درباره پارک کروکودیل

همه ما به خوبی می دانیم که کروکودیل های زیبا اما خطرناک، در معرض خطر شکارچیان غیرقانونی و انقراض قرار دارند. برای حفظ گونه های مختلف این حیوانات، پارک کروکودیل در شهر تورموایونز کشور اسپانیا ساخته شده است. در این پارک، موسسه ای برای پرورش و نگهداری کروکودیل ها تاسیس شد که بچه تمساح ها را نگهداری می کردند و پرورش می دادند. در برنامه کمک به حیات این جانوران، نوزادان تمساح ها به آفریقا فرستاده می شوند.  این روشی ابتکاری و بسیار کاربردی است. شاید شما یکی از بازدیدکننده های خوش شانسی باشید که شاهد لحظه متولد شدن و بیرون آمدن یک تمساح از درون تخم بوده است. در این لحظه می توانید با یک بچه کروکودیل بسیار جالب یک عکس یادگاری بگیرید.

نام محلی

پارک کروکودیل میان محلی های  تورموایونز نیز با همین نام شناخته و یاد می شود.

اطلاعات گردشگری

اگر در ادامه سفر خود به اسپانیا و بازدید از شهرهای مختلف آن، مایل بودید به شهر ساحلی تورموایونز نیز سفر کنید، به شما توصیه می کنیم به پارک کروکودیل های آن نیز سر بزنید. در کنار سواحل جذاب و کافه ها و رستوران های متنوع، تورموایونز پارکی دارد که در آن انواع کروکودیل ها را نگهداری می کند. در این پارک می توانید از بیرون آمدن یک تمساح یا کروکودیل را تا مراحل بزرگ شدن آن در بخش های مختلف ببینید. این هیولاهای جذاب، واقعا تماشایی هستند. دیدن آنها یادآور دایناسورهای میلیون ها سال پیش است.
بهترین مکان برای دور بودن از دریا و شن های ساحل، پارک کروکودیل هاست. در این پارک علاوه بر مراحل مختلف زندگی این موجودات، از رمز و رازهای زندگی آنها نیز آگاهی کسب کنید. اصلی ترین جذابیت این پارک این است که می توانید به این موجودات خطرناک نزدیک شوید. اما این نزدیک شدن ها کاملا امن هستند و خطری برای بازدیدکننده ایجاد نمی کنند.
حدود 300 کروکودیل در این پارک نگهداری می شوند. پرابهت ترین و جذاب ترین این کروکودیل ها، Paco است که بزرگ ترین و نادرترین نوع کروکودیل در اروپا به شمار می رود. این تمساح عظیم، حدود 5 متر طول و بیش از 600 کیلوگرم وزن دارد.
البته در این پارک فقط کروکودیل نگهداری نمی شود و انواع پرندگان و جانوران دیگر را نیز می توان در آن مشاهده کرد. این حیوانات در بخش دیگری از پارک و جدا از کروکودیل ها نگهداری می شوند. بخش های مختلف پارک کروکودیل تورموایونز شامل موارد زیر هستند:
  • محل نگهداری تمساح ها: در این مکان انواع کروکودیل هایی که از فلوریدا آورده شده اند نگداری می شود.
  • باغ وحش کوچک: این قسمت مخصوص کودکان است. حیوانات این مینی باغ وحش شامل انواع سگ ها، راکون، گوزن، اسب و ... است.
  • باغ پرندگان: در این قسمت انواع مختلف پرندگان نگهداری می شوند.
  • خانه خزندگان: در این قسمت انواع کمیاب و نادر خزنده های مختلف نگهداری می شوند.
در کنار موارد ذکر شده در بالا، موزه آفریقایی نیز وجود دارد که اطلاعات کاملی در مورد کروکودیل ها، نحوه زندگی، رشد و تولیدمثل آنها به بازدیدکننده ها ارائه می دهد. در ضمن، خانه ها و ابزار قبیله های آفریقایی را نیز به نمایش می گذارد که مردم را با فرهنگ و زندگی آن قبایل آشنا می کند.

عکاسی

عکاسی در این پارک ممنوع نیست و می توانید وقتی دستتان را به یک تمساح نزدیک کرده اید، با آن عکس بگیرید. در این پارک، رستوارن های خوبی هم وجود دارند که با توجه به سلیقه و ذائقه خود می توان در آنجا غذا خورد.

تاریخچه

شهر تورموایونز در منطقه کاستا دل سول واقع شده است. این شهر جمعیتی معادل 60 هزار نفر دارد. این منطقه بیش از پنجاه سال است که نماد توریسم در جنوب کشور اسپانیا به شمار می رود. قرن هاست که این شهر محل اقامت مردمانی از کشورهای دیگر همچون آلمان، انگلستان، فرانسه و کشورهای آسیایی و آفریقایی است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » ماربلا » پارک کروکودیل
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر ماربلا

بندر خوزه بانوس

ماربلا، یکی از شهرهای زیبا و جاذبه های گردشگری کشور اسپانیاست. این شهر مملو از مکان های دیدنی و جذاب است. از جمله آنها باید به طبیعت و سواحل زیبای آن اشاره کرد. یکی از خطوط ساحلی زیبا که مناظر جذابی نیز دارد در «کاستا دل سول» واقع شده است. بندر خوش منظره و زیبای خوزه بانوس -José Banús Port - نیز در شهر ماربلا قرار دارد. در این مقاله بیشتر در مورد این بندر صحبت خواهیم کرد.

مسیر پیاده روی ساحلی ماربلا

ماربلا که از زیباترین شهرهای ساحلی کشور اسپانیاست، جاذبه های توریستی جالب توجهی دارد. از جمله آنها باید به مسیر پیاده روی ساحلی -City Boardwalk- اشاره کرد. این مسیر، راهی در حدود 6 کیلومتر است و درست در خط ساحلی دریا ساخته شده است. مردم با رفتن به این مسیر خیابان مانند، علاوه بر اینکه به طبیعت و دریا نزدیک هستند، از ساخت و سازهای مدرن نیز بهره می برند. قدم زدن در این مسیر برای پایان دادن به سفر و تعطیلات انتخاب بسیار مناسبی است.