درباره پارک آبی

پارک آبی آکوالند -Aqualand- که در شهر کورفو واقع شده، یکی از پارک های آبی هیجان انگیز می باشد. کودکان و افراد بزرگسال به یک اندازه از حضور در این مجموعه لذت می برند. زمان ساخت این پارک آبی به سیزده سال قبل بازمی گردد و اتمام عملیات ساخت آن، دو سال به طول انجامید. انواع گوناگون تفریحات آبی در این پارک وجود دارد که طراحی آنها توسط شرکتی انجام شده که طراحی پارک های دیزنی را برعهده داشته است.
آب این پارک آبی که صرفاً برای تفریح و هیجان طراحی شده، بطور مستقیم از دریای ایونی به واحه مصنوعی ایجاد شده در مرکز پارک منتقل می شود. آب این واحه سرمنشاء تمام قسمت های پارک محسوب می شود. در این واحه 75000 مترمربعی انواع مختلفی از سورتمه های آبی و دیگر وسایل سرگرمی وجود دارد. تمام امکانات تفریحی مجموعه در این واحه جمع شده است.

اطلاعات گردشگری

پارک آبی آکوالند واقع در شهر کورفو، تجربه فراموش نشدنی و بسیار لذت بخشی را برای گردشگران و بازدیدکنندگان از این مجموعه فراهم می کند. این مجموعه با دارا بودن انواع گوناگونی از تفریحات و سرگرمی های آبی با سایر پارک های آبی اروپا رقابت می کند. از سورتمه های آبی این پارک می توان به حفره سیاه، کامیکازی و فور تویستر اشاره کرد. علاوه بر موقعیت قرارگیری بسیار ایده آل پارک، این مجموعه دارای پارکینگی به مساحت 1200 مترمربع است که گنجایش 600 خودرو دارد. دسترسی به این مجموعه نیز به راحتی توسط تاکسی، وسیله نقلیه شخصی یا وسایل حمل و نقل عمومی امکان پذیر است زیرا پارک آبی آکوالند درست در مرکز شهر کورفو قرار گرفته است. محلی نیز برای استراحت در نزدیکی این پارک آبی وجود دارد که جای مناسبی برای ماندن می باشد.

سورتمه های آبی و وسایل سرگرمی

سورتمه های آبی و وسایل تفریحی گوناگونی در واحه پارک آبی آکوالند تعبیه شده اند. از جمله این امکانات می توان به سرسره عظیم، سرسره های چندگانه، سرسره های سقوط آزاد که اخیراً ساخته شده، تیوب های آبی، رودخانه وحشی، رودخانه آرام، سورتمه های حفره سیاه، کامیکازی، فور تویستر اشاره کرد. استخر چندمنظوره این پارک را هم از دست ندهید چراکه سرشار از هیجان می باشد و بدون تردید به هیچ وجه مناسب افراد دارای مشکل قلبی نیست. یک استخر عمیق و یک جکوزی بسیار بزرگ نیز در این پارک آبی وجود دارد.
برای سرگرمی و تفریح کودکان نیز انتخاب های متعددی نظیر سرسره های آبی، استخر بزرگ کم عمق، سطح شیب دار، قورباغه جیغ زن، اختاپوس لغزنده و دوش قارچی شکل وجود دارد که هریک از آنها به تنهایی برای به هیجان درآوردن و لذت بردن کودکان کافیست. در سرگرمی های آبی، امکانات دیگری نظیر ماشین های کوچک، سالن بازی های کامپیوتری و قلعه تندرستی نیز وجود دارد.

مسایل مربوط به ایمنی پارک

از آنجایی که پارک آبی آکوالند بسیار گسترده و بزرگ و شامل وسایل تفریحی گوناگونی می باشد و از طرفی برخی افراد تنها برای دیدن پارک به اینجا می آیند، بنابراین مسأله ایمنی و حفاظت از استفاده کنندگان و بازدیدکنندگان برای مسئولان این مجموعه در اولویت قرار دارد. تأمین امنیت و حفاظت بر عهده مأمورین آموزش دیده ای است که به خصوص برای رویارویی چنین موقعیت هایی آموزش دیده و کارایی خود را در موارد مختلف ثابت کرده اند. بنابراین مادامیکه در آکوالند هستید، همواره احساس امنیت و آسایش خاطر خواهید داشت چراکه نگهبانان و مسئولین ایمنی پارک همواره در خدمت شما هستند.

سایر فعالیت ها و امکانات جانبی

چنانچه در فکر گرفتن حمام آفتاب باشید، برای حفظت از صورت خود در برابر اشعه آفتاب نیازمند یک چتر بزرگ هستید. این امکان بطور رایگان در پارک آبی آکوالند برای شما فراهم است. تخت های مربوطه نیز در صورت تقاضا در اختیار شما گذاشته می شود. امکانات دوش و اتاق های بزرگ و جادار برای تعویض لباس نیز در اختیار استفاده کنندگان قرار دارد. آب استخرهای پارک بطور مرتب پاکسازی و فیلتر می شود تا خطری سلامتی استفاده کنندگان را تهدید نکند. همچنین چندین رستوران و کافه و تعدادی نیز فروشگاه کوچک در این مجموعه وجود دارد.

ساعات بازدید و استفاده از مجموعه

این پارک از شانزدهم می تا ماه اکتبر، از ساعت 10 صبح الی 6 بعدازظهر آماده استفاده مراجعان می باشد.

تاریخچه پارک آبی آکوالند

عملیات ساخت این مجموعه در سال 1995 میلادی آغاز شده و تکمیل آن به دلیل پیچیدگی طراحی و نیز رعایت نکات ایمنی، دو سال بطول انجامید. سورتمه های آبی این پارک توسط شرکتی طراحی و اجرا شده که کار طراحی استودیوی یونیورسال و تمامی پارک های دیزنی را برعهده داشته و بنابراین این مجموعه محل بسیار ایمن و مفرحی محسوب می شود.
 
نام: اروپا » یونان » کورفو » پارک آبی آکوالند
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر کورفو

ساحل کالیکوناس

ساحل کالیکوناس -Chalikounas beach- واقع در کاسیوپی، یکی از عجیب و غریب ترین سواحل منطقه بوده که بواسطه آب های شفاف و نیلگون و ساحل شنی و پوشیده از سنگریزه اش شهرت دارد. رستوران و کافه های مختلفی نیز در این ساحل وجود دارد تا گردشگران علاوه بر چشم انداز دلنشین و چشم نواز این ساحل از غذاها و نوشیدنی های مطبوعی نیز لذت ببرند.