درباره ساحل پیسارو

یکی از سواحل شگفت انگیز جزیره میکونوس می باشد. این ساحل از شهرت جهانی برخوردار بوده و همه ساله بازیگران و هنرمندان معروف زیادی از سراسر جهان به اینجا می آیند. ساحل پیسارو، ساحل بسیار منظم و سازماندهی شده ای است. این ساحل یک ساحل شنی بوده که آب های بسیار شفافی در اطراف آن به چشم می خورد. هزاران گردشگر بویژه در تابستان ها به این ساحل می آیند. همچنین در این ساحل می توان به انجام ورزش های آبی از جمله غواصی پرداخت. این ساحل در حدود 5 کیلومتر از مرکز جزیره فاصله دارد. ساحل پیسارو، بهشت دوستداران آفتاب است. ساحل پیسارو علیرغم دراز و باریک بودن، ساحلی بسیار آرام و شاعرانه است. هیچ مانعی در ساحل بجز یک کافه کوچک دیده نمی شود.

درباره ساحل پلاتیس گالیوس

این ساحل نیز یکی از معروفترین سواحل جزیره میکونوس است. در طول تابستان هزاران گردشگر به این ساحل می آیند. ساحل پلاتیس گالیوس، ساحلی شنی است که آب های فیروزه ای و کریستالی بسیار خیره کننده ای در اطراف آن وجود دارد. هتل های زیادی در یک الگوی منظم خطی در این ساحل وجود دارد. گردشگران می توانند خود را مستقیماً از اتاق شان توسط راه پله ای لوکس به ساحل برسانند. تخت و سایبان های زیادی برای آفتاب گرفتن و نشستن در این ساحل به چشم می خورد. همچنین رستوران ها و کافه های زیادی در ساحل وجود دارد. ورزش های آبی نیز از رونق خاصی در ساحل پلاتیس گالیوس برخوردارند. محل های استراحت زیادی دارای میز و صندلی در این ساحل وجود دارد که می توان ضمن استراحت در آنجا از لذت یک نوشیدنی خنک نیز بهره مند شد.

اطلاعات گردشگری

شهرت جزیره میکونوس بواسطه زیبایی های طبیعی مسحورکننده و سواحل زیبای آن می باشد. این جزیره چندین ساحل زیبا دارد اما پیسارو و پلاتیس گیالوس -Psarou - Platys Gialos- از بهترین سواحل آن محسوب می شوند. سفر به جزیره میکونوس براحتی از طریق هوایی و دریایی امکانپذیر است. فرودگاه جزیره در فاصله 4 کیلومتری از شهر قرار دارد.
همچنین سرویس های فری بسیار منظم و خوبی وجود دارد که میکونوس را به سایر قسمت های یونان متصل می سازند. گردشگران می توانند با اتوبوس، تاکسی یا حتی موتورسیکلت به گشت و گذار در میکونوس بپردازند. ساحل پیسارو سرویس اتوبوسرانی منظمی دارد که مسافران را تقریباً 100 متر بالاتر از ساحل پیاده و سوار می کند.
همچنین فضای کافی پارکینگ نیز برای افرادی که با وسایل نقلیه شخصی به این ساحل می آیند، درنظر گرفته شده است. ساحل پلاتیس گیالوس نیز از سرویس های حمل و نقل مناسبی برخوردار است. گردشگران براحتی می توانند با استفاده از اتوبوس خود را به این ساحل برسانند. همچنین با استفاده از تاکسی های قایقی می توان از سواحل جنوبی نظیر الیا، آگراری، پارانگا، سوپر پارادایز و پارادایز به این ساحل رفت و آمد کرد. در ساحل پیسارو هیچ باجه تلفنی وجود ندارد اما در ساحل پلاتیس گیالوس یک باجه تلفن نیز به چشم می خورد. از طرفی گزینه های بسیار اندکی برای خرید در ساحل پیسارو وجود دارد اما بهرحال مغازه های خاص کوچکی در این ساحل دیده می شود. درحالیکه یک بازار کوچک زیبا در ساحل پلاتیس گالیوس وجود دارد.

تاریخچه سواحل

جزیره میکونوس پس از استقلال شروع به رشد و توسعه نموده و تبدیل به جزیره ای بسیار زیبا گشت. بعدها، پس از جنگ جهانی دوم این جزیره متحمل آسیب های زیادی شده و با قحطی و گرسنگی روبرو گردید. سپس در اواسط دهه 1950 میلادی این جزیره مجدداً شکوفایی خود را بدست آورد و صنعت گردشگری رفته رفته در جزیره رونق گرفت. سواحل جزیره برای افزودن بر جذابیت آن و نیز ایجاد مکان های مفرحی برای گردشگران، ساماندهی شدند. این جزیره تبدیل به یکی از مقاصد مورد علاقه ثروتمندان و افراد معروف شد.امروزه، هزاران گردشگر بویژه در فصل تابستان به این سواحل می آیند. همچنین بازیگران و هنرمندان معروف زیادی نیز این سواحل را برای گذارندن تعطیلات خود انتخاب می کنند.
 
نام: اروپا » یونان » میکونوس » سواحل جزیره میکونوس
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر میکونوس

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی -Archeological Museum- آثار زیبایی از دوران ماقبل تاریخ و باستانی یونان به چشم می خورد. این موزه بواسطه معماری بی نظیرش و نیز مجموعه های موجود در آن، از شهرت بسیاری برخوردار است.

کبوترخانه

کبوترخانه ها از مهمترین آثار برجای مانده از دوران حکومت جمهوری ونیز در جزیره تینوس به شمار می روند. حتی هنوز هم با گذشت قرن ها، مردم تینوس از این کبوترخانه ها برای پرورش و نگهداری کبوتر استفاده می کنند. طراحی این سازه ها کاملاً غیرقابل مقایسه و نامنطبق است.

کلیسای لیدی پاراپورتیانی

کلیسای لیدی پاراپورتیانی -Lady Paraportiani-، کلیسایی معروف در یونان است. این کلیسا یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری در جزیره میکونوس است که ظاهری منحصربفرد و ساختمانی سفیدکاری شده دارد.

ونیز کوچک

ونیز کوچک -Little Venice- را می توان به عنوان خلاصه ای از معماری زیبای یونانی درنظر گرفت. گردشگران معمولاً شیفته این این مکان که دارای آب و هوایی بی نظیر و مناظری زیباست، می شوند.

پلیکان پطروس

پلیکان پطروس -Petros The Pelican- یکی از دوست داشتنی ترین و تحسین برانگیزترین موجودات جزیره میکونوس است. این پرنده موجود خوش یمنی برای جزیره محسوب می شود. اکنون پلیکان به سنت میکونوس تبدیل شده که برای همیشه نیز ادامه خواهد یافت.

آسیاب های بادی میکونوس

آسیاب های بادی -Windmills- از جمله ابداعات باشکوه و شگفت انگیز ساکنین میکونوس محسوب می شوند. قرن هاست که این آسیاب های بادی در جزیره وجود دارند.