درباره پلیکان پطروس

پلیکان پطروس، پرنده پلیکانی است که با نام پطروس شناخته شده و اغلب در گوشه و کنار جزیره میکونوس در حال قدم زدن دیده می شود. این موجود زیبا مورد علاقه تک تک ساکنین جزیره قرار دارد. پطروس هم از توجه ساکنین جزیره بسیار خوشحال و راضی بنظر می رسد. ماهیگیران محلی علاقه فراوانی به پطروس داشته و همیشه او را با ماهی های تازه و مرغوب تغذیه می کنند. دیدن این پرنده درحالیکه خرامان در خیابان های باریک شهر راه می رود، بسیار جذاب است. اگرچه پطروس بیشتر دوست دارد که در اطراف بندرگاه باشد، اما گهگاه در خیابان های اصلی شهر نیز دیده می شود. کودکان هم عاشق دیدن این موجود جذاب هستند. این پرنده در طی سال ها به موجود خوش یمنی برای میکونوس تبدیل شده است. پس از مردن پلیکان پطروس اصلی، در حال حاضر کلاً سه پلیکان در خیابان های میکونوس دیده می شود.

اطلاعات گردشگری

پلیکان پطروس -Petros The Pelican- دوست داشتنی ترین و خوش یمن ترین موجود جزیره میکونوس می باشد. گردشگران می توانند این پرنده را در حالیکه در خیابان های شهر قدم میزند، از نزدیک ببینند. این پرنده توجه همگان را به خود جلب می کند. میکونوس توسط مسیر هوایی و دریایی بخوبی با دیگر شهرهای یونان در ارتباط است. فرودگاه میکونوس در فاصله 4 کیلومتری از شهر قرار دارد. همچنین با استفاده از فری هم می توان به این جزیره سفر کرد. فری ها میکونوس را به اکثر شهرهای ساحلی یونان متصل می کنند.
اماکن اقامتی متعددی در میکونوس وجود داشته و گردشگران قادرند به صورت آنلاین با توجه به بودجه و اولویت هایشان نسبت به انتخاب محلی برای اقامت خود در جزیره اقدام کنند. این جزیره جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و می تواند بهترین انتخاب برای گردشگران باشد. گردشگران می توانند پلیکان پطروس را عمدتاً در نزدیکی بندرگاه که محل مورد علاقه این حیوان است، مشاهده کنند.

تاریخچه پلیکان پطروس

پلیکان پطروس از سال 1954 میلادی در میکونوس سکونت داشته است. در آن زمان یکی از ماهیگیران میکونوس، پلیکان زخمی ای را در سواحل جزیره پیدا کرد. او پلیکان را با خود به خانه برد و تا بهبودی زخم ها و جراحاتش از پرنده نگهداری کرد. بعداً زمانیکه پلیکان کاملاً بهبود یافت، ماهیگیر او را آزاد کرد. با اینحال پلیکان آنجا را ترک نکرده و تصمیم گرفت آنجا بماند. بدین ترتیب پلیکان ساکن جزیره میکونوس شد. مردم جزیره نیز روزبروز بیشتر عاشق این پرنده زیبا شدند و این پلیکان در مرکز توجه بسیاری از افراد قرار گرفت و تبدیل به موجود خوش یمنی برای جزیره شد. پلیکان پطروس در سال 1986 میلادی مرد. ساکنین جزیره از این حادثه بسیار متأسف و سوگوار شدند. درنتیجه خیلی زود پلیکان دیگری جایگزین پطروس شد تا مردم بر غم ناشی از مردن پطروس غلبه کنند. فردی به نام جکی کندی اناسیس پلیکانی به نام ایرنه را به ساکنین جزیره هدیه کرد. سپس باغ وحش شهر هامبورگ آلمان هم پلیکان دیگری را به ساکنین میکونوس داد. در نهایت هم پلیکان زخمی دیگری توسط مردم پیدا شد و تحت درمان قرار گرفت. این پلیکان به نام نیکلاس، نامگذاری شد. هم اکنون سه پلیکان در جزیره وجود دارد تا کماکان این سنت در میکونوس ادامه پیدا کرده و عامل شادی و نشاط مردم جزیره باشد.
 
نام: اروپا » یونان » میکونوس » پلیکان پطروس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر میکونوس

موزه باستان شناسی

در موزه باستان شناسی -Archeological Museum- آثار زیبایی از دوران ماقبل تاریخ و باستانی یونان به چشم می خورد. این موزه بواسطه معماری بی نظیرش و نیز مجموعه های موجود در آن، از شهرت بسیاری برخوردار است.

سواحل جزیره میکونوس

پیسارو و پلاتیس گیالوس از جمله سواحل زیبای جزیره میکونوس به شمار می روند. شن های طلایی ساحل و آب های کریستالی اطراف آن، این سواحل را به شگفت انگیز مکان های دیدنی میکونوس، تبدیل کرده است.

کبوترخانه

کبوترخانه ها از مهمترین آثار برجای مانده از دوران حکومت جمهوری ونیز در جزیره تینوس به شمار می روند. حتی هنوز هم با گذشت قرن ها، مردم تینوس از این کبوترخانه ها برای پرورش و نگهداری کبوتر استفاده می کنند. طراحی این سازه ها کاملاً غیرقابل مقایسه و نامنطبق است.

کلیسای لیدی پاراپورتیانی

کلیسای لیدی پاراپورتیانی -Lady Paraportiani-، کلیسایی معروف در یونان است. این کلیسا یکی از پربیننده ترین مکان های گردشگری در جزیره میکونوس است که ظاهری منحصربفرد و ساختمانی سفیدکاری شده دارد.

ونیز کوچک

ونیز کوچک -Little Venice- را می توان به عنوان خلاصه ای از معماری زیبای یونانی درنظر گرفت. گردشگران معمولاً شیفته این این مکان که دارای آب و هوایی بی نظیر و مناظری زیباست، می شوند.

آسیاب های بادی میکونوس

آسیاب های بادی -Windmills- از جمله ابداعات باشکوه و شگفت انگیز ساکنین میکونوس محسوب می شوند. قرن هاست که این آسیاب های بادی در جزیره وجود دارند.