درباره ونیز کوچک

ونیز کوچک، لذت بخش ترین و خیال انگیزترین مکان در جزیره میکونوس است. شهرت این مکان بواسطه خانه های قدیمی ای است که در کنار دریا ساخته شده اند. این خانه ها نمای سفیدکاری شده داشته که تصویر بسیار بدیع و زیبایی را در کنار رنگ آبی دریای اژه، خلق می کنند. بادی که از جانب دریا می وزد، همه نگرانی های گردشگران را با خود دور می کند. منظره غروب خورشید از ونیز کوچک بقدری زیباست که گردشگران نباید به هیچ وجه دیدن آن را از دست بدهند. در ونیز کوچک می توان کلبه های زیبای ماهیگیران را نیز مشاهده کرد. گردشگران زیادی حاضرند برای اقامت در این کلبه ها حتی سه برابر پول یک هتل پنج ستاره را بپردازند. ونیز کوچک در طی سال های گذشته رشد بسیار زیادی کرده و اکنون امکانات تفریحی چندی نیز در این مکان برای گردشگران ایجاد شده است. کافه ها و رستوران های بسیار خوبی در ونیز کوچک وجود دارد. زندگی شبانه در ونیز کوچک بسیار حیرت آور است. یکی از نقاطی که در ونیز کوچک باید در طی روز سری به آنجا زد، موزه هنر در خیابان باریک این منطقه است. گزینه اقامت در خانه های قدیمی، بهترین گزینه ای است که می توان برای لذت بردن فراوان از دیدن ونیز کوچک انتخاب کرد. هنرمندان آن را بسیار خوش منظره می دانند و می توانند با کشیدن تصویر آن بر روی بوم، خاطره این مکان را ابدی کنند.

نام محلی

ونیز کوچک در زبان محلی به نام آلوکانتراس شناخته می شود.

اطلاعات گردشگری

ونیز کوچک -Little Venice- یکی از جاذبه های گردشگری میکونوس محسوب می شود. این مکان، خیال انگیزترین مکان جزیره بوده و نشان تجاری میکونوس به شمار می رفته است.
ونیز کوچک در کنار دریا بوده و کاملاً نزدیک کلیسای لیدی پاراپورتیانی قرار دارد. جزیره میکونوس از راه هوا و دریا با خوبی با سایر شهرهای یونان در ارتباط است. فرودگاه میکونوس، فرودگاه کاملاً پیشرفته ای است که تنها 4 کیلومتر با شهر فاصله داشته و بنابراین دسترسی بسیار خوبی به آن وجود دارد. در طی روز سرویس های متعدد فری بین میکونوس و بسیاری از شهرهای دیگر رفت و آمد می کنند. گردشگران می توانند اطلاعات و جزئیات مربوط به فری ها را در اینترنت مشاهده کنند. توسط فری می توان از میکونوس به آیوس، پاروس، ناکسوس، آندروس، آتن، تینوس، سیروس، رافینا و بسیاری از شهرهای دیگر سفر کرد. اماکن اقامتی خوبی در این مکان وجود دارد که به صورت آن لاین می توان نسبت به رزرو جا اقدام کرد. با رزرو هتل ها یا ویلاهای مختلف می توان منظره بسیار حیرت آوری از ونیز کوچک را مشاهده کرد. ونیز کوچک، مکان بسیار گرانی بوده و گردشگران مجبور به پرداخت هزینه های بیشتری برای همه چیز هستند. غذاهای سنتی یونان نیز در این مکان قیمت بالایی دارند. بنابراین برای لذت بردن از این مکان باید پول کافی خرج کرد.

تاریخچه ونیز کوچک

ونیز کوچک یکی از زیباترین مکان های جزیره میکونوس است. خانه هایی که در این منطقه وجود دارند، در قرن هجدهم میلادی ساخته شده اند. این خانه ها درست در کنار دریا بنا شده اند. نمای خانه ها تماماً سفیدکاری شده است. این مکان در ابتدا مورد استفاده ساکنان خصوصی قرار داشته اما اکنون تبدیل به مکانی توریستی شده است.
امروزه برخی خانه های قدیمی در ونیز کوچک تبدیل به سالن های رقص و رستوران شده اند. هنوز هم تعدادی از خانه های این منطقه توسط افراد محلی به عنوان اقامتگاه خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. این مکان در نزدیکی کلیسای لیدی پاراپورتیانی بوده که هر دو از جمله جاذبه های مشهور گردشگری در یونان به شمار می روند.
 
نام: اروپا » یونان » میکونوس » ونیز کوچک
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر میکونوس

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی -Archeological Museum- آثار زیبایی از دوران ماقبل تاریخ و باستانی یونان به چشم می خورد. این موزه بواسطه معماری بی نظیرش و نیز مجموعه های موجود در آن، از شهرت بسیاری برخوردار است.

سواحل جزیره میکونوس

پیسارو و پلاتیس گیالوس از جمله سواحل زیبای جزیره میکونوس به شمار می روند. شن های طلایی ساحل و آب های کریستالی اطراف آن، این سواحل را به شگفت انگیز مکان های دیدنی میکونوس، تبدیل کرده است.

کبوترخانه

کبوترخانه ها از مهمترین آثار برجای مانده از دوران حکومت جمهوری ونیز در جزیره تینوس به شمار می روند. حتی هنوز هم با گذشت قرن ها، مردم تینوس از این کبوترخانه ها برای پرورش و نگهداری کبوتر استفاده می کنند. طراحی این سازه ها کاملاً غیرقابل مقایسه و نامنطبق است.

کلیسای لیدی پاراپورتیانی

کلیسای لیدی پاراپورتیانی -Lady Paraportiani-، کلیسایی معروف در یونان است. این کلیسا یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری در جزیره میکونوس است که ظاهری منحصربفرد و ساختمانی سفیدکاری شده دارد.

پلیکان پطروس

پلیکان پطروس -Petros The Pelican- یکی از دوست داشتنی ترین و تحسین برانگیزترین موجودات جزیره میکونوس است. این پرنده موجود خوش یمنی برای جزیره محسوب می شود. اکنون پلیکان به سنت میکونوس تبدیل شده که برای همیشه نیز ادامه خواهد یافت.

آسیاب های بادی میکونوس

آسیاب های بادی -Windmills- از جمله ابداعات باشکوه و شگفت انگیز ساکنین میکونوس محسوب می شوند. قرن هاست که این آسیاب های بادی در جزیره وجود دارند.