درباره قلعه سرانوس

قلعه سرانوس یکی از بناهای تاریخی و معماری زیبا در شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این قلعه به سبک معماری گوتیک طراحی و ساخته شده است و در طول تاریخ استفاده های مختلفی از آن شده است. در حال حاضر، از این قلعه به عنوان موزه تجهیزات دریایی استفاده می شود.
قلعه سرانوس، بزرگ ترین دروازه شهری در سراسر قاره اروپاست که به سبک گوتیک طراحی شده است. این قلعه در اواخر قرن 14 میلادی ساخته شده است. برج های بلند این قلعه نمای بسیار زیبا و حیرت آوری از شهر را نشان می دهند. از بالای این برج ها، می توان بخشی از شهر والنسیا و همچنین رودخانه توریا را می توان دید.
طراح و سازنده قلعه سرانوس، فردی به نام  «پی‌یر بالاگور» است. اصولا طراحی های گوتیک به این بزرگی ساخته نمی شوند، اما این برج به خوبی ترکیبی از اندازه بزرگ و طراحی گوتیک است که نظر بسیاری از مردم را به خود جلب می کند.
«تورِ د سِرانوس»، در شمالی ترین بخش شهر والنسیا واقع شده است. تاریخ ساخت و تکمیل این قلعه به سال 1398 میلادی بر می گردد. در حال حاضر، این قلعه به عنوان موزه تجهیزات دریایی استفاده می شود. این برج تاریخی، نمایان گر تاریخ و تمدن سال های گذشته این شهر، شیوه زندگی مردم قرون وسطی و نماد قدرت است.
قلعه سرانوس، یکی از بناهای تاریخی حفظ شده از والنسیاست.

اطلاعات گردشگری

«تورِ د سِرانوس»، از سه شنبه تا شنبه باز است. بازدیدکننده گان از ساعت 10 صبح تا 2 بعدازظهر و دوباره از 4:30 تا 8:30 بعدازظهر باز است. در روزهای یکشنبه و تعطیلات رسمی، قلعه سرانوس از ساعت 10 صبح تا 3 بعدازظهر برای بازدید عموم باز است. در روزهای دوشنبه هر هفته تعطیل است. در روزهای یکشنبه نیز بازدید از قلعه رایگان است.

تاریخچه

ساخت و ساز بنای قلعه سرانوس در سال 1391 میلادی پایان یافته است. این قلعه، در واقع یکی از ورودی های شهر است. البته در طول تاریخ صدمات بسیاری به آن وارد آمده است و دیوارهای آن تا حدی تخریب شده اند. از نظر معماری، هر دو برج های این قلعه به شکل پنج ضلعی طراحی و ساخته شده اند و توسط یک راهرو به یکدیگر متصل شده اند. لبه های آنها نیز به سبک گوتیک طراحی شده اند. بالاترین بخش برج های قلعه، دندانه دندانه هستند و در اطراف کل بنا می توانید بقایای خندق قدیمی را ببینید.
«تورِ د سِرانوس»، یکی از بناهای دفاعی در برابر حملات دشمنان به شمار می رفته است. البته برج های بلند این قلعه، محلی برای برپایی جشن ها و گردهمایی های پادشاهان و سفیرهای دیگر کشورها نیز بوده است. در واقع باید گفت، قلعه سرانوس مناسب ترین مکان برای برپایی مراسم رسمی حکومتی بوده است. در سال 1586 میلادی، یک آتش سوزی بزرگ، شهر را تخریب کرد. بعد از آن قلعه سرانوس به یک زندان تبدیل شد.
بعد از آن نیز قلعه سرانوس استفاده های مختلفی داشته است از جمله می توان به موزه اشاره کرد. البته هنوز هم گاهی برای برخی مراسم و رویدادها از این برج استفاده می شود.
زمانیکه جشن داخلی اسپانیا اتفاق افتاد و شهرهای مختلف مورد هجوم و تخریب قرار گرفتند، قلعه سرانوس برای مدت کوتاهی به عنوان مخزنی امن برای نگهداری آثار ارزشمند موزه پرادو استفاده شد. به همین دلیل، در سال 1936 میلادی، یک دیواره ضخیم 90 سانتی متری در طبقه اول این قلعه ساخته شد تا از آثار هنری موجود در آن به بهترین نحو ممکن محافظت بشود. این دیواره، از برج و آثار موجود در آن در برابر هرگونه ضربه، حمله یا حتی بمب گذاری محافظت می کرد.
به منظور حفاظت بیشتر از آثار ارزشمند و گرانبهای موزه، به بالا و پایین این ساختمان دوباره یک لایه اضافه شد. طبقه دوم قلعه، با استحکامات دفاعی پوشیده و فرش شد و سیستم اعلام احتراق و افزایش رطوبت نیز در آن نصب شد. همه این کارها برای افزایش میزان امنیت این قلعه صورت گرفت.
 
نام: اروپا » اسپانیا » والنسیا » قلعه سرانوس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر والنسیا

پلازا دل مارکادو

پلازا دل مارکادو -Plaza Del Mercado-، یکی از قصرها و بناهای تاریخی شهر والنسیاست. این قصر سالانه افراد بسیاری را به سمت والنسیا می کشاند و متشکل از سه بخش مجزا به نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» است. این بخش ها شامل بازار ابریشم «اونجا د لا سدا»، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در سراسر اروپاست.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، مجموعه زیبایی از هنرهای زیبای اسپانیایی است. این موزه در نزدیکی باغ سلطنتی واقع شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این موزه برایتان نوشته ایم. هنگام مسافرت به اسپانیا و بازدید از والنسیا، حتما باید از این موزه نیز دیدن کنید.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع -La Catedral-، یکی از جاذبه های گردشگری زیبای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. کلیسای جامع، معماری جالب و ورودی متفاوتی دارد. شاید بتوان گفت جاذبه اصلی این کلیسا، سه طراحی متفاوت سه ورودی آن است که هر کدام به سبک معماری های متفاوتی ساخته شده‌اند.

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز

قدمت صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» -Monasterio de San Miguel de los Reyes- به قرن 16 میلادی بر می گردد. این صومعه که توسط دوک کالیبری کشف شده، به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این صومعه در حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. در این مقاله در مورد تاریخچه این بنا بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، نام کلیسایی در شهر والنسیای کشور اسپانیا است. این بنای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی بسیار زیبا در این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این کلیسای قدیمی به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. جاذبه اصلی این کلیسا، محراب کوچک و زیبای «سنت باربارا» است.