درباره تعمیدگاه سن جان

کشور ایتالیا جاذبه های گردشگری متنوعی دارد. شهرهای مختلف این کشور دیدنی های ویژه خود را دارند. شهر فلورانس یکی از شهرهای این کشور است که جاذبه های گردشگری متعددی دارد. یکی از مکان ها، تعمیدگاه سن جان است.
تعمیدگاه سن جان -Baptistry of St John_، یکی از شاهکارهای معماری این شهر و کشور ایتالیا به شمار می رود. معماری این بنا به قدری منحصربه فرد و جذاب است که سال ها بعد از ساخت آن، بسیاری از بناها با الهام از طرح این ساختمان، طراحی و ساخته شده اند. آجرهای بنای این تعمیدگاه هر کدام افسانه و داستانی را بازگو می کنند. هر فردی با نگاه به معماری این ساختمان، به قرن ها پیش زمانی که این ساختمان ساخته شده است، بر می گردد. با ورود به تعمیدگاه سن جان از دنیای مدرن کنده و وارد زمانهای قدیم می شوید
. - درب های جنوبی تعمیدگاه سن جان توسط فردی به نام آندریا پیزانو ساخته شده است. درب های شرقی و شمالی آن را نیز هنرمندی به نام لورنزو گیبرتی طراحی و ساخته است.

نام محلی

مردم محلی فلورانس تعمیدگاه سن جان را با نام باتیسترو سن جیووانی یاد می کنند.

اطلاعات گردشگری

پیدا کردن و بازدید از تعمیدگاه سن جان کار دشواری نیست و این ساختمان از جاذبه های گردشگری مشهور این شهر است و همه آن را به خوبی می شناسند. به همین دلیل به سادگی با کمک اتوبوس یا تاکسی می توانید به آنجا مراجعه کنید. ورودی این تعمیدگاه 4 یورو است. تعمیدگاه سن جان در روز عید پاک تعطیل است. این تعمیدگاه از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر برای بازدید باز است.
برای رفتن به تعمیدگاه سن جان می توانید از اتوبوس های خط 1،6،7،11،13،14،15،17،18 و 23 استفاده کنید. همه این خطوط، ایستگاهی در مقابل تعمیدگاه سن جان دارند. این تعمیدگاه در نزدیکی پیازا دومو در مرکز شهر فلورانس واقع شده است.
تعمیدگاه سن جان به شکل هشت ضلعی ساخته شده و درب های آن برنزی هستند. روی هر کدام از درب های برنزی این ساختمان، آیه هایی از کتاب مقدس حکاکی شده است. درب های جنوبی آن از نخستین درب هایی بودند که در سال 1336 میلادی برای این تعمیدگاه ساخته شدند. درب های جنوبی دارای 28 نقش برجسته برنز هستند که 20 نقش آن، صحنه هایی از زندگی سن جان، تعمیددهنده اعظم و صبر و شکیبایی او را به تصویر کشیده اند.
باید توجه داشته باشید که همه طرح هایی که روی درب های برنزی کنده کاری شده اند، کپی هستند. نسخه های اصلی این نقش ها در موزه دل اوپرا دل دومو نگهداری می شوند. برای دیدن درب های این بنا به پرداخت ورودی نیازی نیست. اما اگر بخواهید داخل تعمیدگاه را نیز ببینید باید مبلغ ورودی را پرداخت کنید.

تاریخچه

بر اساس تاریخچه، ساخت تعمیدگاه سن جان در سال 1059 میلادی شروع شده است. با این قدمت می توان گفت تعمیدگاه سن جان قدیمی ترین و باستانی ترین ساختمان فلورانس است. درب های این تعمیدگاه توسط دو هنرمند به نام های آندریا پیزانو و لورنزو گیبرتی ساخته شده اند. لورنزو گیبرتی جایزه طراحی درب های شمالی این بنای تاریخی را در مسابقه در مقابل رقیب خود یعنی فلیپو برونلسکی برد. این مسابقه در سال 1401 میلادی در فلورانس توسط انجمن صنفی تولیدکننده های پشم برگزار شده بود.
بعد از این موفقیت، گیبرتی برای طراحی درب هاس شرقی تعمیدگاه نیز از طرف این صنف انتخاب شد. گیبرتی حدود 27 سال زمان برای ساخت این درب ها صرف کرد. سرانجام این درب ها به قدری زیبا از کار در آمدند که میشل آنجلو لقب «درب بهشت» را به آن داد.
 
نام: اروپا » ایتالیا » فلورانس » تعمیدگاه سن جان
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر فلورانس

پل قدیمی در فلورانس

در این که ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و جاذبه های گردشگری متنوعی در خود دارد، شکی نیست. اما در میان همه دیدنی های این کشور، باید به پل قدیمی و باستانی آن که روی رودخانه آرنو ساخته شده است اشاره کرد. نام این پل زیبا که سالانه افراد بسیار از سراسر جهان از آن بازدید می کنند، پونته وچیو -Ponte Vecchio- به معنای پل قدیمی است.

قصر پلازو پیتی

پلازو پیتی -Pallazo Pitti- یکی از زیباترین مناطق گردشگری کشور ایتالیاست. این ساختمان در شهر فلورانس واقع شده است. در این مکان مملو از معماری های باقی مانده از سال ها و قرن ها پیش است. مردم از نقاط مختلف جهان به شهر فلورانس سفر می کنند تا از ساختمان پلازو پیتی دیدن کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره -Cathedral of Santa Maria del Fiore- یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

قصر و موزه ملی بارجلو

از جمله بهترین نمونه های معماری گوتیک در شهر فلورانس، قصر و موزه ملی بارجلوست -Bargello Palace and National Museum-. این مکان جزو پربازدیدکننده ترین جاذبه های این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به ایتالیا سفر می کنند. موزه بارجلو برای سکه ها، جواهرات، عاج های قیمتی مجسمه ها و طراحی اش شهرت دارد.

باغ بابالی

باغ بابالی -Baboli Gardens- در شهر فلورانس در کشور ایتالیا قرار دارند. این باغ زیباترین و مشهورترین باغ سراسر دنیا هستند. این باغ در قرن ها پیش به سبک معماری رومی ساخته شده است. در باغ های بابولی می توان از دیدن انواع مجسمه های رومی زیبا و انواع گل ها و گیاهان کمیاب لذت برد. هنگام سفر به شهر فلورانس نباید بازدید از این باغ را از دست بدهید.