درباره مسیر پیاده روی ساحلی ماربلا

کشور اسپانیا شهرهای زیبایی دارد و هر کدام از این شهرها، جاذبه های گردشگری فراوانی در خود جای داده اند. از این رو سالانه میلیون ها نفر به این کشور مسافرت و از شهرهای مختلف آن دیدن می کنند. یکی از این شهرهای توریستی زیبا و محبوب، شهر ساحلی ماربلا است. ماربلا، در کنار آثار تاریخی، سواحل و طبیعت زیبا، جاذبه توریستی دیگری به نام  «سیتی بوردواک»  دارد. سیتی بوردواک -City Boardwalk-   در واقع مسیری برای پیاده روی و قدم زدن در کنار خط ساحلی دریای مدیترانه است. این راه ساخته شده در کنار طبیعت، تلفیق زیبایی از مدرنیته و امکانات کامل را نیز شامل می شود.
شهر ماربلا در حدود 25 کیلومتر خط ساحلی به موازات دریا دارد. بنابراین، اختصاص دادن بخشی از این مسیر طولانی به پیاده روی، چیز چندان عجیبی نیست. مسیر پیاده روی  این راه، همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، 6 کیلومتر است و در اصل بخشی از شهر به شمار می رود. دو طرف این مسیر را درختان نخل بلند قامت پوشانده و بر مسیر سایه افکنده اند. در مسیر پیاده روی ساحلی یک سازه فیل مانند قرار دارد که در واقع دوش آب است. بازدیدکننده های برای دوش گرفتن باید به زیر تنه و شکم این فیل بروند و حمام کنند.
در یک طرف مسیر که دریا وجود دارد، در طرف دیگر آن ساختمان ها، مراکز خرید، مجتمع های تجاری و ... قرار دارند که می توان برای وقت گذرانی و خرید از آنها دیدن کرد. کافه ها و رستوران های محلی متعددی نیز در این مسیر به چشم می خورند که برای استراحت می توان یک نوشیدنی در آنها خورد و در صورت تمایل دوباره به راه خود ادامه داد.

نام محلی

مسیر پیاده‌روی ساحلی ماربلا که با نام «سیتی بوردواک» شناخته می شود، میان اسپانیایی ها با نام «پاسئو ماریتیمو» شناخته می شود.

اطلاعات گردشگران

مسیر پیاده روی ساحلی ماربلا یکی از پربازدیدکننده ترین جاذبه های گردشگری شهر ماربلاست. این راه به خوبی به دیگر بخش های شهر متصل است. این مسیر 6 کیلومتری زیبا، بهترین مسیر برای قدم زدن در کنار دریا به شمار می رود. در یک طرف دریا و طبیعت و زیبایی های آن و در سمت دیگر، ساختمان ها، رستوران ها، درخت های نخل و مغازه های مختلف قرار دارند. این مسیر، در واقع ترکیبی از مدرنیته و زندگی طبیعی است.

تاریخچه

تاریخچه مسیر پیاده‌روی ساحلی ماربلا به زمان های بسیار دور بر می گردد. شاید بتوان قدمت آن را به زمان پیدایش این شهر و اوایل تاریخ نسبت داد. این مسیر ابتدا به منظور دفاع از شهر و به عنوان دیوار محافظ ساخته شده بود. در زمان رومی های باستان، افراد از مسیر دریا و با شنا به شهر ماربلا وارد می شدند و حاکمان برای جلوگیری از این کار، دیوارهای این مسیر را بنا کردند.
بعد از رومی ها، هنگامی که مسلمانان روی کار آمدند، تغییراتی در آن ایجاد کردند. این ساختار ابتدا یکی دیوار ساده سنگی بود و هیچ گونه جذابیت خاصی نیز نداشت. در آن زمان، سربازان متعددی نیز برای دفاع از آن در بالای این دیوارها گمارده شده بودند. اما به مرور زمان و با ورق خوردن برگه های تاریخ، شکل این دیوارها تغییر کرد و درخت ها در اطراف آن کاشته شدند. این تغییرات به مرور ادامه داشتند تا اکنون که این مسیر یکی از جاذبه های  گردشگری مهم در شهر ماربلا به شمار می رود.
 
نام: اروپا » اسپانیا » ماربلا » مسیر پیاده روی ساحلی ماربلا
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر ماربلا

بندر خوزه بانوس

ماربلا، یکی از شهرهای زیبا و جاذبه های گردشگری کشور اسپانیاست. این شهر مملو از مکان های دیدنی و جذاب است. از جمله آنها باید به طبیعت و سواحل زیبای آن اشاره کرد. یکی از خطوط ساحلی زیبا که مناظر جذابی نیز دارد در «کاستا دل سول» واقع شده است. بندر خوش منظره و زیبای خوزه بانوس -José Banús Port - نیز در شهر ماربلا قرار دارد. در این مقاله بیشتر در مورد این بندر صحبت خواهیم کرد.

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل -Crocodile Park- در شهر «تورموایونز» قرار دارد. شهر ساحلی تورموایونز در جنوب کشور اسپانیا و در نزدیکی مالاگا واقع شده است. در پارک کروکودیل این شهر، می توانید از فاصله 2 متری تمساح ها و کروکودیل های پرابهت و بزرگ را تماشا کنید. این پارک، مکانی برای نگهدای این هیولاهای زیباست. کروکودیل ها را شاید بتوان به نسل دایناسورها نسبت داد. دایناسورهایی که حدود 200 میلیون سال پیش روی کره زمین زندگی می کردند و حالا منقرض شده اند.