درباره معبد آکروپولیس رودس

معبد آکروپولیس رودس -Acropolis of Rhodes- یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری یونان می باشد. شهرت این مکان بواسطه وجود معبد آپولو و سبک هلینیستیک بنای آن می باشد. همه ساله خیل عظیمی از گردشگران از کشورهای مختلف جهان از این معبد دیدن کرده و از زیبایی معبد و محیط اطراف آن لذت می برند.
این معبد از زمان های بسیار دوری در این مکان پابرجا مانده است. در ابتدا در این منطقه معابد آپولو و همچنین ساختمان های عمومی شهر وجود داشته که از دیوارهای بسیار مستحکمی برخوردار بوده اند. معبد آکروپولیس رودس به سبک هلینیستیک ساخته شده و بنابراین احتمالاً ساخت این معبد به دوره هلینیستیک بازمی گردد. حفاری های انجام شده در این محل در سال های 1945-1916 میلادی، منجر به کشف حقایق بیشتری درباره آن شد. مهمترین شاخص آکروپولیس رودس، معبد آتنا پولیاس می باشد که در قسمت شمالی آکروپولیس رودس قرار دارد. این معبد محلی مقدس و روحانی برای مردم محسوب شده و همچنین اسناد و معاهدات منعقد شده با دیگر کشورها در این معبد نگهداری می شد. بنای اودیون که در شمال غربی آکروپولیس قرار گرفته نیز از جمله مهمترین دیدنی های این مکان بوده است. اودیون مکانی بوده که رویدادهای مربوط به موسیقی در آن برگزار می شده است. معبد نیمفایا نیز مکان عبادت و پرستش و همچنین رسیدن به آرامش برای مردم بوده است. علاوه بر این در این منطقه یک ورزشگاه، سالن ورزش و یک کتابخانه نیز وجود داشته است.

اطلاعات گردشگری

معبد آکروپولیس رودس یکی از قدیمی ترین آکروپولیس ها در رودس بوده که هزاران گردشگر را از سراسر جهان به طرف خود جلب می کند. این معبد از جمله اماکن میراث فرهنگی در رودس محسوب می شود. آکروپولیس رودس در منطقه غربی شهر قرار گرفته و به علت قرار داشتن در بلندترین نقطه شهر کاملاً شناخته شده و معروف است.
رفتن به رودس کار چندان مشکلی برای گردشگران نمی باشد. اگر کسی بخواهد بطور همزمان از زیبایی های دریا و اماکن تاریخی لذت ببرد، یقیناً رودس بهترین جا برای این منظور محسوب می شود. از طرفی هتل ها و اماکن اقامتی متعددی در شهر وجود دارد که امکانات اقامتی و غذایی مناسبی را در اختیار گردشگران قرار می دهند. همچنین امکانات حمل و نقلی مناسبی در اختیار عموم مردم قرار دارد. برای رسیدن به رودس و بازدید از معبد آکروپولیس این شهر می توان از راه دریا، هوا یا زمینی اقدام به سفر به این شهر نمود.

تاریخچه آکروپولیس رودس

از انجاییکه آکروپولیس رودس به سبک هلینیستیک بنا شده و همچنین سبک معماری آن نشان می دهد که این مکان یکی از قدیمی ترین اماکن رودس بوده که آوازه زییایی و شکوه آن در سراسر جهان پیچیده است. عقیده بر این است که ساخت آکروپولیس رودس به قرن دوم یا سوم پیش از میلاد بازمی گردد. در گذشته ساختمان ها و جزئیات بسیار بیشتری در مقایسه با آنچه که امروز در آکروپولیس رودس برجای مانده، وجود داشته است. زمانیکه این منطقه تحت اختیار ایتالیایی ها قرار داشت، بیشترین اطلاعات و دانسته ها راجع به آکروپولیس رودس کشف شده و در اختیار عموم مردم قرار گرفت. همچنین کاوش های باستان شناسی انجام شده توسط دانشکده های باستان شناسی مختلف نقش بسزایی در شناساندن این منطقه و حقایق مربوط به آن به مردم جهان ایفا کردند. این کاوش ها عمدتاً در فاصله سال های 1916 تا 1945 میلادی انجام شدند. پس از آن، اداره خدمات باستان شناسی یونان مسئولیت انجام کاوش های باستان شناسی را برعهده گرفت چراکه دیگر این منطقه آزاد بود. این منطقه در طی جنگ جهانی دوم متحمل آسیب های زیادی شد. پس از دوران جنگ، پروژه های نوسازی و بازسازی بسیاری در این منطقه به انجام رسید.
 
نام: اروپا » یونان » رودس » معبد آکروپولیس رودِس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر رودس

شهر قدیمی رودس

شهر قدیمی رودس یکی از قدیمی ترین شهرهای رودس محسوب می شود. در واقع این شهر جزء میراث فرهنگی رودس می باشد. مردم زیادی در شهر قدیمی رودس سکونت دارند.

تپه فیلریموس

تپه فیلریموس -Filerimos Hill- یکی از دیدنی ترین تپه های رودس محسوب می شود. این تپه که خارج از شهر قرار گرفته، از پوشش گیاهی متراکم و منحصر به فرد درختان کاج برخوردار بوده و ساختمان های بسیاری نیز در بر روی این تپه وجود دارند.

قلعه کریتینیا

قلعه کریتینیا -Castle of Kritinia- در جزیره رودس در یونان قرار دارد. تنها هدف از ساخت این قلعه که به سبک ونیزی بنا شده، محافظت از روستای کریتینیا بوده است. هرچند امروزه، تنها خرابه های آن برجای مانده است. قلعه کریتینیا، مکانی بسیار رمانتیک و رؤیایی است. بویژه دیدن غروب آفتاب از این قلعه از شکوه و زیبایی خاصی برخوردار است.