درباره موزه های حاشیه رود ماین

موزه های حاشیه رود ماین -Museum Riverbank- ، از جذاب ترین مکان های دیدنی آلمان هستند چراکه گردشگران زیادی به تماشای این موزه ها می روند. دلیل استقبال مردم از این موزه ها این است که آثار زیادی از موزه های آلمان و حتی سراسر اروپا را می توان در این موزه ها یافت. در حاشیه رودخانه ماین از شرق به غرب ردیفی از موزه قرار دارد. همگی این موزه ها از موزه های معروف هستند.
این موزه ها عبارتند از:
موزه هنرهای کاربردی، موزه ارتباطات، موزه فیلم آلمان، موزه گیرش، بنیاد دکتر اشمیت ویگت، موزه معماری آلمان، گالری شهرداری و لیبیگ هاوس. این هشت موزه همگی در یک سمت حاشیه رودخانه قرار گرفته اند. درست در طرف دیگر رودخانه، موزه یهودیان، موزه تاریخ و همچنین موزه کودکان قرار دارد.
این موزه ها همگی در حاشیه رودخانه واقع شده اند و از آنجاییکه شهر فرانکفورت مکانی برای دوستداران هنر است، بنابراین مردم بیش از پیش به سمت این مکان جذب می شوند. در سمت جنوب حاشیه رودخانه ردیفی از موزه ها قد برافراشته اند که همانند رشته مرواریدی در آن قسمت دیده می شوند. این موزه ها با نظم و الگوی خاص و زیبایی هرچه تمام تر در امتداد حاشیه رودخانه قرار گرفته اند. علاوه بر این، هریک از آنها خود به دلیل ارائه بخشی از هنرهای مختلف، از شهرت زیادی برخوردار است. وقتی شما شروع به بازدید از یکی از این موزه ها می کنید، کاملاً واضح است که به طرف سایر آنها نیز کشیده خواهید شد. این هشت موزه همگی در کنار هم، این منطقه را به یکی از دیدنی ترین مکان های فرانکفورت تبدیل کرده اند. شب هنگام نیز دیدن این موزه ها در حاشیه رودخانه، خالی از لطف نیست.

اطلاعات گردشگری

همانطور که قبلاً اشاره شد، موقعیت مکانی این موزه ها خود به تنهایی سرشار از هیجان و لذت برای دوستداران هنر است و به همین دلیل دیدار از این موزه ها برای کسی که به کشور آلمان سفر می کند بسیار ضروری است. آژانس های مسافرتی محلی زیادی در شهر فرانکفورت فعالیت دارند. از آنجاییکه در فرانکفورت مکان های دیدنی زیادی وجود دارد، معمولاً انتظار می رود که گردشگران حداقل برای دو تا سه شب در این شهر اقامت داشته باشند. موزه های حاشیه رود ماین در لیست نقاط دیدنی این آژانس های مسافرتی قرار دارند و بازدید از آن تقریباً یک روز کامل زمان می برد. هزینه این برنامه به آژانس مسافرتی بستگی دارد. گاهی اوقات برنامه گردش و دیدار از نقاط دیدنی محلی توسط خود هتل ها برگزار می شود.

تاریخچه موزه

موزه های حاشیه رود ماین خود به تنهایی بخشی از تاریخ آلمان محسوب می شوند زیرا همه واقعیت های فرهنگی و هنری این کشور را در خود جای داده اند. برای آگاهی بیشتر از تاریخ آلمان، دانشجویانی که در حال مطالعه و تحقیق بر روی فرهنگ آلمان می باشند اغلب از این مکان دیدن می کنند چراکه با دیدار از موزه های واقع شده در این منطقه، آنها می توانند معلومات بسیاری در مورد فرهنگ و هنر آلمان کسب کنند. بنابراین نه تنها این مکان یک نقطه جذاب از نظر گردشگران محسوب می شود بلکه در میان مردم آلمان که مردمی هنردوست هستند نیز از شهرت زیادی برخوردار است. همچنین جشنواره موزه های حاشیه رودخانه، سال های زیادی است که در این مکان برگزار می شود که یکی از بزرگترین جشنواره های برگزار شده در این محل در شهر فرانکفورت به شمار می رود.
 
نام: اروپا » آلمان » فرانکفورت » موزه های حاشیه رود ماین
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر فرانکفورت

اپرای قدیمی فرانکفورت

آلمان کشوری دوست داشتنی برای دوستداران فرهنگ و هنر است و سالن ها و تالارهای موسیقی زیادی نظیر اپرای قدیمی فرانکفورت در گوشه و کنار این کشور وجود دارد. اپرای قدیمی فرانکفورت -Alte Opre- یکی از معروفترین سالن های برگزاری کنسرت در آلمان به شمار می رود.

کلیسای جامع شاهنشاهی

برای کسی که قصد سفر به آلمان را دارد، کلیساهای بزرگ فرانکفورت از جذاب ترین مکان های دیدنی این شهر محسوب می شوند. علاوه بر این، کلیسای جامع شاهنشاهی -Imperial cathedral- فرانکفورت یکی از بناهای تاریخی برجسته و یکی از نشانه های شهر فرانکفورت است. این کلیسا از جمله مکان هایی است که دیدن آن را نباید از دست داد.

رومر

رومر -Romer- یکی از بناهای مربوط به قرون وسطا در شهر فرانکفورت و یکی از بزرگترین و برجسته ترین نشان های تاریخی این شهر به شمار می رود. این بنا با برخورداری از ویژگی های منحصربفرد، جایگاه خاصی در بین سایر بناهای تاریخی برای خود دارد.

کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس

کلیسای بارتولومئوس مقدس -St. bartholomeus cathedral- که عنوان شاهنشاهی را نیز از آن خود کرد، هرگز محل استقرار اسقف ها نبوده است. اما این کلسیا از سال 1356 میلادی به محبوبیت زیادی دست یافت. کلیسای جامع بارتولومئوس مقدس یکی از مکان های معروف برای گردشگرانی است که از آلمان دیدار می کنند.