درباره موزه ملی بارجلو

قصر و موزه بارجلو -Bargello Palace and National Museum- در شهر فلورانس در کشور ایتالیا از جمله نمادهای معماری گوتیک به شمار می رود. در این موزه، بهترین مجسمه های دوره رنسانس از جمله آثار میکل آنژ چلینی ، آماناتی و دوناتلو را می توان پیدا کرد. این موزه یکی از قدیمی ترین و البته زیباترین ساختمان های شهر فلورانس به شمار می رود. این موزه ابتدا قصر بوده و از اواسط قرن 19 میلادی به بعد تبدیل به موزه ملی شد.
نام تاریخی این موزه، پلازدو دل پوپولوست. این موزه همچنین برای زندان ها و بازداشتگاه های خود مشهور است. نام بارجلو نیز مخفف دو واژه برج و قلعه به زبان ایتالیایی است. این قصر که نمونه بسیار خوبی برای معماری گوتیک است سالانه افراد بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند. مردم از تماشای آثار هنر بسیاری زیبای این مجموعه واقعا لذت می برند.
معماری این موزه بسیار مورد علاقه دانشجویان رشته معماری است. در این موزه باستانی که زمانی قصر به شمار می رفته است، می توان مجموعه های زیبایی از سکه های قدیمی و نقره ای و سلاح های جنگی را نیز پیدا کرد. این آثار باستانی نمایانگر فلورانس قدیم هستند.
موزه ملی بارجلو شامل مجموعه های مختلفی از آثار هنری بسیار زیبا و قدیمی است. بیشتر این آثار از دوران رنسانس باقی مانده اند و ارزش تاریخی و هنری دارند. از جمله آثار زیبای این موزه می توان به مجسمه های میکل آنژ یا مجموعه  سکه های نقره ای قدیمی و تسلیحات جنگی اشاره کرد.
نمای ساختمان قصر و موزه بارجلو در زمان خود جزو بهترین ها به شمار می رفته است. البته در طول تاریخ تغییراتی در آن ایجاد شده است. این قصر سال ها محل زندگی کاپیتان ها بوده است. اما در سال 1858 میلادی، این قصر به موزه ملی تبدیل شد و شاهکارهای هنری بسیاری در آن نگهداری می شوند.

اطلاعات گردشگری

برای مسافرت به قصر و موزه ملی بارجلو ، بهتر است پیش از همه چیز در مورد آب و هوا کسب اطلاع کنید تا بازدید به یادماندنی داشته باشید. ماه های ژانویه، می و دسامبر بهترین ماه ها برای مسافرت به فلورانس و بازدید از موزه ملی بارجلو هستند. در این ماه ها، حدود 23 میلیون نفر از شهرهای مختلف ایتالیا و کشورهای دیگر به این شهر سفر و از موزه بارجلو دیدن می کنند. این تعداد بازدیدکننده نشان دهنده محبوبیت این آثار باستانی است.  با توجه به زمان بندی و روزهای تعیین شده می توانید اقدام به خریداری بلیط بکنید.
طراحی داخلی بارجلو نیز همچون معماری بیرونی آن زیباست. در کنار این موزه، گردشگران می توانند از مکان های دیگر همچون پل قدیمی فلورانس و تعمیدگاه سن جان نیز دیدن کنند. این سه سازه قدمت بسیاری دارند. اگر مشتاق دیدن کلیساهای  فلورانس هستید، می توانید به کلیساهای سن مینیاتو ال مونته و کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره سر بزنید.

تاریخچه

پالازو دل پوپولو در سال 1261 میلادی ساخته شده است. به همین دلیل جزو قدیمی ترین بناهای تاریخی شهر فلورانس در کشور ایتالیا دسته بندی می شود. نام قصر بارجلو در طول تاریخ به کاپتینو دل پوپولو به معنای کاپیتانی برای قضاوت تغییر کرد. در طول قرن های 14 و 15 میلادی نیز این قصر را به زندان تبدیل کردند. بنا بر نیازمندی های آن زمان، این زندان مورد اصلاحات و تعمیرات ساختمانی همچون رنگ آمیزی دیوارها، بازسازی پله ها و بالکن ها قرار گرفت و در نهایت به موزه ملی شهر فلورانس تبدیل شد. در این موزه انواع سکه ها، جواهرات، مدال ها، مهر و موم ها، مبلمان و برنز، آثار هنری، مجسمه و .. را می توان پیدا کرد.
 
نام: اروپا » ایتالیا » فلورانس » قصر و موزه ملی بارجلو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر فلورانس

پل قدیمی در فلورانس

در این که ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و جاذبه های گردشگری متنوعی در خود دارد، شکی نیست. اما در میان همه دیدنی های این کشور، باید به پل قدیمی و باستانی آن که روی رودخانه آرنو ساخته شده است اشاره کرد. نام این پل زیبا که سالانه افراد بسیار از سراسر جهان از آن بازدید می کنند، پونته وچیو -Ponte Vecchio- به معنای پل قدیمی است.

قصر پلازو پیتی

پلازو پیتی -Pallazo Pitti- یکی از زیباترین مناطق گردشگری کشور ایتالیاست. این ساختمان در شهر فلورانس واقع شده است. در این مکان مملو از معماری های باقی مانده از سال ها و قرن ها پیش است. مردم از نقاط مختلف جهان به شهر فلورانس سفر می کنند تا از ساختمان پلازو پیتی دیدن کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره -Cathedral of Santa Maria del Fiore- یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

تعمیدگاه سن جان

معماری، زیبایی محیط اطراف و اعتقادات قومی و اجدادی تعمیدگاه سن جان -Baptistry of St John- آن را به مکانی دیدنی در شهر فلورانس و کشور ایتالیا تبدیل کرده اند. این تعمیدگاه از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. معماری فوق العاده زیبای این تعمیدگاه با توجه به سال تاسیس آن، الهام بخش ساخت ساختمان های متعددی در سراسر اروپا در سال های بعد از آن شده است.

باغ بابالی

باغ بابالی -Baboli Gardens- در شهر فلورانس در کشور ایتالیا قرار دارند. این باغ زیباترین و مشهورترین باغ سراسر دنیا هستند. این باغ در قرن ها پیش به سبک معماری رومی ساخته شده است. در باغ های بابولی می توان از دیدن انواع مجسمه های رومی زیبا و انواع گل ها و گیاهان کمیاب لذت برد. هنگام سفر به شهر فلورانس نباید بازدید از این باغ را از دست بدهید.