درباره تله کابین سانتورینی

تله کابین سانتورینی ارجح ترین راه برای بالا و پایین رفتن از کوه آتشفشان این شهر است. راه دیگر برای این کار استفاده از روش سنتی یعنی استفاده از الاغ می باشد. پس از رسیدن به بندر گیالوس جزیره سانتورینی، خودتان خواهید که مسیر دسترسی به شهر فیرا آنقدر پر پیچ و خم و شیب دار است که بدون استفاده از تله کابین نمی توان این راه را پیمود.
بدون شک از این سواری لذت زیادی خواهید برد چراکه صحنه های زیبا و اعجاب انگیزی از کوه آتشفشان از فراز صخره ها در طول مسیر مشاهده خواهید کرد. این کار همچنین انرژی و توان شما را برای رفتن به روستاهای زیبای منطقه، حفظ خواهد کرد. طی این مسیر تا بالای تپه که در ارتفاع 220 متری قرار گرفته، فقط سه دقیقه بطول می انجامد. این تله کابین قادر است در هر ساعت 12000 نفر را جابجا کند. از درآمد حاصل از فروش بلیط تله کابین برای توسعه و حفظ شهر آتشفشانی سانتورینی استفاده می شود.

نگاهی کلی به سانتورینی

سانتورینی مجموعه ای از چهارده روستای دوست داشتنی و زیباست که بر روی مجموعه ای از جزیره های آتشفشانی قرار گرفته اند. این چهارده نقطه که هریک به دلیل جاذبه های گردشگری متعدد از شهرت خاصی برخوردارند، عبارتند از: آکروتیری، فیرا، وتوناس، ووروولوس، اگزوگونیا، امبوریو- پِریسا، ایمرو ویگلی، کاماری، کارترادوس، مگالوهوری، مساریا، پیرگوس، تیراسیا و آیا.

اطلاعات گردشگری

اطلاعات و جزئیات لازم در مورد تله کابین سانتورینی عبارتند از:
  • ساعات استفاده صبح زود از تله کابین در ماه آوریل شامل 6:30، 6:40 و 6:50 می باشد. سپس از ساعت 7 صبح الی 9 شب هر 20 سرویس تله کابین وجود دارد.
  • در ماه های می، سپتامبر و اکتبر سرویس دهی تله کابین از ساعت 7 صبح الی 10 شب هر 20 دقیقه، برقرار است. آخرین سرویس از بالا رأس ساعت 21:40 به سمت پایین حرکت می کند.
  • در ماه های جون، جولای و آگوست ساعت پایان کار تله کابین یکساعت افزایش یافته و به 23 می رسد که آخرین سرویس ساعت 22:40 از بالا به سمت پایین حرکت می کند.
  • در ماه های نوامبر و دسامبر، بین ساعت 7:30 الی 10:30 صبح هر نیم ساعت یکبار تله کابین حرکت می کند. همچنین در ماه های ژانویه، فوریه و مارس ساعت کار مجموعه از 14:30 الی 18:30 خواهد بود.
  • بهای بلیط برای کودکان 2 یورو و برای هرگونه بار نیز 2 یورو است. این مبلغ برای بالغین در زمستان در بین ساعات 10:30 الی 14:30، 4 یورو می باشد.

تاریخچه تله کابین سانتورینی

نخستین جرقه ایده ساخت تله کابین در ذهن کشتی داری به نام اوانگلوس نیمیکاس زده شد که از مشکلات مسیر مارپیچ و سنگلاخ موجود، خبر داشت. وی در سال 1979 میلادی اقدام به تأسیس بنیاد لولا و اوانگلوس نیمیکاس کرد که تمامی هزینه های مربوط به تله کابین اعم از خرید تجهیزات، نصب و راه اندازی آن را بر عهده گرفت. اکنون مسئولیت توسعه و نگهداری این مجموعه بر عهده انجمن های چهارده روستای یاد شده است. فن آوری پیشرفته این تله کابین کارآمد و سریع ساخت شرکت دوپل میر و بر طبق قوانین و مقررات کشور اتریش می باشد.
 
نام: اروپا » یونان » سانتورینی » تله کابین سانتورینی
گروه: فعالیت ها
 

مکان های دیدنی دیگر سانتورینی

چشمه های آب گرم و آتشفشان های سانتورینی

چشمه های آب گرم و آتشفشان های سانتورینی -Hot springs - Santorini Volcano- بواسطه منظرشان از شهرت بسیاری برخوردارند. سوار شدن بر قایق برای رفتن به هر دو نقطه، انتخاب بسیار مناسبی برای گردشگران می باشد. همچنین برحسب تقاضا، سفرهای انفرادی و شخصی نیز به این مکان ها قابل انجام است.

تیرا

تیرای باستانی -Ancient Thira- بواسطه خرابه های باستانی برجای مانده و چشم اندازهای طبیعی اش، از شهرت زیادی برخوردار است. این شهر که دارای تاریخی از چند دوره هلینیستیکی می باشد، به علت برخورداری از جزئیات اعجاب انگیز شهرهای باستانی یکی از جاذبه های مهم گردشگری به شمار می رود. پیاده روی تا بالای تپه بویژه برای افرادی که از نظر بدنی سالم هستند، کار بسیار لذت بخشی خواهد بود.

آکروتیری

آکروتیری -Akrotiri- به دلیل میراث فرهنگی و تاریخی متمایزش از آسیب ها و گزندهای زمانه در امان بوده است. روند طولانی برخی کاوش ها و حفاری های باستان شناسی تنها توانست بخشی از شگفتی های باستان شناسی این منطقه را آشکار سازد. این مکان که اکنون به علت انجام عملیات مرمت بسته است، برای همیشه به عنوان نقطه روشنی در تاریخ یونان باقی خواهد ماند.