درباره ساحل

یکی دیگر از دلایل شهرت شهر کورفو وجود ساحل کالیکوناس -Chalikounas beach- واقع در منطقه کاسیوپی می باشد. این ساحل یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر بوده که همیشه مملو از افراد محلی نیز می باشد.
یکی از سواحل یونان که به شفافیت آب های خود می بالد و آرامش خیالی را که گردشگران به دنبال آن هستند در اختیار آنان قرار می دهد، ساحل کالیکوناس می باشد. این ساحل که به دور از جنب و جوش و هیاهوی شهر قرار دارد، از چشم اندازی زیبا و شگفت انگیز برخوردار است که شکوه و زیبایی آب های خروشان دریا را دوچندان می سازد. ساحل کالیکوناس در نزدیکی بندرگاهی قرار دارد که دسترسی به آن از طریق دو دماغه ای ممکن است که با ساحل ارتباط دارند. این دو مسیر اتصالی که به عنوان پیاده راه عمل می کنند، محیط بسیار مناسبی برای رسیدن به آرامش محسوب می شوند. اگر به سمت شمال بروید به سواحل شنی می رسید درحالیکه با رفتن به سمت شرق، سواحل پوشیده از سنگریزه در انتظار شماست. در واقع این تغییر نوع پوشش سواحل از بافت خیلی نرم به خیلی زبر و سخت، خود یکی از نکات شگفت انگیز و دیدنی به شمار می رود که هم می توان آن را با قایق و از دریا دنبال کرد و هم توسط ماشین و از روی خشکی. انتخاب این موضوع به سلیقه شما بستگی دارد.
کوه پانتوکراتور بوضوح از ساحل قابل مشاهده است که تصویر باشکوهی از باغ های سبز، درختان زیتون، مرکبات و تاکستان های واقع بر روی آن را در پیش چشم گردشگران به نمایش می گذارد. چشم انداز این قسمت به شکل غیرمعمولی زیباست بویژه با وجود امتداد جاده هایی که به سمت آنها ادامه می یابند. کافه ها و رستوران های متعددی در ساحل وجود دارد و گردشگران علاوه بر لذت بردن از زیبایی های منطقه، می توانند طعم خوش نوشیدنی و غذاهای سنتی یونانی را نیز تجربه کنند. بیشینه کهن این ساحل نشان می دهد که ماهیگیری شغل اصلی مردم منطقه بوده است که امروز هم اگرچه به صورت محدودتر، اما کماکان در این سواحل دیده می شود.

اطلاعات گردشگری

ساحل کالیکوناس واقع در منطقه کاسیوپی در جزیره کورفو قرار دارد که یکی از زیباترین سواحل منطقه به شمار می رود. شهرت این ساحل بواسطه آب های نیلگون، ساحل شنی و سنگریزه ای آن و نیز رستوران و کافه های محتلفی است که غذاها و نوشیدنی های مطبوعی را در اختیار گرشگران قرار می دهند تا علاوه بر لذت بردن از منظر طبیعی از خوردن و آشامیدن نیز لذت کافی ببرند.
دسترسی به این ساحل که در قسمت شمال شرقی جزیره کورفو واقع شده، بسیار ساده است. ساحل کالیکوناس در حدود 22 مایل با شهر فاصله دارد، بنابراین با استفاده از تاکسی یا اتوبوس می توان خود را از فرودگاه به آنجا رساند.

ساعات بازدید

در تمام ساعات شبانه روز می توان از این ساحل دیدن کرد اما بهترین زمان برای اینکار، ساعات بعدازظهر است که تصویر باشکوهی از غروب آفتاب را می توان مشاهده کرد. ساحل بویژه در ساعات شب، بسیار خلوت است اما قدم زدن در کنار دریا امکان بهره مندی از نسیم دریا را فراهم می کند که بسیار آرامش بخش بوده و تجربه معنوی بسیار شگرفی را به دنبال دارد.

تاریخچه ساحل

بیشینه این روستا به سال 281 پیش از میلاد باز می گردد که در آن زمان، این منطقه توسط پادشاه اپیروس برای تأمین پناهگاهی استراتژیک برای شهر کورفو درنظر گرفته شده بود. از آن زمان به بعد بود که جابجایی ساکنین به طرف جزیره آغاز شد. زیباسازی این ساحل در عصر حاضر و همگام با پیش آمدن بحث های تجاری در این منطقه، شروع شد.
 
نام: اروپا » یونان » کورفو » ساحل کالیکوناس
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر کورفو

پارک آبی آکوالند

آکوالند -Aqualand- از جمله پارک های آبی هیجان انگیز واقع در شهر کورفوی یونان به شمار می رود. این پارک که یکی از بزرگترین پارک آبی اروپا نیز محسوب می شود، امکان انجام سرگرمی های آبی فراموش نشدنی ای را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند. آب این پارک، مستقیماً از دریای ایونی به واحه مرکزی پارک منتقل می شود.