گرفته در حکومت، اقبال تازه ای به کاسا داس رتورتاس روی آورد و این مکان محبوبیت و شهرت بیشتری در بین گردشگران پیدا کرد. پروژه بازسازی و مرمت این بنا تحت نظارت شرکت شهرسازی شهرداری سائو پائولو صورت گرفت. از جمله جاذبه های گردشگری اطراف کاسا داس رتورتاس می توان به خیابان ایفیگنیا، جنرال اوسوریو، کاسپر لیبرو، دوکو دو کاکسیاس و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

تاریخچه کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، در نزدیکی رود تامان دوآتای قرار گرفته و توسط خط آهن با شهر ارتباط داشت. در این مکان نخستین منبع گاز شهری تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو تعبیه شده بود که مسئول ایجاد روشنایی در خیابان های شهر بود. منطقه کاسا داس رتورتاس متعلق به فردی به نام مارکز دو سانتوس بود. بواسطه افزایش مصرف و تقاضا، لزوم گسترش این منبع گازی احساس شد و بنابراین منبع جدیدی در سال 1889 میلادی به بهره برداری رسید. در سال 1967 میلادی مقدمات تأسیس شرکت خدمات گازی پاولیستا که تحت عنوان شرکت گاز شهری تعریف شده بود، صورت گرفت.
مسئولان موزه با کمک مورخ معروف روبرتو پومپو دو تولِدو، جلساتی را در این موزه برگزار می کنند که به تبیین اهمیت موزه و تأثیر آن بر کل جهان می پردازد. این موزه که ساختمان آن از قدمتی 100 ساله برخوردار است، از جمله جاذبه های گردشگری بسیار مهم در روآ فیگوئرا به شمار می رود. در واقع این ساختمان نماد توسعه صنعتی محسوب می شود. ساختمان کاسا داس رتورتاس امروزه یکی از مراکز تحقیقاتی در سائو پائولو می باشد. در نیمه نخست سال 2007 میلادی مناقصه ای برای مرمت و حفظ این ساختمان برگزار و عملیات اجرایی آن در سال 2008 میلادی آغاز شد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » کاسا داس رتورتاس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.