درباره صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»

صومعه سان میگوئل د لو رِیِز -Monasterio de San Miguel de los Reyes-، در قرن 16 میلادی توسط فردی به نام دوک کالیبری کشف و پیدا شده است. این صومعه قدیمی و کهنسال متعلق به سیسترسی هاست. این صومعه به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. بسیاری از تاریخ نویسان برای این عبادتگاه ارزش و احترام بسیاری قایل هستند زیرا به گفته آنها این بنا، نمونه صومعه El Escorial است.
طراحی داخلی و بیرونی صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، بر اساس دستورالعمل های جدید معماری رنسانس در قرن 16 میلادی ساخته شده است.
صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، در حال حاضر به کتابخانه تبدیل شده است. طراحی و معماری این صومعه بسیار  تماشایی است و ارزش دست کم یک بار بازدید را دارد. معماری این ساختمان به سبک معماری رنسانس ساخته شده است. داخل این صومعه یک کلیسا وجود دارد که درست در وسط صومعه ساخته شده است. ارتفاع این کلیسا حدود 41 متر است. به همین دلیل، دومین کلیسای بلند شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. ضلع شمالی این صومعه به کتابخانه اختصاص داده شده است. در زمان های قدیم، «سان میگوئل د لو رِیِز»، صومعه ای برای جرومی ها بوده است. این صومعه بر اساس طرح «آلفونسو د کوواروبیاز» و «خوآن د ویدانا» ساخته شده است. نمای بیرونی کلیسای این صومعه که به سبک رنسانس ساخته شده است یکی از جاذبه ای اصلی  این بنا به شمار می رود. دو طرف این شاهکار معماری را دو برج زیبا احاطه کرده اند.

اطلاعات گردشگری

برای بازدید از صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، باید از قبل به صورت تلفنی با مسئولان آن همانگ کنید. این صومعه در روزهای سه شنبه از ساعت 10 صبح تا 12 ظهر و در آخر هفته ها از 12 تا 1 ظهر باز است. اما کتابخانه آن هر روز به غیر از یکشنبه ها باز است. ساعت کار آن نیز از دشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح تا 8:30 عصر و در روزهای یکشنبه از ساعت 9 تا 1:30 ظهر است.

تاریخچه

پیدا شدن و کشف صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، به زمان دفن دوک کالیبری - دون فرناندو د آراگون، همسر خانم ژرمن د فویکس- مربوط می شود. او می خواست جسدش سوزانده و در کنار جسد همسرش در یک صومعه خاک شود. بنابراین، مکانی در نزدیکی والنسیا، در Royal Murviedro پیدا شد. این مکان دقیقا همان جایی است که مسیحی ها ادعا می کنند صومعه در آنجا واقع شده بوده است. اما این صومعه ویران و تخریب شده بود به همین دلیل از آنجا که می خواستند خواسته همسر دوک را اجرا کنند، صومعه  «سان میگوئل د لو رِیِز» را بر خرابه های عبادتگاهی پیشین بنا کردند.
سنگ بنای این ساختمان را دوک و اسقف در سال 1548 میلادی گذاشته اند. در سال 1550میلادی دوک فوت کرد و همه اموال و دارایی خود را برای ادامه ساخت این صومعه به ارث گذاشت. اما متاسفانه، شب مرگ دوک، قصر او مورد هجوم غارتگران قرار گرفت و همه اموال به غارت رفت. به همین دلیل، راهبان این صومعه بار هزینه های ساخت این صومعه را برای مدت 20 سال به دوش کشیدند. البته به دلیل کمبود بودجه، ساختار و طراحی اصلی صومعه را اجرا نکردند و آن را به صورت یک مجتمع با کمی تغییران ساختند.
روند ساخت و تکمیل صومعه که از سال 1601 میلادی آغاز شده بود، تا قرن 17 میلادی به طول انجامید. اصلاحات بعدی نیز در قرن 19 میلادی اعمال شدند. البته با حمله نیروی فرانسوی ها، راهبان ساکن در این صومعه مجبور به تخلیه مکان در سال 1811 میلادی شدند. این ساختمان در طول این حمله تا حدی مورد آسیب قرار گرفته بود و تا سال 1814 میلادی خالی از سکنه باقی ماند. در سال 1821 میلادی، این صومعه دوباره مورد بازسازی و اصلاح قرار گرفت.
آثار هنری و کتاب های باقی مانده پس از غارت در طول جنگ های استقلال طلبی همه به موزه هنرهای زیبا و کتابخانه این صومعه اهدا شده است. در آخر نیز صومعه «سان میگوئل د لو رِیِز»، توسط شهردار شهرستان والنسیا در سال 1966 میلادی خریداری شد. همچنین یک مدرسه دولتی به نام «ملکه ژرمانا» نیز در اواخر قرن 20 میلادی در این صومعه ساخته شده است.
 
