درباره سواحل مالاگا

مالاگا از جمله شهرهای بسیار زیبای کشور اسپانیاست. این شهر برای دیدنی و جاذبه های متنوع خود از جمله سواحل زیبایش مشهور است. سالانه افراد بسیار از سراسر دنیا برای بازدید از بناهای تاریخی و لذت بردن در سواحلی زیبای این شهر، به اسپانیا مسافرت می کنند. شب زنده داری در سواحل مالاگا ازجمله تفریحات لذت بخش گردشگرانی است که به این بندر تاریخی مسافرت می کنند.
شهر مالاگا در جنوبی ترین بخش کشور اسپانیا واقع شده است. این شهر در کنار دریای مدیترانه قرار دارد و با نام های «کاستادل سول» یا «ساحل آفتابی»شناخته می شود. مالاگا یکی از شهرهای منطقه اندلس است که با 7 شهر دیگر در این محدوده قرار گرفته است.
در منطقه جنوبی کشور اسپانیا، مالاگا یکی بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهاست که حدود 60 هزار نفر جمعیت دارد. دلیل اینکه به آن لقب «ساحل آفتابی» داده شده این است بیش از 300 روز سال آفتاب در آسمان می درخشد. متوسط دمای این ساحل و شهر مالاگا حدود 23 درجه سانتی گراد است. از آنجا که آب و هوای این شهر بسیار خوب است بیشتر فعالیت های تفریحی در این شهر در فضای باز انجام می شوند.
ساکنان شهر مالاگا که مالاگانوس گفته می شوند، مردمان بسیار مهربان و دوست داشتنی هستند. سواحل مالاگا، بخش بزرگی از درآمد روزانه آنها را تشکیل می دهد و آنها نیز رفتار بسیار خوشایندی با مسافران و گردشگران دارند.
در شهر مالاگا، نوعی سنت غذایی مخصوص به نام «رژیم غذایی مدیترانه ای» وجود دارد. به واسطه این رژیم، مردم میوه ها و سبزیجات کشت شده در دره «گوآداهورس» و ماهی های خلیج مالاگا را می خورند. این غذا بسیار مقوی و سالم و سرشار از پروتئین است. به همین دلیل، بیشتر گردشگرانی که از سواحل مالاگا دیددن می کنند، حتما از این غذای مخصوص هم می خورند و از طعم متفاوت آن لذت می برند.

اطلاعات گردشگری

سواحل و خلیج  مالاگا -Bay of Malaga- مناظر فوق العاده زیبا دارند.قدم زدن در طبیعت خیره کننده و جذاب این ساحل به ویژه هنگام غروب، تجربه فوق العاده ای برای گردشگر برجای می گذارد. تماشای طلوع و غروب خورشید در این سواحل از جمله جاذبه های طبیعی فوق العاده جذاب است که هیچ مسافری تمایل به از دست دادن آن ندارد.
 منظره فوق العاده جذاب ساحل مالاگا از بالکن و بالای قلعه آلکازابا بسیار دیدنی و زیباست. گردشگران می توانند بعد از بازید از قلعه آلکازابا و لذت بردن از جاذبه های تاریخی آن، به لبه یا تراس قلعه برود و از بالا منظره زیبای ساحل و خلیج را تماشا کنند.
این ساحل، یکی از مشهورترین و پربازدیدکننده ترین سواحل جنوب غربی اروپاست.

تاریخچه

سواحل مالاگا، قدمتی برابر با پیدایش بندر مالاگا دارد. اما این ساحل ها از همان ابتدا مکان های زیبایی برای بازدید و پذیرش گردشگران نبوده اند. این شهر در طول تاریخ شاهد تمدن ها و حکومت های مختلف بوده است. از حکومت رومی های باستان گرفته تا مسلمانان شمال اسپانیا و در آخر مسیحی ها، همه دورانی را در این شهر حکمرانی کرده اند.  شهر مالاگا فقط یک بندر تجاری ساده نیست، این شهر جزو شهرهای مهم اسپانیا به شمار می رود و سالانه درآمد بسیاری به این کشور سرازیر می کند.
شکل امروزی شهر ساحلی مالاگا، در نتیجه تغییرات و تاسیساتی است که حکومت های پیشین در آن ایجاد کرده اند. هر کدام از فرهنگ ها و تمدن ها، بخشی از فرهنگ و تاریخ خود را در این شهر بر جای گذاشته اند و مالاگا را به یک موزه بزرگ تاریخی تبدیل کرده اند.
شاید جالب باشد بدانید، نقاش و هنرمند مشهور، پابلو پیکاسو نیز در این شهر به دنیا آمده است. خانه محل زندگی پیکاسو، امروزه به شکل یک موزه مورد بازدید گردشگران قرار دارد. در این موزه، حدود 200 اثر نقاشی، گرافیک و سرامیک وجود دارد و برای هنردوستدان بسیار جذاب و دوست داشتنی هستند. در این خانه برخی از آثار این هنرمند بزرگ وجود دارند که هیچ گاه به نمایش عمومی در نیامده اند.
در کل، شهر مالاگا با آثار تاریخی و سواحل زیبایش از قرن های اولیه تاریخ وجود دارد و در طول تاریخ تغییرات بسیاری کرده است. در آخر نیز به شکل امروزی خود در آمده است و سالانه افراد بسیاری را از سراسر دنیا به سمت خود می کشاند. در کنار سواحل و بناهای تاریخی، در اطراف این شهر کوه های بلندی نیز وجود دارد که بر زیبایی مالاگا اضافه کرده اند.
 
نام: اروپا » اسپانیا » مالاگا » سواحل مالاگا
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر مالاگا

آلکازابا

شهر مالاگا در جنوب اسپانیا و کنار دریای مدیترانه قرار دارد. این شهر ساحلی زیبا، یکی از بنادر تجاری مهم اسپانیا به شمار می رود. آب و هوای این شهر خوب است و تابستان ها رطوبت چندانی ندارد. در ضمن اینکه مملو از بناهای تاریخی و معماری زیبایی است. از این رو، سالانه مسافران بی شماری به سمت این شهر روانه می شوند. از جمله بناهای تاریخی آن باید به آلکازابا -Alcazaba- اشاره کرد. آلکازابا، یکی از استحکامات نظامی به جا مانده از دوران مسلمانان است. این دژ روی تپه ای در مرکز شهر مالاگا قرار دارد.

سمانا سانتا

سمانا سانتا -Semana Santa-، واژه ای اسپانیایی به معنای هفته مقدس مسیحی هاست. در این هفته مراسم و جشن های مذهبی در همه دنیا توسط مسیحی انجام می شود. این مراسم یک هفته پیش از عیدپاک برگزار می شود. البته جشن اصلی در سویل برپا می شود. تماشای این جشن های مذهبی، جذابیت های خاص خود را دارند و بسته به اعتقادات گردشگران، می تواند برایشان جالب باشد.