درباره چشمه های آب گرم و اتشفشان سانتورینی

آتشفشان و چشمه های آب گرم سانتورینی -Hot springs - Santorini Volcano-، از مهمترین جاذبه های گردشگری این منطقه محسوب می شوند. رسیدن به این چشمه های آب گرم با قایق در حدود سه ساعت طول می کشد.

اطلاعات گردشگری

در طی مسیر به سمت چشمه های آب گرم، قایق در کنار لنگرگاه یکی از مهیب ترین آتشفشان های جهان توقف می کند. از این نقطه برای پیاده روی به سمت بلندترین قسمت جزیره راهنمایی می شوید. این پیاده روی، فعالیت کاملاً مفرح و آموزنده ای است چراکه در طول مسیر با تاریخچه فوران های آتشفشان آشنا می شوید.
قایق ها بطور منظم از ساعت 11 الی 14 و 14 الی 17 از بندر قدیمی فیرا حرکت می کنند. در طول این سفر سه ساعته، شما شانس این را خواهید داشت که قدم بر روی یکی از آخرین جزایر آتشفشانی در شرق مدیترانه بگذارید که دارای بزرگترین قطعات ماگما است. مهمترین جنبه گردشگری این آتشفشان، چشم انداز فوق العاده کالدرا از فراز آن می باشد.

زیبایی و افسون چشمه های آب گرم

شما بدون تردید می توانید با فرو رفتن در عمق چشمه آب گرم یکی از رویاهایتان را تحقق ببخشید. توقف 50 دقیقه ای قایق در این نقطه، فرصت انجام شنای آرام در آب های گرم حاوی سولفور را برای شما فراهم کرده که بواسطه آثار درمانی شان از شهرت بسیاری برخوردارند. بیماری های مزمنی نظیر دردهای مفصلی و آرتروز به دنبال شنا در این آب ها، درمان شده یا تسکین می یابند.
چنانچه قصد گذراندن تعطیلات طولانی و مجللی را در سانتورینی دارید، قطعاً می توانید انتظار توجه به خواسته ها و نیازهایتان را داشته باشید. هتل ها و سوئیت های متعددی در دسترس گردشگران قرار دارد تا وسایل رفاه و سرگرمی کامل آنان را فراهم نماید. چنانچه سفر و گشت و گذار خصوصی و انفرادی را ترجیح می دهید، می توان ترتیب برنامه چنین سفری را داد تا در انتخاب طول مدت سفر، مقصد زمان ترجیحی و نیز ریتم امور قابل انجام در طول سفر آزاد باشید. همچنین امکان استفاده از خدمات راهنماها و افراد همراه محلی نیز وجود دارد تا تمام نقاط مورد درخواست شما در راه رسیدن به چشمه های آب گرم و آتشفشان را به شما نشان دهند. شما می توانید از دانش و تجربه این افراد استفاده زیادی ببرید.

برخی از جاذبه های دیدنی در اطراف چشمه های آب گرم و آتشفشان

سعی کنید که دیدن کوچکترین و جوانترین جزایر سانتورینی یعنی پالئا و نئا کامنی را از دست ندهید. قدمت جزیره پالئا کامنی که تحت عنوان سوخته قدیمی نیز شناخته می شود، بیشتر از 2000 سال نیست. اما جزیره نئا کامنی که به سوخته جوان نیز معروف است، جوانترین جزیره دریای مدیترانه شرقی بوده که در حدود 425 سال پیش شکل گرفته است. وجود گدازه های 50 ساله در این جزیره نشان از فعالیت های آتشفشانی اخیر در آن دارد.

تاریخچه

آخرین فوران آتشفشانی مهم در سانتورینی در سال 1645 پیش از میلاد بوقوع پیوسته که تحت عنوان فوران مینوئن نامگذاری شده است. آثار این فوران حتی امروز هم قابل مشاهده است. در اثر این آتشفشان، لایه ای بسیار ضخیم از خاکستر به قطر چندین متر بخش های زیادی از جزیره را مدفون ساخت. در حال حاضر، آتشفشان های سانتورینی در حالت خاموش به سر می برند اما در گذشته فوران های آتشفشانی کوچک و متوسط زیادی رخ داده است. این فوران ها سبب شکل گیری جزایری نظیر پالئا کامنی و نئا شده اند که رنگ تیره ای دارند. در سال 1950 میلادی، آخرین فوران در نئا کامنی دیده شد.
 
نام: اروپا » یونان » سانتورینی » چشمه های آب گرم و آتشفشان های سانتورینی
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر سانتورینی

تله کابین سانتورینی

سانتورینی بواسطه زیبایی های طبیعی سواحلش، آتشفشان های عظیمش، دریای خروشان درخشانش، مناظر بدیع غروب آفتاب، موزه هایش، تله کابین، حفاری های آکروتیری و نیز اهمیت و نقش ویژه شهر قدیمی آن در زمینه کشاورزی، یکی از مهمترین جادبه های گردشگری یونان محسوب می شود.

تیرا

تیرای باستانی -Ancient Thira- بواسطه خرابه های باستانی برجای مانده و چشم اندازهای طبیعی اش، از شهرت زیادی برخوردار است. این شهر که دارای تاریخی از چند دوره هلینیستیکی می باشد، به علت برخورداری از جزئیات اعجاب انگیز شهرهای باستانی یکی از جاذبه های مهم گردشگری به شمار می رود. پیاده روی تا بالای تپه بویژه برای افرادی که از نظر بدنی سالم هستند، کار بسیار لذت بخشی خواهد بود.

آکروتیری

آکروتیری -Akrotiri- به دلیل میراث فرهنگی و تاریخی متمایزش از آسیب ها و گزندهای زمانه در امان بوده است. روند طولانی برخی کاوش ها و حفاری های باستان شناسی تنها توانست بخشی از شگفتی های باستان شناسی این منطقه را آشکار سازد. این مکان که اکنون به علت انجام عملیات مرمت بسته است، برای همیشه به عنوان نقطه روشنی در تاریخ یونان باقی خواهد ماند.