درباره تپه فیلریموس

جزیره رودس بواسطه وجود تپه فیلریموس -Filerimos Hill- که در فاصله 15 کیلومتری از شهر قرار گرفته، از شهرت زیادی برخوردار است. اگرچه ارتفاع این تپه فقط 267 متر است اما مناظر شگفت انگیز و مناطق اطراف آن، تپه فیلریموس را به یکی از مهترین جاذبه های گردشگری رودس تبدیل کرده اند. این تپه پوشیده از درختان کاج و سرو می باشد.
تپه فیلریموس مکان بسیار زیبایی است. مناظر بسیار زیبا و شگفت انگیزی از فراز تپه در پیش چشم گردشگران قرار دارد. ساختمان زیادی بویژه در سمت شرقی تپه وجود دارد. پوشش گیاهی متراکمی از درختان کاج، سرو و سایر گونه های گیاهی در این تپه به چشم می خورد. اساساً این تپه حالت مسطح داشته و قسمت های میانی آن ساختار صاف و مسطحی دارد. ساختمان های واقع در قسمت شرقی تپه شامل تعدادی معبد، بازیلیکا (کلیسای جامع)  و یک کلیسا می باشد. معبد واقع بر روی ایت تپه، معبد آتنا پولیاس است که مکان بسیار مقدسی به شمار می رود. همچنین یک بازیلیکای کهن مسیحی و یک کلیسای بیزانسی نیز بر روی تپه به چشم می خورند. علاوه بر این یک صومعه نیز در کنار بناهای یاد شده، وجود دارد. در امتداد سمت راست تپه مسیری به نام گول گوتاس وجود دارد که اعتقاد بر این است که مورد توجهات زیاد مسیح قرار دارد. این راه یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تپه فیلریموس محسوب می شود. یکی از حقایق شگفت انگیز و جالب توجه در مورد تپه فیلریموس آن است که برخلاف سایر تپه ها در جهان، این تپه فاقد یک رأس و قله می باشد.

اطلاعات گردشگری

تپه فیلریموس مکانی است که بدون شک اگر در رودس به سر می برید باید از آن دیدن کنید. این تپه در فاصله 15 کیلومتری از شهر قرار دارد. این مکان دوست داشتنی ارتفاعی معادل 267 متر از سطح دریا دارد. وجود درختان و ساختمان های بسیار زیبا از جمله جاذبه های دیدنی مهم این تپه به شمار می روند. این تپه گردشگران بسیاری را به سمت خود جلب می کند. با بودن در این مکان، احساس نزدیکی خاصی به دامان طبیعت به بیننده دست می دهد. گردشگران برای رسیدن به تپه با مشکل خاصی مواجه نمی شوند چراکه امکانات مختلف حمل و نقل در اختیار آنها قرار دارد. همچنین مراکز متعدد کمک و اطلاع رسانی به گردشگران نیز در این منطقه وجود دارد. گشت وگذار در این تپه زمان کافی را می طلبد. بنابراین امکان اقامت در این منطقه نیز برای گردشگران فراهم است. هتل های بسیاری در شهر وجود دارند که هزینه اقامت در آنها بسیار مناسب و بعضاً ناچیز به نظر می رسد.

تاریخچه تپه فیلریموس

اطلاعات چندانی در زمینه تاریخچه تپه فیلریموس در دست نیست اما این تپه از زمان های بسیار دور در این منطقه وجود داشته است. دانسته های ما در مورد تپه فیلریموس نشان می دهد که این تپه در دوران باستان به عنوان یک دژ نظامی مورد استفاده بوده است. این دژ بخشی از شهری موسوم به لالیساس محسوب می شده است. نام این تپه از روی نام یکی از راهبانی گرفته شده که از این مکان دیدن کرده است. همچنین یک صومعه نیز توسط این راهب در این مکان ساخته شد. این صومعه توسط شوالیه ها برای این راهب ساخته شد. پس از آنکه این صومعه تخریب شد، ایتالیایی ها بازسازی و مرمت آن را دوران غلبه شان بر این منطقه انجام دادند. در گرداگرد صومعه ای که بدست شوالیه ها ساخته شده بود، اتاق هایی وجود داشته است.
 
نام: اروپا » یونان » رودس » تپه فیلریموس
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر رودس

شهر قدیمی رودس

شهر قدیمی رودس یکی از قدیمی ترین شهرهای رودس محسوب می شود. در واقع این شهر جزء میراث فرهنگی رودس می باشد. مردم زیادی در شهر قدیمی رودس سکونت دارند.

قلعه کریتینیا

قلعه کریتینیا -Castle of Kritinia- در جزیره رودس در یونان قرار دارد. تنها هدف از ساخت این قلعه که به سبک ونیزی بنا شده، محافظت از روستای کریتینیا بوده است. هرچند امروزه، تنها خرابه های آن برجای مانده است. قلعه کریتینیا، مکانی بسیار رمانتیک و رؤیایی است. بویژه دیدن غروب آفتاب از این قلعه از شکوه و زیبایی خاصی برخوردار است.

معبد آکروپولیس رودِس

معبد آکروپولیس -Acropolis of Rhodes- شهر رودس یکی از قدیمی ترین معابد به شمار می رود. این معبد که در نزدیکی جزیره قرار گرفته، از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است. آکروپولیس رودس از جمله میراث فرهنگی این منطقه محسوب می شود.