نام: اروپا » اسپانیا » والنسیا » صومعه سان میگوئل د لو رِیِز
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر والنسیا

پلازا دل مارکادو

پلازا دل مارکادو -Plaza Del Mercado-، یکی از قصرها و بناهای تاریخی شهر والنسیاست. این قصر سالانه افراد بسیاری را به سمت والنسیا می کشاند و متشکل از سه بخش مجزا به نام های «لونجا د لا سدا»، «سانتوس خوآنس» و «مرکادو سنترال» است. این بخش ها شامل بازار ابریشم «اونجا د لا سدا»، کلیسای سلطنتی گوتیک و بزرگ ترین فروشگاه مواد غذایی تازه در سراسر اروپاست.

قلعه سرانوس

تورِ د سِرانوس -Torres de Serranos- به معنای قلعه سرانوس یکی از زیباترین قلعه های ساخته شده به سبک معماری گوتیک است. این قلعه در شهر والنسیا واقع شده است. این قلعه در حال حاضر برای اهداف مختلف استفاده می شود. یکی از آنها موزه تجهیزات دریایی است.

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم

موزه هنرهای زیبا سان پیو پنجم -Museo de Bellas Artes San Pio V-، مجموعه زیبایی از هنرهای زیبای اسپانیایی است. این موزه در نزدیکی باغ سلطنتی واقع شده است. در این مقاله اطلاعات کاملی در مورد این موزه برایتان نوشته ایم. هنگام مسافرت به اسپانیا و بازدید از والنسیا، حتما باید از این موزه نیز دیدن کنید.

شهر علوم و هنر

از جمله بناهای معماری و تفریح گاه های بسیار زیبا و شگفت انگیز والنسیا، «شهر علوم و هنر» است. شهر علوم و هنر، در واقع یک مجتمع فرهنگی بزرگ با معماری مدرن و خیره کننده است. این مجتمع یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری شهر والنسیا در کشور اسپانیا به شمار می رود. شهر علوم و هنر در امتداد رودخانه قدیمی «توریا» قرار دارد و طراح آن نیز فردی به نام سانتياگو کالاتراوا است.

میدان ویرجن

شهر والنسیا یکی از جاذبه های گردشگری کشور اسپانیا و سومین شهر پرجمعیت و بزرگ این کشور است. در این شهر بناهای تاریخی و معماری متنوعی می توان دید. در کنار مناظر طبیعی، سازه های بشری قدیمی از جمله مواردی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت شهر والنسیا می کشاند. از جمله آنها باید به میدان ویرجن -Plaza De La Virgen- اشاره کرد. این میدان در حال حاضر محلی برای برگزاری رویدادها و جشن های رسمی و دولتی است.

برج ال میگولِت

شهر والنسیای کشور اسپانیا مملو از دیدنی های زیباست. از جمله آنها باید به برج ناقوسال میگولِت -El Miguelete- اشاره کرد. این برج به شکل هشت ضلعی در 4 طبقه ساخته شده است. از بالای این برج که حدود 50 متر ارتفاع دارد، نمای زیبایی از شهر والنسیا و دریا را می توان تماشا کرد.

کلیسای جامع

کلیسای جامع -La Catedral-، یکی از جاذبه های گردشگری زیبای شهر والنسیا در کشور اسپانیاست. کلیسای جامع، معماری جالب و ورودی متفاوتی دارد. شاید بتوان گفت جاذبه اصلی این کلیسا، سه طراحی متفاوت سه ورودی آن است که هر کدام به سبک معماری های متفاوتی ساخته شده‌اند.

کلیسای ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال

«ایگلسیا د سان خوآن دل هوسپیتال»، نام کلیسایی در شهر والنسیای کشور اسپانیا است. این بنای تاریخی از جمله جاذبه های تاریخی بسیار زیبا در این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از آن دیدن می کنند. این کلیسای قدیمی به سبک معماری گوتیک ساخته شده است. جاذبه اصلی این کلیسا، محراب کوچک و زیبای «سنت باربارا» است.