درباره کلیسای بارتولومئوس مقدس

شهرت این مکان به علت اهمیت تاریخی آن است زیرا از سال 1356 میلادی یعنی از زمان حکومت هنری چهارم به بعد، انتخاب پادشاه فقط در این کلیسا صورت می گرفته است. در محراب تاجگذاری این کلیسا، تقریباً ده پادشاه در فاصله سال های 1563 تا 1791 میلادی، تاجگذاری کرده اند. چون این کلیسا در زمان حکومت پادشاهی ساخته شد، عنوان شاهنشاهی را نیز به خود اختصاص داد.

بازدیدکنندگان با گذر از یک دالان سنگی قدم به دورن کلیسای بارتولومئوس مقدس می گذارند که در سال 1880 میلادی بازسازی شد. در محراب این کلیسا تمثال حضرت مریم به تصویر کشیده شده است. بازدیدکنندگان اغلب از دیدن رنگ قرمز این نقاشی که در صحن اصلی کلیسا و در زمان ترمیم بنا در سال 1944 کشیده شده، حیرت زده می شوند. در جنوب جایگاه کر قرون وسطایی کلیسا، مکانی وجود دارد که پادشاه در آنجا توسط رأی دهندگان کلیسا انتخاب می شده است. چشم انداز وسیع کلیسا براستی ذهن انسان را غرق در خیال می سازد. پس از بازسازی بنا، از خزانه حکومتی برای تزئین کلیسا استفاده کردند. در صومعه قرون وسطایی این کلیسا و از دورن مقبره ای متعلق به دختری از دوره مرُوینگیان در قرن هفتم میلادی، اشیایی بسیار دیدنی و جذاب به دست آمده است.

اطلاعات گردشگری

کلسیای جامع بارتولومئوس مقدس -St. bartholomeus cathedral- از جمله کلیساهایی است که در زمان حکومت امپراطوری ساخته شده و بنابراین دارای عنوان کلیسای جامع شاهنشاهی می باشد. اگرچه تقریباً تمام گردشگران مسیحی ای که از این کلیسا دیدن می کنند ممکن است به درک الوهیت خداوند نرسند اما یقیناً با یکی از ظریف ترین بناهای ساخته شده توسط آلمانی ها روبرو می شوند. دیدار از این کلیسا در لیست بازدید از کلیساهای جامع آلمان قرار دارد. بنابراین در صورتی که آژانس های مسافرتی ترتیب بازدید از کلیساهای جامع آلمان را بدهند، این کلیسا نیز قطعاً در این میان جای خواهد داشت. هزینه بازدید از این مکان به آژانس برگزارکننده تور یا به نحوه رفتن به آنجا، بستگی دارد. گردشگران در فاصله ماه های آوریل (اواسط فروردین) تا اکتبر (اوسط مهر) مجاز به بازدید از این مکان می باشند و جایزه افرادی که قادر به طی کردن 324 پله موجود در برج این کلیسا باشند، چشم انداز 360 درجه ای از کل شهر از فراز کلیسا می باشد.

تاریخچه کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس

بنای امروزی کلیسا در واقع بنای حاصل از پنجمین مرتبه ساخت کلیسای بارتولومئوس مقدس است. در سال 680 میلادی یک کلیسای کوچک به نام کارولینگین و سپس کلیسایی تحت عنوان مرُوینگین در این مکان ساخته شد. سپس در سال 852 میلادی کلیسایی به نام کارولینگین سالویا باسیلیا بنا شد. در سال 1239 میلادی گروه کر رومانسکیو بارتولومیو برای بزرگداشت نام روحانی بزرگ بارتولومیو، در این مکان تشکیل شد. کلاه وی به عنوان یکی از اشیای قدیمی و باارزش این کلیسا نگهداری می شود.
در سال 1260 میلادی طرح توسعه و ساخت راهروهای صحن اصلی کلسیا به سبک گوتیک آغاز شد. در 1415 میلادی نمای برج غربی کلیسا ساخته شد. این کلیسا در سال 1867 میلادی دچار آتش سوزی بسیار مهیبی شد که مجدداً توسط فردی بنام فرانک جوزف بازسازی گردید و برج کلیسا با توجه به طرح یکی از معماران اصلی این بنا در سال 1415، به ارتفاع 95 متر ساخته شد. بازسازی آسیب های وارد شده به کلیسا دراثر جنگ جهانی دوم، در سال 1948 انجام گرفت و آنچه که امروز از کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس دیده می شود نتیجه انجام همان بازسازی هاست.
 
نام: اروپا » آلمان » فرانکفورت » کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر فرانکفورت

اپرای قدیمی فرانکفورت

آلمان کشوری دوست داشتنی برای دوستداران فرهنگ و هنر است و سالن ها و تالارهای موسیقی زیادی نظیر اپرای قدیمی فرانکفورت در گوشه و کنار این کشور وجود دارد. اپرای قدیمی فرانکفورت -Alte Opre- یکی از معروفترین سالن های برگزاری کنسرت در آلمان به شمار می رود.

کلیسای جامع شاهنشاهی

برای کسی که قصد سفر به آلمان را دارد، کلیساهای بزرگ فرانکفورت از جذاب ترین مکان های دیدنی این شهر محسوب می شوند. علاوه بر این، کلیسای جامع شاهنشاهی -Imperial cathedral- فرانکفورت یکی از بناهای تاریخی برجسته و یکی از نشانه های شهر فرانکفورت است. این کلیسا از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد.

رومر

رومر -Romer- یکی از بناهای مربوط به قرون وسطا در شهر فرانکفورت و یکی از بزرگترین و برجسته ترین نشان های تاریخی این شهر به شمار می رود. این بنا با برخورداری از ویژگی های منحصربفرد، جایگاه خاصی در بین سایر بناهای تاریخی برای خود دارد.

موزه های حاشیه رود ماین

موزه های حاشیه رود ماین -Museum Riverbank- به علت موقعیت مکانی، از مشهورترین نقاط توریستی در آلمان محسوب می شوند. بسیاری از موزه های شهر فرانکفورت که اتفاقاً از محبوبیت فوق العاده ای نیز برخوردارند، در این مکان قرار دارند.