درباره کاخ مارکادو

کاخ مارکادو -Plaza Del Mercado-، متشکل از سه ساختمان مجزاست که هر کدام مورد استفاده خاصی دارند. این ساختمان به زیبایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به سبک معماری گوتیک طراحی شده اند. کاخ مارکادو، سالانه افراد بسیاری را به کشور اسپانیا و شهر والنسیا می کشاند. ساختمان های این کاخ شامل ساختمان تجارت ابریشم، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی بسیار تازه در سراسر اروپا هستند. این ساختمان ها به ترتیب با نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» شناخته می شوند.
سه بخش مجزای کاخ مارکادو، دلیل جذب گردشگران به این بنای تاریخی هستند. نخستین بخش آن، «لونجا د لا سدا» یا «مناره ابریشم» است که به سبک گوتیک طراحی و ساخته شده است. این بنا به عنوان میراث بشریت یونسکو شناخته و معرفی شده است. دومین ساختمان این کاخ، کلیسای زیبایی به نام  «سانتو خوآنس» است که به سبک معماری باروک طراحی و ساخته شده است. سومین بخش آن نیز فروشگاه بزرگ موادغذایی تازه به نام  «مرکادو سنترال» است که ساختمانی بسیار مدرن و زیبا دارد.
نمای اصلی کاخ مارکادو را ساختمان لونجا تشکیل داده است. در سمت چپ آن نیز کمی از بنای «سانتو خوآنس» دیده می شود. در مقابل آن، فروشگاه مرکزی بزرگی که بسیار رنگارنگ است، قرار دارد که گنبدهای سرامیکی، آهنی و شیشه ای دارد.

اطلاعات گردشگری پلازا دل مارکادو

کاخ تاریخی پلازا دل مارکادو، از سه شنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 2 بعدازظهر و 4:30 و 8:30 بعدازظهر باز است. در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی نیز از ساعت 10 تا 3 بعدازظهر باز است
.

درباره لونجا د لا سدا

«لونجا د لا سدا»، که با عنوان بازار ابریشم نیز شناخته می شود یکی از بهترین نمونه های معماری به سبک گوتیک است. این بنا از نظر طراحی در میان دیگر بناهای معماری گوتیگ، سرآمد همه است. یونسکو نیز این ساختمان را به عنوان میراث بشریت شناخته و معرفی کرده است. این بنا شبیه قلعه های باستانی قرون وسطی است و دیوارهای آن نیز همچون قلعه ها سنگی است. این ساختمان به 4 بخش مجزا تقسیم می شود. این بخش ها شامل، برج، درختان پرتقال – پاسیو د لو نارنجوس -،  اتاق های حلزونی و اتاق «کانسولادو دل مار» هستند.
ویژگی برجسته ساختمان اونجا، درختان نخل بلندقامتی هستند که اطراف سالن های گرد را پوشانده اند. مناره ابریشم نیز زیربنای مستطیلی شکل دارد و فضایی حدود دوهزار مترمربع را به خود اختصاص داده است.

تاریخچه لونجا د لا سدا

ساخت و ساز «لونجا د لا سدا» در سال 1483 میلادی پایان یافته است. این پروژه توسط یکی از معمارهای برجسته آن زمان به نام «پییر کامپت» طراحی و ساخته شده است. بعد از مرگ این فرد، معماران متفاوتی کار اتمام این بنا را به دست گرفتند و سرانجام در سال 1548 میلادی تکمیل شد. لونجا، در قرن 15 میلادی به عنوان بازار ابریشم انتخاب شد. در آن زمان پادشاهی والنسیا در اوج وضعیت فرهنگی و اقتصادی خود قرار داشت.

درباره سانتوس خوآنس

«سانتوس خوآنس» یا «سان خوآن دل مرکادو» یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این کلیسا، گنبدی عظیم با نقاشی های دیواری بسیار زیبا دارد. این نقاشی ها بر زیبایی معماری کلیسا افزوده اند. سانته خوآن، کلیسای سلطنتی سنت جان است. این کلیسا بسیار زرق و برق دار و به معنای واقعی کلمه کلیسای سلطنتی است. این کلیسا به سبک باروک ساخته شده است. در سال 1947 میلادی، کلیسای «سانتوس خوآنس»  به عنوان بنای تاریخی ملی معرفی شد.

تاریخچه کلیسای «سانتوس خوآنس»

کلیسای «سانتوس خوآنس» در اواخر قرن 14 میلادی ساخته شده است. این کلیسا ابتدا به سبک معماری گوتیک طراحی و ساخته شده بود، اما در جریان آتش سوزی سال 1552 میلادی، تخریب شد و دوباره مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفت.

درباره مرکادو سنترال

مرکادو سنترال، یکی از شاهکارهای معماری مدرن شهر والنسیاست. این بازار رنگارنگ و زیبا، فضایی حدود 8 هزار متر مربع را به خود اختصاص داده است. در این فروشگاه انواع میوه جات، سبزیجات و گوشت تازه فروخته می شود.

تاریخچه مرکادو سنترال

مرکادو سنترال، در سال 1914 میلادی توسط الخاندرو سولر و فرانسیسکو گاردینا طراحی و ساخته شده است. این ساختمان در سال 1928 میلادی توسط پادشاه آلفانسو XIII افتتاح شده است.

اطلاعات گردشگری مرکادو سنترال

بازار یا فروشگاه مرکزی مرکادو سنترال، هر روز به جای یکشنبه ها باز است. این بازار از ساعت 7:30 تا 2:30 بعدازظهر باز است. بهترین زمان برای بازدید از این فروشگاه، صبح زود پیش از باز شدن بازارچه است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » والنسیا » پلازا دل مارکادو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر والنسیا

قلعه سرانوس

تورِ د سِرانوس -Torres de Serranos- به معنای قلعه سرانوس یکی از زیباترین قلعه های ساخته شده به سبک معماری گوتیک است. این قلعه در شهر والنسیا واقع شده است. این قلعه در حال حاضر برای اهداف مختلف استفاده می شود. یکی از آنها موزه تجهیزات دریایی است.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، مجموعه زیبایی از هنرهای زیبای اسپانیایی است. این موزه در نزدیکی باغ سلطنتی واقع شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این موزه برایتان نوشته ایم. هنگام مسافرت به اسپانیا و بازدید از والنسیا، حتما باید از این موزه نیز دیدن کنید.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع -La Catedral-، یکی از جاذبه های گردشگری زیبای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. کلیسای جامع، معماری جالب و ورودی متفاوتی دارد. شاید بتوان گفت جاذبه اصلی این کلیسا، سه طراحی متفاوت سه ورودی آن است که هر کدام به سبک معماری های متفاوتی ساخته شده‌اند.

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز

قدمت صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» -Monasterio de San Miguel de los Reyes- به قرن 16 میلادی بر می گردد. این صومعه که توسط دوک کالیبری کشف شده، به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این صومعه در حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. در این مقاله در مورد تاریخچه این بنا بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، نام کلیسایی در شهر والنسیای کشور اسپانیا است. این بنای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی بسیار زیبا در این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این کلیسای قدیمی به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. جاذبه اصلی این کلیسا، محراب کوچک و زیبای «سنت باربارا» است.