درباره کلیسا

کلیسای لیدی پاراپورتیانی یکی از کلیساهای معروف جزیره میکونوس است. این کلیسا از این جهت که بارها سوژه عکاسی بوده نیز از شهرت خاصی در بین کلیساهای یونان برخوردار است. این کلیسا در اصل مجموعه ای از پنج عبادتگاه کوچک است که یک ساختمان را تشکیل می دهند. کلیسا به علت نمای سفیدکاری شده اش نیز شهرت دارد. عکس این کلیسا برای مدت های طولانی به عنوان لوگوی جزیره میکونوس محسوب می شد. ساختمان کلیسا، ساختمانی مورب است. اثر گذشت زمان بر چهره کلیسا، نمای تاریخی بسیار جذابی به آن داده است. سبک معماری این کلیسا نیز منحصربفرد و بی نظیر است بطوریکه یک کلیسای اصلی بر فراز چهار کلیسای کوچکتر دیده می شود. این حالت، ظاهری نامتقارن به بنا می دهد. این چهار کلیسا در طبقه همکف ساختمان قرار دارند. اسامی چهار کلیسای طبقه همکف عبارت است از: آگیا آناستازیا، آگیوس سوزونتاس، آگیوس افستاتیوس و آگی آنارگیری. سقف گنبد مانندی بر روی طبقه اول کلیسای اصلی دیده می شود. در قسمت شرقی ساختمان، راه پله ای سنگی برای رسیدن به کلیسای اصلی وجود دارد.

نام محلی

نام محلی کلیسای لیدی پاراپورتیانی، پاناگیا پاراپورتیانی می باشد.

اطلاعات گردشگری

کلیسای لیدی پاراپورتیانی -Lady Paraportiani-، کلیسایی معروف است که دسترسی به آن بسیار ساده می باشد. تصاویر و پوسترهای این کلیسا را می توان تقریباً در تمامی دفاتر مسافرتی در یونان مشاهده کرد. این کلیسا در جزیره میکونوس قرار دارد. کلیسا در بخش قدیمی مرکز روستای هورا قرار گرفته است. اگر از سمت چپ بندرگاه اصلی جزیره شروع به حرکت کنید، به کلیسای لیدی پاراپورتیانی می رسید. در سراسر مسیر این اسکله زیبا، کافه ها و رستوران های زیادی به چشم می خورد. همچنین در سمت چپ این کلیسا، یکی دیگر از مکان های معروف روستای هورا قابل مشاهده است. این مکان تحت عنوان ونیز کوچک شهرت دارد. از این مکان هم می توان در کنار کلیسا بازدید کرد.
برای رفتن به کلیسا می توان از تاکسی یا اتوبوس استفاده کرد. جزیره میکونوس از طریق مسیر هوایی با بسیاری از شهرهای یونان در ارتباط است. فرودگاه این جزیره در فاصله 4 کیلومتری از شهر قرار دارد. همچنین گردشگران می توانند از فرودگاه هورا (که تحت عنوان کورا هم خوانده می شود) استفاده کنند.

تاریخچه کلیسا

کلیسای لیدی پاراپورتیانی از جمله آثار تاریخی بسیار قدیمی است که قدمت آن به قرن شانزدهم میلادی بازمی گردد. این کلیسا، برترین نمونه از سبک معماری سیکلادیک محسوب می شود. نام پاراپورتیانی از دو واژه یونانی پارا و پورتا تشکیل شده که به ترتیب به معنای جانبی و دروازه می باشد. دلیل این نامگذاری این است که کلیسا در کنار دروازه جانبی قلعه معروف قرون وسطایی شهر هورا بنا شده است. امروزه از این قلعه چیزی جز بقایای دیوارهای سنگی تخریب شده در اطراف کلیسا چیزی برجای نمانده است. ساختمان های زیادی جایگزین قلعه شده اند. در آن زمان، قلعه کاسترو در مرکز ورودی بندرگاه اصلی قرار داشته در حالیکه امروزه این مکان تغییرات زیادی کرده است. کلیسای لیدی پاراپورتیانی در اصل مجموعه ای از پنج عبادتگاه کوچکتر است که رویهم یک ساختمان را تشکیل می دهند. چهار کلیسایی که در پایه این ساختمان قرار دارند توسط چهار معمار مختلف بنا شده اند. سبک های معماری بکار رفته در این چهار کلیسا عبارتند از ورناکولار، بیزانتینی، غربی و سنتی.
 
نام: اروپا » یونان » میکونوس » کلیسای لیدی پاراپورتیانی
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر میکونوس

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی -Archeological Museum- آثار زیبایی از دوران ماقبل تاریخ و باستانی یونان به چشم می خورد. این موزه بواسطه معماری بی نظیرش و نیز مجموعه های موجود در آن، از شهرت بسیاری برخوردار است.

سواحل جزیره میکونوس

پیسارو و پلاتیس گیالوس از جمله سواحل زیبای جزیره میکونوس به شمار می روند. شن های طلایی ساحل و آب های کریستالی اطراف آن، این سواحل را به شگفت انگیز مکان های دیدنی میکونوس، تبدیل کرده است.

کبوترخانه

کبوترخانه ها از مهمترین آثار برجای مانده از دوران حکومت جمهوری ونیز در جزیره تینوس به شمار می روند. حتی هنوز هم با گذشت قرن ها، مردم تینوس از این کبوترخانه ها برای پرورش و نگهداری کبوتر استفاده می کنند. طراحی این سازه ها کاملاً غیرقابل مقایسه و نامنطبق است.

ونیز کوچک

ونیز کوچک -Little Venice- را می توان به عنوان خلاصه ای از معماری زیبای یونانی درنظر گرفت. گردشگران معمولاً شیفته این این مکان که دارای آب و هوایی بی نظیر و مناظری زیباست، می شوند.

پلیکان پطروس

پلیکان پطروس -Petros The Pelican- یکی از دوست داشتنی ترین و تحسین برانگیزترین موجودات جزیره میکونوس است. این پرنده موجود خوش یمنی برای جزیره محسوب می شود. اکنون پلیکان به سنت میکونوس تبدیل شده که برای همیشه نیز ادامه خواهد یافت.

آسیاب های بادی میکونوس

آسیاب های بادی -Windmills- از جمله ابداعات باشکوه و شگفت انگیز ساکنین میکونوس محسوب می شوند. قرن هاست که این آسیاب های بادی در جزیره وجود دارند.