درباره پارک

پارک ایبیراپوئرا از پربیینده ترین پارک های سائو پائولو است که گردشگران بسیاری را به طرف خود جلب می کند. در یک آخر هفته معمولی در حدود 150 هزار بازدیدکننده از این پارک دیدن می کنند. اما در زمان برگزاری مراسم های خاص نظیر برخی جشنواره ها، گردشگران بسیار بیشتری به پارک می آیند.

ساختار پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا یکی از بزرگترین پارک های سائو پائولو و نیز از معروفترین پارک های کشور برزیل می باشد. با دارا بودن امکاناتی نظیر زمین بازی کودکان، فواره های زیبا و سالن تئاتر روباز، این پارک یکی از بهترین مکان ها برای گذارندن اوقات فراغت و لذت بردن از امکانات موجود در آن به شمار می رود. ورود به پارک زیبای ایبیراپوئرا، رایگان است و همه قادرند ضمن ورود به پارک از آرامش و زیبایی آن لذت ببرند. اگرچه دیدنی های بسیاری در این پارک وجود دارد اما موزه هنر مدرن، غرفه دوسالانه، غرفه ژاپن، آسمان نما و محل سرپوشیده نگهداری از حیوانات و گیاهان از جمله جاذبه های هستند که باید از آنها دیدن کرد. بسیاری از رویدادهای مهم نظیر هفته مد سائو پائولو، نمایشگاه دوسالانه هنر، نمایشگاه دو سالانه معماری، نمایشگاه های تجاری و نمایشگاه ورزش های مهیج در این پارک برگزار می شوند. بسیاری از این رویدادها در غرفه دوسالانه برگزار می شوند. همچنین در اوکا که خانه ای به سبک هندی می باشد نیز رویدادها و نمایشگاه های زیادی نظیر پیکاسو نا اوکا، دینوس نا اوکا و کروپوس پینتادوس برگزار می شود. برگزاری رویدادهای گوناگون در پارک ایبیراپوئرا سبب جلب گردشگران بسیاری به این پارک می شود.

فعالیت های سرگرم کننده در پارک ایبیراپوئرا

سالن ورزش، غرفه ژاپنی و سالن ایبیراپوئرا که نمادی از انقلاب مشروطه سال 1932 میلادی است، همگی از دیدنی های جذاب این پارک محسوب می شوند. هتل ها و اماکن اقامتی قابل توجهی در نزدیکی پارک وجود دارد. هتل هایی چون هتل یونیک، مارموت، نووتل و مرکور اقامت راحت و خاطره انگیزی را برای گردشگران به همراه می آورند. اجراهای متفاوت موسیقی در سالن ایبیراپوئرا از سرگرمی های جذاب پارک است. آسمان نمای پارک ایبیراپوئرا نیز بویژه برای کودکان بسیار مهیج و دیدنی است. هرچند بزرگسالان نیز به همان میزان از دیدن زیبایی های این آسمان نما لذت می برند.

ویژگی پارک

پارک ایبیراپوئرا به عنوان بهشتی برای گذراندن اوقات فراغت در سائو پائولو محسوب می شود. یکی از بزرگترین تجربه های که بازدیدکنندگان از پارک کسب می کنند، آرامش فکری و روحی است که برای مدیریت زندگی های شلوغ و گیج کننده امروزی بسیار ضروری است. وجود مجموعه ای از امکانات سرگرم کننده نظیر زمین بازی کودکان، زمین اسکیت، دریاچه ها، فواره ها همراه با زیبایی های طبیعی، پارک ایبیراپوئرا را به مکانی فوق العاده مبدل ساخته است. سالن تئاتر روباز این پارک که محلی برای برگزاری کنسرت و رویدادهای موسیقی است از جمله ویژگی های شاخص پارک محسوب می شود که بر محبوبیت و شهرت آن افزوده است. گذشته از این، وجود آثار تاریخی زیبا، ساختمان های ادراری و موزه در این مجموعه علاوه بر فراهم کردن بسترهای فرهنگی و سبک های زیبای معماری، ظاهر جدیدی به این مکان داده و انتخاب های متنوعی را در اختیار گردشگران قرار می دهد. بنابراین وجود اماکن اقامتی عالی، اختلاط فرهنگ ها و غذاهای مختلف، ورزش های هیجان انگیز، برنامه های فرهنگی، مد، نمایشگاه های هنری و صنایع دستی همگی این پارک را به مکانی ایده آل برای گردشگران تبدیل کرده اند.

تاریخچه پارک

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- در سائو پائولو واقع شده است. این پارک در سال 1954 میلادی افتتاح شده که نمونه ای از ظریف ترین طراحی ها و سازه های طراحی شده و چشم اندازها و مناظر بوجود آمده توسط نی مِیِر و رابرت برل ماکس می باشد. این پارک نشانی از چهارصدمین سالگرد بوجود آمدن شهر زیبای سائو پائولو می باشد. پارک ایبیراپوئرا دومین پارک بزرگ سائوپائولو است که مساحتی بالغ بر دو کیلومتر مربع را می پوشاند.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » پارک ایبیراپوئرا
گروه: جاذبه ها
 

عکس های پارک ایبیراپوئرا

 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک هورتو فلورِستال

در پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal-، سرسبزی و پوشش گیاهی به بهترین شکل در معرض دید قرار گرفته اند. گردشگران می توانند در این مکان محیط زیستی عاری از هرگونه آلودگی را از نزدیک مشاهده کنند. همچنین در این پارک می توان به تماشای زیبایی و شکوه گیاهان و گونه های حیوانی مختلف نشست.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.