درباره موزه ملی هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبای سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، یکی از بهترین موزه های هنرهای زیبا در کشور اسپانیاست. این موزه در نزدیکی باغ های سلطنتی والنسیا واقع شده است. در این موزه انواع مجسمه های بسیار زیبا و مشهور برای هنرمندان بزرگ نگهداری می شود. تابلوهای نقاشی موجود در این موزه نیز جزو نفیس ترین آثار تجسمی باقی مانده از دوران گوتیک است. در این موزه علاوه بر آثار هنری بسیاری قدیمی، آثار هنرمندان معاصر را نیز م یتوان پیدا کرد. نمای ظاهری این موزه نیز به خودی خود زیبا و جذاب است.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم، برای معماری و آثار هنرهای تجسمی زیبایش در جهان شهرت دارد. سالانه گردشگران زیادی که از نقاط مختلف جهان به والنسیا مسافرت کرده اند، از این موزه دیدن می کنند. البته این موزه مورد نوسازی قرار گرفته است و جذاب تر شده است.

موزه ملی هنرهای زیبای سان پیو پنجم، در سال 1962 میلادی به عنوان یک اثر تاریخی زیبا انتخاب شده است. مجموعه هایی که در این موزه وجود دارند شامل موارد زیر هستند:
  • آثار هنری باقی مانده از دوران باستان والنسیا
  • نقاشی های مربوط به دوران گوتیک که قدمت آنها به قرن های 14، 15 و 16 میلادی بر می گردد
  • نقاشی های دوران رنسانس – به خصوص آثار باقی مانده از خوآن د خوآنز و پائولو آو سان لئوکادیو
  • نقاشی های قرن های 17 و 18 میلادی که توسط Shore، ریبالتا و گویا ترسیم شده اند
  • نقاسی های قرن های 19 و 20 میلادی که توسط نقاشان معروفی همچون دگرین، ویسنت لوپز و پینازو ترسیم شده اند
علاوه بر این آثار، در موزه هنرهای زیبای والنسیا، مجسمه ها و  هنرهای دستی زیبایی نیز وجود دارد. این موزه همچنین آثار هنری فروشی نیز دارد و بازدیدکننده می توانند به عنوان سوغات از این کارهای دستی بسیار زیبا خریداری کنند. این موزه به عنوان انبار نقاشی های بسیار قدیمی کشور اسپانیا نیز به شمار می رود. از جمله آثار گرانبهای قدیمی که در این موزه نگهداری می شوند، می توان به Virgin and Child و پرتره  Velázquez اشاره کرد.

اطلاعات گردشگری

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم، از سه شنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 2:15 دقیقه بعدازظهر و دوباره از 4 تا 7:30 بعدازظهر  باز است. در روزهای یکشنبه نیز از ساعت 10 صبح تا 2:15 بعدازظهر باز است و ورودی نیز ندارد.

تاریخچه

موزه هنرهای زیبای والنسیا در طول جنگ های داخلی اسپانیا مصون نماند. به طوریکه که بعد از جنگ، طراح و معمار آن، یعنی مانوئل گونزالس مارتی دستور داد تا میزان آسیب وارده به بنا را تخمین بزنند. در نتیجه ارزیابی ها، او قسمت های مختلفی از این موزه را مورد نوسازی و بازسازی قرار داد تا به شکل امروزی در آمد. ساختمان موزه هنرهای زیبا در طول جنگ، آسیبل های جدی دیده بود.

کالج اسقف پیوس پنجم که در حال حاظر به مدرسه سلطنتی سان کارلوس و موزه هنرهای ملی تبدیل شده است، توسط اسقف توماس خوان د روکابرتی تاسیس شده است. این موزه توسط خوان پرز کاستیل طراحی شده است. معماری این بنا در قرن 18 میلادی آغاز شد. در ابتدا، این ساختمان به عنوان کلیسا و مدرسه مورد استفاده قرار می گرفت. اما در حال حاضر یکی از مشهورترین و پربازدیدترین موزه های کشور اسپانیا در شهر والنسیاست.
 
نام: اروپا » اسپانیا » والنسیا » موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر والنسیا

پلازا دل مارکادو

پلازا دل مارکادو -Plaza Del Mercado-، یکی از قصرها و بناهای تاریخی شهر والنسیاست. این قصر سالانه افراد بسیاری را به سمت والنسیا می کشاند و متشکل از سه بخش مجزا به نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» است. این بخش ها شامل بازار ابریشم «اونجا د لا سدا»، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در سراسر اروپاست.

قلعه سرانوس

تورِ د سِرانوس -Torres de Serranos- به معنای قلعه سرانوس یکی از زیباترین قلعه های ساخته شده به سبک معماری گوتیک است. این قلعه در شهر والنسیا واقع شده است. این قلعه در حال حاضر برای اهداف مختلف استفاده می شود. یکی از آنها موزه تجهیزات دریایی است.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع -La Catedral-، یکی از جاذبه های گردشگری زیبای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. کلیسای جامع، معماری جالب و ورودی متفاوتی دارد. شاید بتوان گفت جاذبه اصلی این کلیسا، سه طراحی متفاوت سه ورودی آن است که هر کدام به سبک معماری های متفاوتی ساخته شده‌اند.

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز

قدمت صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» -Monasterio de San Miguel de los Reyes- به قرن 16 میلادی بر می گردد. این صومعه که توسط دوک کالیبری کشف شده، به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این صومعه در حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. در این مقاله در مورد تاریخچه این بنا بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، نام کلیسایی در شهر والنسیای کشور اسپانیا است. این بنای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی بسیار زیبا در این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این کلیسای قدیمی به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. جاذبه اصلی این کلیسا، محراب کوچک و زیبای «سنت باربارا» است.