درباره پارک هورتو فلورستال

پارک هورتو فلورستال -Horto Florestal- یکی از بهترین بخش های پوشش گیاهی برای گیاهان مخروطی و کاج به شمار می رود. این پارک گزینه بسیار ویژه ای برای گردشگرانی محسوب می شود که به دنبال تجربه ای متفاوت از جاذبه های گردشگری مرسوم هستند. وجود دریاچه های جنگلی زیبا، مغازه های صنایع دستی، مسیرهای پیاده روی و حتی محل نگهداری از کودکان از جمله امکانات و جاذبه های پارک هورتو فلورستال می باشد. این منطقه پوشیده از درختان کاج است که در امتداد رودخانه و مسیرهای مختلف قرار گرفته اند و مناظر بدیع و دیدنی بسیاری را ایجاد کرده اند.

اطلاعات گردشگری

این پارک که در نزدیکی یکی از پارک های ایالتی در سائو پائولو واقع شده، حاوی گونه های گیاهی و جانوری غیربومی زیادی است. هنگامی که مشغول گشت و گذار در این پارک هستید، بهتر است به آرامی قدم بردارید چراکه هر لحظه ممکن است با گونه های مختلف حیوانات نظیر میمون کاپوچین یا یک توکان برخورد کنید. همچنین با چشمانی تیزبین و دقیق ممکن است موفق به دیدن یک یا دو درخت برزیلی (که نام این کشور از روی آن گرفته شده) شوید. شهرت پارک هورتو فلورستال به دلیل زیبایی های بی نظیری است که در پیش چشم دوستداران طبیعت قرار می دهد. سرویس های تاکسیرانی و اتوبوسرانی منظمی برای رفتن به این پارک وجود دارد.

تاریخچه پارک هورتو فلورستال

پارک هورتو فلورستال که به افتخار نخستین مدیر آن به نام آلبرت لوف گرِن نیز شناخته می شود، در سال 1809 میلادی و در محل برجای مانده از یک کارخانه قند متروکه به نام انگنهو دا پدرا برانکا، ساخته شد. در دهه 1930 میلادی، این مکان به عنوان اقامتگاه تابستانی فرماندار سائو پائولو انتخاب شد. اما امروزه عمارت 22 اتاقه موجود در این پارک که با نام موزه چوب شناخته می شود، در معرض بازدید عموم قرار دارد. این موزه حاوی گرانترین نمونه ها و اشیای چوبی در آمریکای لاتین است.
مدار استوایی برج جدی نیز مستقیماً از این پارک عبور می کند. مساحت کل این پارک در حدود 174 هکتار است. پارک هورتو فلورستال مکانی ایده آل برای انجام فعالیت هایی چون جاگینگ، استفاده از تجهیزات ورزشی و تناسب اندام، محوطه بازی و بازدید از موزه چوب و جنگلداری می باشد. همچنین تابستان ها این پارک محل اقامت دولت محلی است که در این زمان منطقه تحت کنترل و حفاظت نیروی پلیس ایالتی و پلیس ارتش قرار می گیرد.
این پارک لانه و آشیانه گونه های متنوعی از پرندگان نظیر حواصیل خاکستری، لک لک و پلیکان خاکستری است که خود عامل مهمی در جذب گردشگران محسوب می شود. صحنه های بدیع و شگفت آوری در زمان غروب آفتاب همزمان با بازگشت هزاران پرنده به آشیانه های خود، در پیش چشم گردشگران قرار می گیرد. بنابراین انتخاب فصل مناسب برای سفر و بازدید از این پارک بسیار اهمیت دارد.
این پارک امکان ارتباط و تماس نزدیک گردشگران و بازدیدکنندگان را با گیاهان، حیوانات و طبیعت فراهم می کند. دیدن گونه های متعددی از حیوانات نظیر سنجاب، حواصیل، توکان، انواع گنجشک، میمون و بسیاری دیگر از گونه های دیگر در محیط طبیعی زندگی شان تجربه ای فراموش نشدنی و بسیار هیجان انگیز است. همچنین این پارک محلی فوق العاده برای رسیدن به آرامش روحی و دوری از تنش های روزمره می باشد.
 
