درباره بندر خوزه بانوس

ماربلا یکی از شهرهای ساحلی بسیار زیبای کشور اسپانیاست. این شهر سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. مناظر طبیعی، سواحل و بناهای تاریخی زیبا از جمله دیدنی های این شهر بندری هستند. یکی دیگر از زیبایی های این شهر، بندر خوزه بانوس -José Banús Port - است. ورزش های آبی هیجان انگیز و پیاده روی در خطوط ساحلی این شهر، فعالیت هایی هستند که بیشتر مسافران از آنها لذت می برند.
صرف نظر از بندر خوزه بانوس، از دیگر جاذبه های شهر ماربلا می توان به میدان د لا لوس نارانجوس و میدان د توروس اشاره کرد. نخستین میدان ذکر شده از نظر تاریخی ارزش و جاذبه دارد. دومین میدان نیز محلی رای برگزاری مسابقات محلی گاوبازی در ماربلا بوده است. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها، مراسم و جشن های فصلی و محلی است.
دوباره به بندر خوزه بانوس برگردیم. این بندر با زیبایی طبیعی و امکانات تفریحی متنوعی که دارد یکی از بهترین و محبوب ترین تفرجگاه های شهر ماربلا در کشور اسپانیا به شمار می رود. ورزش های آبی، قایق رانی، پیاده روی در ساحل و اسکله و ... بخشی از جاذبه های این بندر را تشکیل می دهند.

نام محلی

مردم منطقه آندالوزیا، بندر خوزه بانوس را با نام « خوزه بانوس پورت» یا «پورتو دپورتیویو خوزه بانوس» یاد می کنند.

اطلاعات گردشگری

محبوب ترین تفرجگاه ساحلی ماربلا، یعنی بندر خوزه بانوس در سال 1960 میلادی ساخته شده است. این بندرگاه، یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر ماربلا به شمار می رود. قایق های تفریحی، غذاهای بسیار تازه، کافه ها و رستوران ها و مغازه های متنوع و همچنین غروب ها ی زیبا و برنامه های شبانه مفرح از جمله جاذبه های بندگاه خوزه بانوس هستند. این بندر در تمام طول سال برنامه های تفریحی مختلفی دارد. علاوه بر پیاده روی در اسکله، صندلی هایی نیز برای نشستن و لذت بردن از زیبایی های دریا و زیبایی ساحل در آنجا وجود دارند.
انواع موارد تفریحی را در بندر خوزه بانوس می توان پیدا کرد و گردشگر از همه لحظه های خود نهایت لذت را خواهد برد.  خوزه بانوس، مهم ترین اسکله منطقه کاستا دل سول است. این تفرجگاه همیشه مملو از جمعیت، ماشین های گران قیمت و قایق های بادبانی است. بیش از 915 قایق در اسکله خوزه بانوس وجود دارند و مسافران با توجه به بودجه و علاقه خود می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند و روی دریا گشت و گذار کنند. یکی از قایق های تفریحی موجود در این اسکله که بسیار مجهز و کامل است، Shaf نام دارد و متعلق به «فهد» پادشاه عربستان است.
این اسکله توسط فردی به نام «خوزه بانوس» ساخته شده است. ثروتمندان مختلفی در این بندر زمین ها، املاک و زمین های بازی دارند. در این بندر، همچنین انواع بوتیک ها، مغازه ها، رستوران ها و کافه های شبانه زیبا نیز وجود دارند.

تاریخچه

ماربلا یکی از جاذبه های گردشگری بسیار مهم در کشور اسپانیاست و این مساله را مدیون تلاش افرادی همچون  ریکاردو سوریانو، مارکی سالامانکا، مارکی آو ایوانری و شاهزاده آلفونسو فون هوهنلوح است. این شهر در دهه 40 میلادی کشف شده است اما در دهه 60 رونق گرفت و به تدریج به محلی زیبا برای تفریح بدل شد.
نخستین دلایل جذب مردم به این شهر ساحلی، آب و هوای خوب و جمعیت کم ساکنان آن بود. این موارد دلایل بسیار خوبی برای کسب و کار املاک به شمار می رفت.
خوزه بانوس یکی از سرمایه داران و توسعه دهنده های ملک در مادرید بود و هنگامی که برای سرمایه گذاری به ماربلا رفت، ابتدا «نوا آندالوزیا» را خرید. این محل در حال حاضر برای پرورش گاوهای مسابقات گاوبازی استفاده می شود.
بسیاری از افرادی که در در زمینه املاک و مستغلات فعالیت دارند، بسیار تمایل به کار کردن در این شهر دارند. این شهر ساحلی یکی از بهتربن مکان ها برای خرید و فروش زمین و ساختمان است و سود فراوانی برای املاکی بر جای می گذارد.
خوزه بانوس با ساختن بندر و اسکله خوزه لانوس، نه تنها برای خودش که برای همه منطقه ماربلا و آندالوزیا نیز سودآوری کرد. این بندر از زمان ساخت تا به اکنون تغییرات بسیاری کرده اما همچنان شکل اولیه خود را حفظ کرده است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » ماربلا » بندر خوزه بانوس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ماربلا

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل -Crocodile Park- در شهر «تورموایونز» قرار دارد. شهر ساحلی تورموایونز در جنوب کشور اسپانیا و در نزدیکی مالاگا واقع شده است. در پارک کروکودیل این شهر، می توانید از فاصله 2 متری تمساح ها و کروکودیل های پرابهت و بزرگ را تماشا کنید. این پارک، مکانی برای نگهدای این هیولاهای زیباست. کروکودیل ها را شاید بتوان به نسل دایناسورها نسبت داد. دایناسورهایی که حدود 200 میلیون سال پیش روی کره زمین زندگی می کردند و حالا منقرض شده اند.

مسیر پیاده روی ساحلی ماربلا

ماربلا که از زیباترین شهرهای ساحلی کشور اسپانیاست، جاذبه های توریستی جالب توجهی دارد. از جمله آنها باید به مسیر پیاده روی ساحلی -City Boardwalk- اشاره کرد. این مسیر، راهی در حدود 6 کیلومتر است و درست در خط ساحلی دریا ساخته شده است. مردم با رفتن به این مسیر خیابان مانند، علاوه بر اینکه به طبیعت و دریا نزدیک هستند، از ساخت و سازهای مدرن نیز بهره می برند. قدم زدن در این مسیر برای پایان دادن به سفر و تعطیلات انتخاب بسیار مناسبی است.