درباره قصر پیتی

هنگام ورود به ساختمان قصر پلازو پیتی -Pallazo Pitti- احساس می کنید وارد بهشت شده اید. معماری این ساختمان به گونه ای است که تصور می کنید نیروهای انسانی آن را نساخته اند و فرازمینی ها به زمین آمده و آن را تکمیل کرده اند. این قصر برای خانواده مدیسی بوده و مملو از گالری های هنری و گنجینه های باقی مانده از آنهاست. مکان هایی همچون باغ های بابالی و قصر موجود در این قصر، بسیار چشمگیر و خیره کننده هستند. در باغ های بابالی پلازو پیتی، موزه پورسلین نیز وجود دارد. این باغ ها در پشت قصر پیتی واقع شده است. در این باغ، انواع مجسمه های زیبایی از قرن های شانزدهم تا هجدهم وجود دارند.
ساختمان قصر پیتی در سال 1549 میلادی به فردی به نام الئونارا تولدو فروخته شده است. او بعد از خرید این ساختمان تغییراتی در آن ایجاد کرد. از جمله می توان به اضافه کردن اتاق هایی در قسمت پشتی آن اشاره کرد. او همچنین زمین های پشت این ساختمان که تپه های بابالی بودند را خرید تا بهترین و زیباترین باغ های جهان را که تا به حال ساخته شده است را در آنجا بسازد. این خانم همچنین آمفی تئاتر بسیار زیبایی نیز در آنجا تاسیس کرد. نخستین نمایشی که در آن اجرا شد آندریا با ترنس  بود که در سال 1479 میلادی به روی صحنه  رفت.

اطلاعات گردشگری

باغ بابالی یکی از زیباترین و مشهورترین باغ های جهان است. سالانه افراد بیشماری از سراسر دنیا به کشور ایتالیا و شهر فلورانس سفر می کنند تا از پلازو پیتی و باغ های بابالی دیدن کنند. برای سفر به دورانی که این قصر ساخته شده است، باید از موزه کالسکه این باغ دیدن کنید. این کالسکه ها در قرن های 18 تا 19 میلادی ساخته شده اند. از این کالسکه ها برای اهداف خاصی استفاده می شده است. همچنین دو موزه دیگر نقره و چینی نیز در باغ های بابالی وجود دارند. البته نباید فرصت بازدید از گالری پلاتین را از دست بدهید.
در این گالری بهترین نقاشی های سلطنتی همچون Sleeping Cupid  و ... را می توان دید. این ساختمان، شامل پرتره های متعددی از خاننواده مدیسی است که در هیچ کجای دیگر دنیا نمی توان آنها را پیدا کرد. این قصر را خانواده مدیسی خریداری کرده بودند و پیتی به آنها تعلق داشت.
گالری لباس نیز از دیگر گالری هایی است که در قصر پیتی واقع شده است. این گالری در مکانی به نام پلازینا دلا مریدیانا واقع شده است. در این گالری می توانید انواع مختلفی از طراحی های لباس و لباس های جالب را مشاهده کنید که به قرن 16 میلادی تعلق دارند. لباس های مراسم تشییع جنازه، مشهورترین انواع لباس های این گالری است که دوک های آن زمان آنها را می پوشیده اند.
موزه نقره از دیگر جاذبه های قصر پیتی به شمار می رود. این موزه، همان طور که از نامش پیداست محلی برای نگهداری کالاها و ظروفی از جنس نقره است. انواع نقره های بسیار گران قیمت و سنگ ها و جواهرات بی بدیلی در این موزه نگهداری می شوند. البته در این موزه می تواند انواع طلاهای آلمانی مشهور را نیز دید.

تاریخچه

ساختمان قصر پیتی در شهر فلورانس کشور ایتالیا در سال 1458 میلادی ساخته شده است. عجیب ترین نکته معماری این بنا، بزرگ تر بودن پنجره ها از درب های ورودی آن است. این بنا به سبک رومی معماری شده است. سخن هایی که در مورد این قصر وجود دارند بر اساس واقعیت هایی هستند که تا حدی نیز افسانه به آنها اضافه شده است.
 
نام: اروپا » ایتالیا » فلورانس » قصر پلازو پیتی
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر فلورانس

پل قدیمی در فلورانس

در این که ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و جاذبه های گردشگری متنوعی در خود دارد، شکی نیست. اما در میان همه دیدنی های این کشور، باید به پل قدیمی و باستانی آن که روی رودخانه آرنو ساخته شده است اشاره کرد. نام این پل زیبا که سالانه افراد بسیار از سراسر جهان از آن بازدید می کنند، پونته وچیو -Ponte Vecchio- به معنای پل قدیمی است.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره -Cathedral of Santa Maria del Fiore- یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

قصر و موزه ملی بارجلو

از جمله بهترین نمونه های معماری گوتیک در شهر فلورانس، قصر و موزه ملی بارجلوست -Bargello Palace and National Museum-. این مکان جزو پربازدیدکننده ترین جاذبه های این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به ایتالیا سفر می کنند. موزه بارجلو برای سکه ها، جواهرات، عاج های قیمتی مجسمه ها و طراحی اش شهرت دارد.

تعمیدگاه سن جان

معماری، زیبایی محیط اطراف و اعتقادات قومی و اجدادی تعمیدگاه سن جان -Baptistry of St John- آن را به مکانی دیدنی در شهر فلورانس و کشور ایتالیا تبدیل کرده اند. این تعمیدگاه از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. معماری فوق العاده زیبای این تعمیدگاه با توجه به سال تاسیس آن، الهام بخش ساخت ساختمان های متعددی در سراسر اروپا در سال های بعد از آن شده است.

باغ بابالی

باغ بابالی -Baboli Gardens- در شهر فلورانس در کشور ایتالیا قرار دارند. این باغ زیباترین و مشهورترین باغ سراسر دنیا هستند. این باغ در قرن ها پیش به سبک معماری رومی ساخته شده است. در باغ های بابولی می توان از دیدن انواع مجسمه های رومی زیبا و انواع گل ها و گیاهان کمیاب لذت برد. هنگام سفر به شهر فلورانس نباید بازدید از این باغ را از دست بدهید.