درباره پل پونته وچیو

کشور ایتالیا از جمله کشورهای زیبای اروپاست. شهرهای مختلف این کشور جاذبه های متفاوتی دارند. از جمله مناطق بسیار ارزشمند برای بازدید از این کشور، پل قدیمی ساخته شده بر رودخانه آرنوست. این پل که به ایتالیایی پونته وچیو نامید می شود از قدیمی ترین پل های کشور ایتالیا است و در شهر فلورانس واقع شده است.
پونته وچیو -Ponte Vecchio- از محبوب ترین پل های قدیمی ایتالیاست. بیشتر شهرت این پل به دلیل ساختار و معماری بسیار جالب آن است. به ندرت پیش می آید که روی پلی که محل گذر است، مغازه و فروشگاه های مختلف ساخته شود. بله! همه شهرت پل قدیمی فلورانس به دلیل داشتن مفازه ها و فروشگاه های مختلفی است که بالای آن ساخته شده اند.
پل قدیمی از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه گردشگران متعددی از سراسر دنیا از آن دیدن می کنند. در نزدیکی پونته وچیو، دو پل دیگر نیز وجود دارند. پل قدیمی فلورانس را می توان نماد واقعی معماری رومی به شمار آورد. دو پل دیگری که در اطراف و همسایگی پونته وچیو قرار دارند، پل آله گرازیه و پل سانتا ترینیتا هستند.
پل سنگی و قدیمی فلورانس از جمله بناهای قدیمی شهر فلورانس در کشور ایتالیاست و می توان آن را نماد معماری رومی و باستانی به شمار آورد. طراحی و معماری این پل زیباست و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. از روی پل پونته وچیو می توانید بخش های مختلفی از شهر فلورانس را ببینید. بخش هایی از این شهر که به خوب از پل قدیمی دیده می شوند، پیوند عمیقی با سنت و تاریخ مردم و و تاریخ شهر دارند. به همین دلیل، پل قدیمی پونته وچیو یکی از مناطق  مهم گردشگری در شهر فلورانس به شمار می رود.

اطلاعات گردشگری

در کشور ایتالیا پل های فراوانی را می توانید پیدا کنید. اما به طور کلی، 6 پل بسیار مشهور در شهر فلورانس وجود دارند که باعث محبوبیت این شهر در میان گردشگران شده اند. یکی از این شش پل، پونته وچیو است که قدیمی ترین پل ایتالیا به شمار می رود. صرف نظر از قدیمی بودن، این پل بسیار پر رفت و آمد و محبوب نیز هست. دلیل این محبوبیت نیز، همان طور که در بالا اشاره کردیم، مغازه ها و فروشگاه های متنوعی است که روی این پل ساخته شده اند. با مراجعه به تاریخچه این پل و مغازه های آن، بخش اعظم این فروشگاه ها را قصابی ها تشکیل می دادند. اما به مرور زمان حرفه های مختلفی همچون جواهرفروشی، فروشگاه های لوازم هنری و سوغاتی نیز به آنها اضافه شدند.
جذابیت اصلی معماری این پل را باید در مواد تشکیل دهنده آن پیدا کرد. همه قسمت های این پل قرون وسطایی از سنگ ساخته شده است و تنها پل اروپاست که به طور کلی از سنگ ساخته شده است. معماری آن به سبک رومی است. به جرات می توان گفت، پونته وچیو زیباتریت پل سنگی سراسر اروپا به شمار می رود.
از آنجا که پل سنگی و قدیمی فلورانس در مرکز شهر واقع شده است، بنابراین برای اقامت در اطراف آن با مشکل خاصی روبه رو نخواهید بود. هتل ها و اقامتگاه های مختلفی با قیمت های متنوع در آنجا وجود دارند که می توانید با توجه به بودجه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. همه این آپارتمان ها و هتل ها امکانات لازم را دارند. حتی اگر مسافری تمایل به ماندن مدت زمان طولانی را داشته باشد، می تواند آپارتمان موردنظرش را برای مدت معینی کرایه کند.
سیستم حمل و نقل شهر فلورانس نیز کامل است  برای جابه جایی در مناطق مختلف شهر می توانید از وسایل مختلفی همچون تاکسی و اتوبوس استفاده کنید.

تاریخچه

هنگامی که پل قدیمی فلورانس در حال ساخت بود، همه قسمت های داخلی و اصلی آن از سنگ و روبنای آن از چوب ساخته شدند. در طول سال 996 میلادی، ساخت پل سنگی پونته وچیو تکمیل شد. اما متاسفانه این پل سرنوشت بسیار خشونت باری داشته است. پونته وچیو دوبار توسط سیل های بسیار قدرتمند خراب شده است.
این سیل ها در سال های 1117 و 1333 میلادی رویداده اند. سرانجام در سال 1335میلادی، توسط طراح و معماری به نام تادئو گادی بازسازی شده است.
 
نام: اروپا » ایتالیا » فلورانس » پل قدیمی در فلورانس
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر فلورانس

قصر پلازو پیتی

پلازو پیتی -Pallazo Pitti- یکی از زیباترین مناطق گردشگری کشور ایتالیاست. این ساختمان در شهر فلورانس واقع شده است. در این مکان مملو از معماری های باقی مانده از سال ها و قرن ها پیش است. مردم از نقاط مختلف جهان به شهر فلورانس سفر می کنند تا از ساختمان پلازو پیتی دیدن کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره -Cathedral of Santa Maria del Fiore- یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

قصر و موزه ملی بارجلو

از جمله بهترین نمونه های معماری گوتیک در شهر فلورانس، قصر و موزه ملی بارجلوست -Bargello Palace and National Museum-. این مکان جزو پربازدیدکننده ترین جاذبه های این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به ایتالیا سفر می کنند. موزه بارجلو برای سکه ها، جواهرات، عاج های قیمتی مجسمه ها و طراحی اش شهرت دارد.

تعمیدگاه سن جان

معماری، زیبایی محیط اطراف و اعتقادات قومی و اجدادی تعمیدگاه سن جان -Baptistry of St John- آن را به مکانی دیدنی در شهر فلورانس و کشور ایتالیا تبدیل کرده اند. این تعمیدگاه از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. معماری فوق العاده زیبای این تعمیدگاه با توجه به سال تاسیس آن، الهام بخش ساخت ساختمان های متعددی در سراسر اروپا در سال های بعد از آن شده است.

باغ بابالی

باغ بابالی -Baboli Gardens- در شهر فلورانس در کشور ایتالیا قرار دارند. این باغ زیباترین و مشهورترین باغ سراسر دنیا هستند. این باغ در قرن ها پیش به سبک معماری رومی ساخته شده است. در باغ های بابولی می توان از دیدن انواع مجسمه های رومی زیبا و انواع گل ها و گیاهان کمیاب لذت برد. هنگام سفر به شهر فلورانس نباید بازدید از این باغ را از دست بدهید.