درباره کلیسای سنت پیتر

کلیسای سنت پیتر -St. Peter
S Church- یکی از جاذبه های شهر مالاکا در مالزی است. این ساختمان با معماری فوق العاده اش نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. مالاکا مملو از بناهای تاریخی و فرهنگی و موزه های مختلف است. اما این کلیسا با طراحی خاص خودش جذابیت ویژه ای میان گردشگران دارد. این کلیسا قدمت بسیاری دارد. این کلیسای کاتولیک توسط سربازان پرتغالی ساخته شده است.
کلیسای سنت پیتر، یک بنای تاریخی و فرهنگی و محلی برای عبادت کاتولیک هاست. این کلیسا در سال 1710 میلادی ساخته شده است. این کلیسا زمانی ساخته شده است که هلندی ها به مردم مالاکا اجاز انتخاب مذهب کاتولیک را دادند. کلیسای زیبای سنت پیتر تلفیق موفقی از معماری غربی و شرقی است.  از روی بنا و طراحی کلیسا می توانید به قدیمی بودن آن پی ببرید. محیط سرسلبز اطراف آن نیز نمای بسیار خوب و جو آرامش بخشی به کلیسا بخشیده است.
این کلیسا توسط سربازان پرتغالی ساخته شده است. در زیر نیمکت های این کلیسا، سنگ قبرهایی وجود دارند که دیدنشان خالی از لطف نیست. کلیسای سنت پیتر محلی برای جمع شدن و ملاقات و دیدار کاتولیک های سراسر جهان با ملیت های مختلف است. این کلیسا از قدیمی ترین کلیساهای رومی در مالزی است. زنگ این کلیسا در سال 1608 میلادی از گوا به اینجا آورده شده است.

اطلاعات گردشگری

اگر برای مدت زمان کوتاهی می خواهید در مالاکا بمانید، بهتر است برای بازدید از کلیسای سنت پیتر از تاکسی استفاده کنید. هزینه تاکسی حدود 15 رینگیت است. اما آن دسته از افرادی که وقت کافی برای گشت و گذار دارند و می خواهند همه جا را به خوبی تماشا کنند، می توانند از اتوبوس استفاده کنند. خیابانی که این کلیسا در آن واقع شده است، ایستگاه اتوبوس دارد.  از دیگر وسایل نقلیه ای که می توانید برای رفتن به کلیسای سنت پیتر استفاده کنید، موتورهای سه چرخه هستند. زمانی که برای بازدید کامل از همه بخش های این کلیسا نیاز است، حدود 2 ساعت است. این کلیسا هیچ هزینه ای برای وردو گردشگران از آنها دریافت نمی کند.
برای بازدید از این کلیسا بهتر است همه روزها به غیر از یکشنبه را انتخاب کنید. روز یکشنبه مراسم دعا در آنجا برپاست  و ممکن است از ورود مسافران جلوگیری شود. البته با کسب اجازه از مقامات و مسئولان کلیسا شاید بتوان اجازه ورود به داخل را گرفت. اما منطقی تر این است که روز یکشنبه را برای یازدید انتخاب نکنید.
روزهای عید پاک و یکشنبه ها در این کلیسا مراسم مذهبی برپاست. در این روزها جمعیت بسیاری در این کلیسا گرد هم می آیند. بیشتر مسیحی های کاتالیک از سراسر جهان در ماه ژوئن برای برپایی مراسم مذهبی در این کلیسا جمع می شوند. گردشگرانی که تمایل دارند این مراسم را از نزدیک ببینند می توانند برنامه ریزی ها خود را طوری تنظیم کنند که مصادف با این ماه و مراسم باشد.

تاریخچه

کلیسای سنت پیتر یک اثر تاریخی معروف است که در ایالت مالاکا، قرن ها پیش ساخته شده است. مالاکا سال های متمادی شاهد حملات دشمنان و استعمارهای آنها بوده است. پرتغالی ها، هلندی ها و انگلیسی ها برای برای دوره های مختلف در مالاکا حکومت می کردند. بسیاری از ساختمان ها و بناهای این شهر در طول سال های مختلف تاریخ توسط حکومت های متفائت ساخته شده اند.
بعد از ترک سربازان پرتغالی از مالاکا، فرزندان و نواده گان آنها کلیسای سنت پیتر را ساخته اند. آنها این کار را برای کاتولیک های مالزی که محلی برای عبادت نداشتند، انجام دادند. زمینی که این ساختمان در آن بنا شده است، اهدایی هلندی هاست. طراحی و معماری این کلیسا ترکیبی از طراحی شرقی و غربی است.
ناقوس کلیسای سنت پیتر در گوا ساخته شده است و در سال 1608 به مالاکا آورده شده است. این ناقوس از یکی از کلیساهای سوخته شده توسط هلندی ها به اینجا آورده شده است.
 
نام: آسیا » مالزی » مالاکا » کلیسای سنت پیتر
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر مالاکا

کلیسای مسیح

کلیسای مسیح -Christ Church- در مالاکا یکی از شاهکارهای معماری هلندی ها در کشور مالزی است. این کلیسا با دیوارهای قرمز خود یکی از جاذبه های کشور مالزی است.

قلعه پورتا دسانتیاگو

جاذبه های کشور مالزی بسیار هستند. یکی از آنها خرابه های یکی از قدیمی ترین معماری های پرتغالی موجود در این کشور است. بناهای عظیم و معماری های شگفت انگیز گردشگر را به قلب تاریخ و چندین سال قبل می برد. در طول سفر به مالزی، بازدید از این بناهای نیمه ویرانه خالی از لطف نیست.

معبد چنگ هون تِنگ

معبد چنگ هون تِنگ -Cheng Hoon Teng Temple- در مالاکا در کشور مالزی قرار دارد. مالزی مناظر و مناطق زیبایی دارد و گردشگران فراوانی را در طول سال به سمت خود می کشاند. یکی از زیبایی های این کشور، معبد فرهنگی چنگ هون تِنگ است. معماری این معبد فوق العاده، زیبا و بی نقص است. این معبد تائوئیستی یکی از قدیمی ترین معبدهای مالزی به شمار می رود.

موزه فرهنگی

مالاکا مملو از موزه ها و معبدها و بناهای تاریخی مختلف است. این شهر که حکومت های متنوعی در طول عمر خود دیده است، دیدنی های تاریخی بسیار دارد. یکی از آنها موزه فرهنگی -Cultural Museum-است که نمونه مشابه کاخ سلطان در قرن 15 میلادی است. این موزه موارد متعددی برای آشنایی گردشگران و بازدیدکننده ها با فرهنگ غنی مالاکا و دیگر جاهای کشور مالزی دارد. می توان گفت موزه فرهنگی یکی از جاذبه های گردشگری شهر مالاکاست.

موزه نیونیا بابا

موزه نیونیا بابا -Baba Nyonya Heritage Museum- درایالت مالاکا در مالزی شامل مواردی است که فرهنگ غنی و نوع زندگی نسلی قدیمی از مردمان این منطقه را به خوبی به تصویر می کشد. در این موزه چیزهای بسیاری برای دیدن وجود دارند.