درباره کلیسای جامع

کلیسای جامع والنسیا -La Catedral- یکی از قدیمی ترین کلیساهای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. این کلیسا به دلیل معماری فوق العاده زیبا و درب های ورودی جذابش، سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. هر سه درب ورودی این کلیسای قدیمی به سه سبک معماری متفاوت از یکدیگر ساخته شده اند. دروازه قصر نام یکی از ورودی های کلیسای جامع والنسیا است که به سبک رومی طراحی و ساخته شده است. دروازه آیرونز به سبک باروک و دروازه حواریون نیز به سبک و شیوه معماری گوتیک طراحی و ساخته شده اند.
کلیسای جامع والنسیا که با نام های «لا کاتردال» و «کلیسای جامع باسیلیک متروپولیتن » نیز شناخته می شود در میان محلی های والنسیا با Seu شهرت دارد. بیشتر قسمت های این کلیسا به سبک گوتیک ساخته شده است. از دیگر سبک های معماری این کلیسا باید به نئوکلاسیک، هنر رنسانس، معماری رومی ها باستان والنسیا و همچنین باروک اشاره کرد. در کلیسای جامع از انواع آثار هنرهای زیبا و بهترین و قدیمی ترین نقاشی های قرن چهارده از شبه جزیره ایبری نگهداری می شود.

اطلاعات گردشگری

کلیسای جامع والنسیا، در همه روزهای هفته به غیر از شنبه ها، از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز است و بازدید آن برای عموم مردم آزاد است. اصولا تورهای گردشگری در بین ساعت های 10 صبح تا 5:30 بعدازظهر از کلیسا دیدن می کنند. در ضمن، در روزهای شنبه این کلیسا از ساعت 2 تا 5:30 بعدازظهر باز است.

تاریخچه

کلیسای جامع والنسیا در سال 1238 میلادی توسط نخستین اسقف این شهر به نام Pere d
Albalat وقف شده است. این کلیسا به جای مسجدی ساخته شده است که خود مسجد نیز بر کلیسایی جامع ویسگوتیگ بنا شده بود. گفته می شود  یکی از مقدس ترین جام های مقدس در محراب این کلیسا نگهداری می شود. این جام، جام مقدس اصلی است. بر اساس نگارش های برخی تاریخ نویسان مسیحی، برخی شواهد وجود دارند که این جام مقدس همان جام شرابی است که در شام آخر حضرت مسیح با حواریان استفاده شده است.  در سال 1436 میلادی، پادشاه آلفونس ال مگنانیم این جام را به کلیسای جامع شهر والنسیا هدیه کرده است.
بهترین قسمت های کلیسای جامع در خلال قرن های سیزدهم تا پانزدهم ساخته شده است. به همین دلیل نیز بخش اعظم معماری آن به سبک گوتیک طراحی شده است. در نتیجه کاوش ها و حفاری های به عمل آمده در این کلیسا، بقایای کلیسای جامع ویسیگوس را پیدا کرده اند.
کلیسای جامع ویسیگوس تخریب و به مسجد تبدیل شده بود. دوباره مسجد نیز تخریب و کلیسای جامع والنسیا به جای آن ساخته شده است. ساخت کلیسای جامع در خلال سال های 1270 تا 1300 میلادی صورت پذیرفته است. این زمان دقیقا مصادف با تخریب مسجد است. ساخت همه قسمت های کلیسای جامع در سال های 1300 تا 1350 میلادی به پایان رسیده است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » والنسیا » کلیسای جامع
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر والنسیا

پلازا دل مارکادو

پلازا دل مارکادو -Plaza Del Mercado-، یکی از قصرها و بناهای تاریخی شهر والنسیاست. این قصر سالانه افراد بسیاری را به سمت والنسیا می کشاند و متشکل از سه بخش مجزا به نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» است. این بخش ها شامل بازار ابریشم «اونجا د لا سدا»، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در سراسر اروپاست.

قلعه سرانوس

تورِ د سِرانوس -Torres de Serranos- به معنای قلعه سرانوس یکی از زیباترین قلعه های ساخته شده به سبک معماری گوتیک است. این قلعه در شهر والنسیا واقع شده است. این قلعه در حال حاضر برای اهداف مختلف استفاده می شود. یکی از آنها موزه تجهیزات دریایی است.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، مجموعه زیبایی از هنرهای زیبای اسپانیایی است. این موزه در نزدیکی باغ سلطنتی واقع شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این موزه برایتان نوشته ایم. هنگام مسافرت به اسپانیا و بازدید از والنسیا، حتما باید از این موزه نیز دیدن کنید.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز

قدمت صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز» -Monasterio de San Miguel de los Reyes- به قرن 16 میلادی بر می گردد. این صومعه که توسط دوک کالیبری کشف شده، به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. این صومعه در حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. در این مقاله در مورد تاریخچه این بنا بیشتر برایتان توضیح می دهیم.

کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، نام کلیسایی در شهر والنسیای کشور اسپانیا است. این بنای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی بسیار زیبا در این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این کلیسای قدیمی به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. جاذبه اصلی این کلیسا، محراب کوچک و زیبای «سنت باربارا» است.