درباره اپرای قدیمی فرانکفورت

اپرای قدیمی فرانکفورت -Alte Opre- یک سالن کنسرت بسیار بزرگ است که به دنبال اجرای موسیقی توسط هنرمندان معروف در این مکان، شهرت زیادی پیدا کرده است. بنظر می رسد که این سالن یکی از بزرگترین سالن های برگزاری کنسرت در آلمان باشد. اپرای قدیمی فرانکفورت نخستین بار در سال 1880 میلادی، افتتاح شد.
اپرای قدیمی فرانکفورت نخستین بار در تاریخ 20 اکتبر سال 1880 میلادی افتتاح گردید. این سالن، بسیار بزرگ بوده و تقریباً گنجایش یک میلیون مخاطب در سال را دارد. شهروندان فرانکفورت همواره به دنبال چنین سالن کنسرت عظیمی بوده اند زیرا آلمانی ها به شدت مردمی هنر دوست اند. ساخت این سالن با سرمایه گذاری مردم فرانکفورت صورت گرفت. این بنا توسط معماری برلینی به نام ریچارد لوکا ساخته شد. سرانجام یکی از پیشرفته ترین سالن های برگزاری کنسرت برای شهروندان آلمانی پا به عرصه وجود گذاشت. آلمانی ها در ابتدا در حدود دو میلیون مارک بر روی این مکان سرمایه گذاری کرده بودند که این واقعیت را می توان به سادگی از روی اشتیاق مردم به ساخت چنین سالنی، درک کرد. این سالن گنجایش پذیرش خیل عظیمی از مشتاقان به موسیقی را دارد. اپرای قدیمی فرانکفورت بواسطه برگزاری برخی از کنسرت ها و اجراهای معروف در این مکان نظیر اجرای کارمین بورانز در سال 1937، از شهرت دوچندانی برخوردار است. بسیاری از شاعران فرانکفورت شعرهایی در مورد این مکان سروده اند که این مسأله نشان دهنده توانایی این مکان در جلب سلیقه های گوناگون و همچنین نشان از تأثیر آن بر گردشگران و مخاطبان این سالن از سراسر جهان و همچنین شهروندان آلمان، دارد.

اطلاعات گردشگری

نه تنها مخاطبان و دوستداران هنر در آلمان بلکه همه افرادی که از دیدنی های این کشور بازدید می کنند، از این سالن بسیار بزرگ نیز دیدن می کنند . بجز هزینه بلیط کنسرت، هیچ مبلغ اضافی برای ورود به این مکان گرفته نمی شود. علاوه بر این آژانس های مسافرتی دیگر نمی توانند برای بازدید از اپرای قدیمی برنامه بازدید ترتیب دهند چراکه در زمان برگزاری یک کنسرت، مردم به شرط خرید بلیط کنسرت می توانند از این مکان دیدن کنند. کسی نمی تواند به تنهایی برای بازدید از اپرای قدیمی فرانکفورت اقدام کند زیرا این میراث فرهنگی و ملی آلمان با هدف مشخصی ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه

پس از تلاش ها و کوشش های بسیار مردم فرانکفورت برای ساخت چنین سالنی، متأسفانه حاصل تمام این زحمات در طی جنگ جهانی دوم از بین رفت. ساختمان اپرای قدیمی فرانکفورت در سال 1944 میلادی در اثر بمباران به طور کامل تخریب شد. مسئولان آن زمان شهر فرانکفورت بجای احیای این مکان که حاصل تلاش هزاران نفر از مردم شهر بود، تصمیم به احداث ساختمانی جدید در محل خرابه های بنای قبلی در سال 1960 میلادی گرفتند.
اما مردم آلمان که از دوستداران و عاشقان پروپا قرص هنر و فرهنگ هستند، پی به اهمیت وجود بنایی چون اپرای قدیمی فرانکفورت برده بودند و در نتیجه با جمع کردن مبلغی در حدود 150 میلیون مارک در سال 1953 میلادی اقدام به بازسازی مجدد یکی از محبوب ترین میراث فرهنگی آلمان، کردند. سرانجام اپرای قدیمی فرانکفورت مجدداً با صرف هزینه ای بالغ بر 160 میلیون مارک، بازسازی و درهای آن در 28 آگوست سال 1981 میلادی همراه با نوای سمفونی سازها بر روی مشتاقان گشوده شد. تاریخچه این بنا خود بوضوح نشان دهنده علاقه مردم آلمان به میراث فرهنگی و فرهنگ کشورشان و آگاهی آنها از چگونگی حفظ این ارزش ها می باشد.
 
نام: اروپا » آلمان » فرانکفورت » اپرای قدیمی فرانکفورت
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر فرانکفورت

کلیسای جامع شاهنشاهی

برای کسی که قصد سفر به آلمان را دارد، کلیساهای بزرگ فرانکفورت از جذاب ترین مکان های دیدنی این شهر محسوب می شوند. علاوه بر این، کلیسای جامع شاهنشاهی -Imperial cathedral- فرانکفورت یکی از بناهای تاریخی برجسته و یکی از نشانه های شهر فرانکفورت است. این کلیسا از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد.

رومر

رومر -Romer- یکی از بناهای مربوط به قرون وسطا در شهر فرانکفورت و یکی از بزرگترین و برجسته ترین نشان های تاریخی این شهر به شمار می رود. این بنا با برخورداری از ویژگی های منحصربفرد، جایگاه خاصی در بین سایر بناهای تاریخی برای خود دارد.

کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس

کلیسای بارتولومئوس مقدس -St. bartholomeus cathedral- که عنوان شاهنشاهی را نیز از آن خود کرد، هرگز محل استقرار اسقف ها نبوده است. اما این کلسیا از سال 1356 میلادی به محبوبیت زیادی دست یافت. کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس یکی از مکان های معروف برای گردشگرانی است که از آلمان دیدار می کنند.

موزه های حاشیه رود ماین

موزه های حاشیه رود ماین -Museum Riverbank- به علت موقعیت مکانی، از مشهورترین نقاط توریستی در آلمان محسوب می شوند. بسیاری از موزه های شهر فرانکفورت که اتفاقاً از محبوبیت فوق العاده ای نیز برخوردارند، در این مکان قرار دارند.