درباره شهر قدیمی رودس

شهر قدیمی رودس، قدیمی ترین شهر جزیره رودس، بواسطه شیوه هلینیستیکی ساختمان هایش شهرت دارد. تاریخچه این شهر به دوران قرون وسطا باز می گردد. این شهر از خیابان های بسیاری تشکیل شده و نکته بسیار جالب در مورد خیابان های شهر قدیمی رودس این است که خیابان های آن فاقد نام هستند.
شهر قدیمی رودس، شگفت انگیزترین و نیز زیباترین قسمت رودس می باشد. کوچه های باریک و ساختمان هایی که از زمان های بسیار دور در این شهر وجود دارند همچنان از شکوه و زیبایی خاصی برخوردارند. این خیابان ها و کوچه ها هیچ نامی ندارند که این نکته بسیار جالب توجه است. در مجموع 200 کوچه و خیابان در شهر قدیمی رودس وجود دارد. قدیمی ترین و اصلی ترین خیابان شهر، سوکراتوس نام دارد. این شهر قدیمی ترین شهری است که در مردم در قرون وسطا در آن ساکن شده اند. همچنین این شهر، قدیمی ترین شهر اروپا نیز محسوب می شود. دروازه های متعددی برای ورود به شهر قدیمی رودس وجود دارد. یکی از این دروازه ها، دروازه آزادی است که تحت عنوان الفتِریا نیز شناخته می شود. پس از گذشتن از این دروازه، به میدان سیمی می رسید. خرابه های معبد ونوس در این مکان قابل مشاهده است. همچنین گالری هنری شهر رودس نیز در این میدان واقع شده است. امروزه شهر قدیمی رودس تا شهر جدید بسط یافته است.

اطلاعات گردشگری

گردشگرانی که از این شهر دیدن می کنند، اوقات بسیار جالب و مفرحی را سپری خواهند کرد. این مکان به گونه ای است که افراد ماجراجو و آنهایی که عاشق گم شدن و جستجو برای یافتن مکان های مختلف هستند، عاشق این شهر خواهند شد. خیابان های بسیاری در شهر قدیمی رودس وجود دارد که هیچیک از آنها اسم ندارد. راه های گوناگونی برای رسیدن به شهر قدیمی رودس وجود دارد. پس از رسیدن به رودس، رفتن به شهر قدیمی رودس به سادگی امکانپذیر است. هتل ها و رستوران های زیادی در رودس وجود دارد که  آماده خدمات رسانی به گردشگران هستند. همچنین یک مرکز اطلاع رسانی به گردشگران نیز وجود دارد که وظیفه اش کمک و راهنمایی گردشگران برای پیدا کردن جهت ها و مسیرهای شهر می باشد. موزه واقع در میدان سیمی پنج روز در هفته از دوشنبه تا جمعه و از ساعت 8 صبح الی 2 بعدازظهر به روی گردشگران باز است.

تاریخچه شهر قدیمی رودس

تاریخچه این مکان به دوران قرون وسطا و حتی قبل تر از آن، باز می گردد. از آنجایی که ساختمان های متعلق به آن دوران به شیوه هلنیستیکی ساخته می شدند و از سبک های معماری آن زمان نیز تبعیت می کردند بنابراین براحتی می توان راجع به زمان ساخته شده این بناها و نیز پیدایش شهر نظر داد که به قرون سوم یا دوم پیش از میلاد مربوط می شود. مجموع کل افرادی که قبلاً در این شهر قدیمی سکونت داشته اند، اکنون معادل جمعیت کل تمام شهر می باشد. اگرچه این شهر، هنوز هم شهر کوچکی است اما این موضوع هیچ خللی به اهمیت آن به عنوان میراث فرهنگی وارد نمی سازد. این مکان به عنوان یک گنجینه و ارث از نسل های قبل برجای مانده و هنوز تعلقاتی به اجداد بسیار قدیمی و بزرگ خود دارد. هر دو طرف خیابان های شهر با ردیفی از ساختمان ها پوشیده شده اند.
 
نام: اروپا » یونان » رودس » شهر قدیمی رودس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر رودس

تپه فیلریموس

تپه فیلریموس -Filerimos Hill- یکی از دیدنی ترین تپه های رودس محسوب می شود. این تپه که خارج از شهر قرار گرفته، از پوشش گیاهی متراکم و منحصر به فرد درختان کاج برخوردار بوده و ساختمان های بسیاری نیز در بر روی این تپه وجود دارند.

قلعه کریتینیا

قلعه کریتینیا -Castle of Kritinia- در جزیره رودس در یونان قرار دارد. تنها هدف از ساخت این قلعه که به سبک ونیزی بنا شده، محافظت از روستای کریتینیا بوده است. هرچند امروزه، تنها خرابه های آن برجای مانده است. قلعه کریتینیا، مکانی بسیار رمانتیک و رؤیایی است. بویژه دیدن غروب آفتاب از این قلعه از شکوه و زیبایی خاصی برخوردار است.

معبد آکروپولیس رودِس

معبد آکروپولیس -Acropolis of Rhodes- شهر رودس یکی از قدیمی ترین معابد به شمار می رود. این معبد که در نزدیکی جزیره قرار گرفته، از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است. آکروپولیس رودس از جمله میراث فرهنگی این منطقه محسوب می شود.