درباره رومر

رومر -Romer- بنایی است که در گذشته برای حدود 600 سال به عنوان ساختمان شهرداری فرانکفورت قلمداد می شده است. این بنا بواسطه ابعاد بسیار بزرگ و ساختمان حیرت آورش، مردم بسیاری را از گوشه و کنار جهان به طرف خود می کشد. در اصل این بنا، ملک شخصی یکی از تاجران فرانکفورت بوده که در 11 مارس سال 1405 میلادی، آن را به همراه بنای دیگری تحت عنوان قوی طلایی به شورای شهر واگذار می کند. با بازدید از رومر، شخص متوجه خواهد شد که دیدن چنین بنای فوق العاده ای از نظر معماری، تجربه ای فراموش نشدنی در زندگی خواهد بود. همچنین رومر نشان می دهد که آلمانی ها از مشهورترین معماران جهان بوده و شعور هنری آنها می بایست مورد تقدیر قرار گیرد. بنای رومر، ساختمانی سه طبقه است که مساحت آن بالغ بر ده هزار مترمربع است. درون این بنا، نه خانه وجود دارد که در گرداگرد شش حیاط قرار گرفته اند. چنین تصویر بی نظیری از هنر شایسته تقدیر و توجه است.
این بنا از چنان عرض و طولی برخوردار است که به صورت حایلی در بین دو خیابان در شمال و جنوب فرانکفورت قرار گرفته است. امروزه بنای رومر به عنوان یک میراث فرهنگی شناخته می شود اما این مکان به عنوان موزه قلمداد نمی شود چراکه مردم فرانکفورت از رومر برای بسیاری از مقاصد شخصی شان نظیر برگزاری مراسم عروسی یا امور مربوط به ثبث شهری، استفاده می کنند.

نام محلی رومر رومر در زبان آلمانی به معنای رومی می باشد که به دو قسمت رومربرگ و هاوس رومر تقسیم می شود.

اطلاعات گردشگری

گردشگران بویژه به دلیل معماری بسیار متنوع بنای رومر که قبلاً راجع به آن صحبت شد، به تماشای آن می روند. چنانچه به کمک آژانس های مسافرتی محلی قصد دیدار از رومر و سایر مکان های دیدنی را داشته باشید هزینه بیشتری در مقایسه با زمانی که شخصاً به آنجا می روید، باید پرداخت کنید. با این وجود، چنانچه قصد دارید خودتان به این مکان بروید باید مبلغ مشخصی را به عنوان ورودیه بپردازید. این مبلغ به طور قانونی و تنها برای نگهداری از چنین میراث فرهنگی ای، اخذ می شود.

تاریخچه رومر

رومر از جمله بناهایی است که در طول جنگ جهانی دوم در اثر بمباران به شدت دچار آسیب شده بود. بسیاری از آثار معماری موجود بر روی دیوارهای بنای رومر به شدت در طول جنگ تخریب شده بودند. پس از جنگ، بازسازی کامل این بنا توسط شورای شهر انجام شد و اهمیت چنین بنایی در میراث فرهنگی آلمان را در اذهان ماندگار کرد.
حتی امروزه بالکن بنای رومر به عنوان یک جایگاه ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد. در سال 2000 برای مسابقات جام جهانی فوتبال و در سال 2003 برای مسابقات جام جهانی زنان از این بالکن به عنوان یک جایگاه عمومی برای تماشاچیان، استفاده شد.
 
نام: اروپا » آلمان » فرانکفورت » رومر
گروه: مکان های معروف
 

عکس های رومر

 

مکان های دیدنی دیگر فرانکفورت

اپرای قدیمی فرانکفورت

آلمان کشوری دوست داشتنی برای دوستداران فرهنگ و هنر است و سالن ها و تالارهای موسیقی زیادی نظیر اپرای قدیمی فرانکفورت در گوشه و کنار این کشور وجود دارد. اپرای قدیمی فرانکفورت -Alte Opre- یکی از معروفترین سالن های برگزاری کنسرت در آلمان به شمار می رود.

کلیسای جامع شاهنشاهی

برای کسی که قصد سفر به آلمان را دارد، کلیساهای بزرگ فرانکفورت از جذاب ترین مکان های دیدنی این شهر محسوب می شوند. علاوه بر این، کلیسای جامع شاهنشاهی -Imperial cathedral- فرانکفورت یکی از بناهای تاریخی برجسته و یکی از نشانه های شهر فرانکفورت است. این کلیسا از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد.

کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس

کلیسای بارتولومئوس مقدس -St. bartholomeus cathedral- که عنوان شاهنشاهی را نیز از آن خود کرد، هرگز محل استقرار اسقف ها نبوده است. اما این کلسیا از سال 1356 میلادی به محبوبیت زیادی دست یافت. کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس یکی از مکان های معروف برای گردشگرانی است که از آلمان دیدار می کنند.

موزه های حاشیه رود ماین

موزه های حاشیه رود ماین -Museum Riverbank- به علت موقعیت مکانی، از مشهورترین نقاط توریستی در آلمان محسوب می شوند. بسیاری از موزه های شهر فرانکفورت که اتفاقاً از محبوبیت فوق العاده ای نیز برخوردارند، در این مکان قرار دارند.