نام: آمریکای جنوبی » برزیل » سائو پائولو » پارک هورتو فلورِستال
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر سائو پائولو

پل ویادوتو دو چا

ویادوتو دو چا -The Viaduto do Chá- یکی از معروفترین پل های برزیل است که اتمام آن 15 سال بطول انجامید. درکنار این پل بازارهای خرید و سینما تئاتری وجود دارد که بر زیبایی هرچه بیشتر این مجموعه افزوده اند.

موزه پاسیو دو کولِگیو

موزه پاسیو دو کولگیو -Patio Do Colegio- یکی از زیباترین موزه هایی است که بخوبی توانسته از عهده نشان دادن شیوه زندگی پرتغالی ها برآید. همچنین جنبه ها و بخش های گوناگون موزه، بر ارزش آن افزوده اند.

پارک دو کارمو

پارک Parque Do Carmo یکی از بهترین تفریحگاه های شهر سائو پائولو بوده که در آن می توان از بودن در کنار طبیعت و محیط زیست لذت برد.

آبِلیسکو

ستون هرمی شکل سنگی Obelisco شهر سائو پائولو، یکی از آثار تاریخی اصلی این شهر است که در پارک ایبیراپوئرا قرار دارد. این اثر تاریخی، نماد بزرگی و عظمت قیام کنندگانی بود که زندگی خود را در راه تعالی انقلاب مشروطه در سال 1932 میلادی فدا کردند. این نماد، نماد غرور و سربلندی مردم برزیل محسوب می شود.

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز

کلیسای جامع نوسا سنهورا دا لوز -Nossa Senhora Da Luz-، نماد عفاف و تطهیر به شمار می رود. این کلیسا، یکی از جاذبه های گردشگری سائو پائولو است که بازدید از آن ضمن تطهیر روح، تجربه ای بیاد ماندنی از آرامش در دامان پروردگار می باشد.

موزه موستریو دو سائو بنتو

بطورکلی موزه ها بهترین و ساده ترین راه برای درک زیبایی و شناخت هر مکان به شیوه ای مؤثر می باشند. سفر به سائو پائولو بودن بازدید از موزه موستریو دو سائو بنتو -Mosteiro De Sao Bento-، کامل نخواهد شد.

کلیسای لارگو دو سائو فرانسیسکو

کلیساها و اماکن مربوط به مسیحیان تأثیر بسزایی در موقعیت و افزایش اهمیت هر شهر یا منطقه دارد. همچنین وجود امکانات اقامتی در اطراف این اماکن مذهبی، به رفاه و آسایش گردشگران کمک شایانی می نماید.

ساختمان ایتالیا

ساختمان ایتالیا -Italia Building- در سائو پائولو تلفیقی فوق العاده از فرهنگ غربی و سنتی محسوب می شود. بهترین غذاها در این مکان در اختیار گردشگران گذاشته می شود تا سفرشان در برزیل با آسایش و راحتی هرچه بیشتر تؤام گردد.

کاسا داس رتورتاس

بنای کاسا داس رتورتاس -Casa Das Retortas- که در سال 1872 میلادی ساخته شده، محل قرارگیری نخستین منبع گاز شهری در سائو پائولو بوده که تحت نظارت شرکت گاز سائو پائولو برای عرضه روشنایی در شهر مورد استفاده قرار می گرفته است. کاسا داس رتورتاس از جمله جاذبه های گردشگری سائو پائولو به شمار می رود.

پارک ایبیراپوئرا

پارک ایبیراپوئرا -Ibirapuera Park- یکی از زیباترین پارک های سائو پائولو می باشد که گردشگران برای شرکت در انواع فعالیت های تفریحی که در این پارک جریان دارند، از آن بازدید می کنند.

موزه تاریخی و کلیسای مهاجران

مرکز تاریخی مهاجران (سنترو هیستوریکو دو ایمیگرانته) در واقع یک موزه است که در آن کلیسایی نیز برای گرامیداشت یاد مهاجران اولیه به شهر سائو پائولو ساخته شده است.