تاریخچه

تاریخچه باغ بابالی به سالیان بسیار دور و حدود سال های 1550 و 1558میلادی بر می گردد. این باغ از جمله شاهکارهای معماری باغ و محیط زیست در سرتاسر دنیا به شمار می رود. باغ بابالی در پشت قصر پیتی برای تفریح و وقت گذارانی ساخته شده است. این باغ به دستور دوک بزرگ و برای برپایی مراسم و جشن های سلطنتی ساخته شده است.
باغ بابالی حدود 320 متر مربع از تپه های بابالی را به خود اختصاص داده است. این باغ همچنین با سنگ هایی که معمارهای مختلف برای ساخت آثار هنری و مجسمه های ماندگار آورده بودند پوشیده شده است. برای ساخت این مجسمه ها، فواره ها و عتیقه جات مشهور و زیبا، هزاران هنرمند استخدام شده بودند.
شاید جالب باشد بدانید نخستین فردی که ایده ساخت باغ روی این تپه ها را مطرح و اجرا کرد، خانم الئونارا تولدو بوده است. او در سال 1549 میلادی ساختمان قصر پیتی که در پشت این باغ قرار دارد را خرید و بعد از آن تصمیم گرفت همچنین زمین های پشت این ساختمان که تپه های بابالی بودند را خریداری کند. بعد از خریداری می خواست بهترین و زیباترین باغ های جهان را که تا به حال ساخته شده است را در آنجا بسازد که همین طور هم شد. البته بعد از اینکه خانواده مدیسی این باغ و قصر را خریدند، باغ بابالی شهرت چندانی در جهان نداشت.

درباره باغ بابالی

باغ بابالی -Baboli Gardens- که در شهر فلورانس و در پشت قصر پیتی واقع شده است، از زیباترین و منحصربه فردترین باغ های همه دنیاست. این باغ از جمله پربازدیدکننده ترین جاذبه های گردشگری شهر فلورانس به شمار می رود. به طوریکه سالانه میلیون ها نفر از جاهای مختلف دنیا به فلورانس سفر می کنند تا از باغ بابالی دیدن کنند. نام تاریخی این باغ جیاردینو د بابولی است. باغ بابالی مملو از چشمه های آب و گل های رنگی متنوع است و زیبایی فوق العاده ای دارد. دیدن مجسمه ها و عتیقه های بسیار جالب توجهی که در جاهای مختلف این باغ قرار دارند برای نسل امروزی که تا حدی نیز رمانتیک هستند بسیار جذاب است.
باغ بابالی از نظر تاریخی ارزش و اهمیت بسزایی دارد. همین ارزش و قدمت تاریخی این باغ است که هر ساله افراد بیشماری را به سمت آن می کشاند.
باغ بابالی جزو سرمایه و دارایی خانواده مدیسی هستند. بر اساس تاریخ ثبت شده و گفته مردم محلی، باغ بابالی به اندازه ای که امروز شهرت دارد، مشهور نبوده اند تا زمانی که خانواده مدیسی آن را خریداری و به قصر پیتی در پشت باغ در سال 1550 میلادی نقل مکان کرده اند. در آن سال ها این باغ بازسازی و بر وسعت آن نیز افزوده شد تا به شکل امروزی در بیاید. نام باغ نیز از تپه هایی گرفته شده است که این باغ روی آن ساخته شده است. باغ بابالی از تپه های بابولی تا قصر پیتی ادامه دارد. با ایستادن در بالای این باغ می توان به خوبی شهر فلورانس را دید. منظره این باغ واقعا زیباست.

اطلاعات گردشگری

سالانه گردشگران بیشماری از سراسر دنیا به فلورانس سفر می کنند تا از باغ بابالی دیدن کنند. دلیل این کشش و جاذبه، زیبایی و قدمت تاریخی این باغ است. به طور متوسط حدود 88 میلیون نفر از نقاط مختلف دنیا از باغ بابالی دیدن می کنند. برای بازدید از این باغ باید در فصل مناسب و آب و هوای خوب به فلورانس سفر کنید. بهترین ماه ها برای بازدید از بابولی، نوامبر تا دسامبر هستند. البته فصل بهار نیز بین ماه های آوریل تا می نیز، آب و هوا برای بازدید از این باغ مناسب است.
بازدید از باغ بابالی هزینه  مشخصی بر اساس مدت زمان بودن در این باغ دارد. افراد محلی برای وقت گذرانی و پیک نیک بدون نیاز به پرداخت ورودی به این باغ می آیند. گردشگران نیز می توانند در اطراف این باغ گشت و گذار کنند و برای صرف نوشیدنی می توان به رستوران ها و کافی شاپ های محلی و متنوعی که در آنجا قرار دارند رجوع کرد. در خانه قهوه فلورانس، می توانید قهوه هایی با طعم قهوه های قرن 18 میلادی را بچشید.
افرادی که تمایل به بازدید از آثار هنری دارند، باید به موزه های مختلف باغ بروند. در این باغ نمایشگاه ها و مراسم مختلفی برگزار می شوند که دیدنشان خالی از لطف نیست.
 
نام: اروپا » ایتالیا » فلورانس » باغ بابالی
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر فلورانس

پل قدیمی در فلورانس

در این که ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است و جاذبه های گردشگری متنوعی در خود دارد، شکی نیست. اما در میان همه دیدنی های این کشور، باید به پل قدیمی و باستانی آن که روی رودخانه آرنو ساخته شده است اشاره کرد. نام این پل زیبا که سالانه افراد بسیار از سراسر جهان از آن بازدید می کنند، پونته وچیو -Ponte Vecchio- به معنای پل قدیمی است.

قصر پلازو پیتی

پلازو پیتی -Pallazo Pitti- یکی از زیباترین مناطق گردشگری کشور ایتالیاست. این ساختمان در شهر فلورانس واقع شده است. در این مکان مملو از معماری های باقی مانده از سال ها و قرن ها پیش است. مردم از نقاط مختلف جهان به شهر فلورانس سفر می کنند تا از ساختمان پلازو پیتی دیدن کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره -Cathedral of Santa Maria del Fiore- یکی از نمادهای یادآور دوره رنسانس در شهر فلورانس کشور ایتالیاست. این بنا در واقع نماد شهر فلورانس است. گنبد این کلیسا که گفته می شود از مسجد سلطانیه الهام گرفته است، بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا به شمار می رود. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

قصر و موزه ملی بارجلو

از جمله بهترین نمونه های معماری گوتیک در شهر فلورانس، قصر و موزه ملی بارجلوست -Bargello Palace and National Museum-. این مکان جزو پربازدیدکننده ترین جاذبه های این شهر به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا برای بازدید از آن به ایتالیا سفر می کنند. موزه بارجلو برای سکه ها، جواهرات، عاج های قیمتی مجسمه ها و طراحی اش شهرت دارد.

تعمیدگاه سن جان

معماری، زیبایی محیط اطراف و اعتقادات قومی و اجدادی تعمیدگاه سن جان -Baptistry of St John- آن را به مکانی دیدنی در شهر فلورانس و کشور ایتالیا تبدیل کرده اند. این تعمیدگاه از جمله جاذبه های گردشگری شهر فلورانس است و سالانه افراد بسیاری از آن بازدید می کنند. معماری فوق العاده زیبای این تعمیدگاه با توجه به سال تاسیس آن، الهام بخش ساخت ساختمان های متعددی در سراسر اروپا در سال های بعد از آن شده است.