درباره رودخانه مگیور

رودخانه مگیور -Lake Maggiore- بزرگ ترین رودخانه در شهر میلان است. این رودخانه زیبا در بخش جنوبی کوه های آلپ واقع شده است و از نفس گیرترین مناظر طبیعی ایتالیا به شمار می رود. کل مساحت این رودخانه حدود 70 کیلومتر است و مگیور در حد فاصل لوکارنو و آرونا واقع شده است.
همه اطراف رودخانه مگیور را جزیره های متعددی احاطه کرده اند که بر زیبایی فضا می افزایند. سالانه افراد بسیار برای گردش و لذت بردن از مناظر زیبای این رودخانه به میلان سفر می کنند. اما بیشترین تعداد گردشگر به ماه آگوست بر می گردد. در این ماه، علاوه بر آب و هوای بسیار خوب، جشن های محلی و مجموعه های عبادتی متنوعی وجود دارند که مردم دنیا از دیدنشان لذت می برند.
قسمت شمالی رودخانه مگیور در سوئیس و بخش شرقی آن در مرز میلان واقع شده است. علاوه بر مناظر چشمگیر، درجه هوای مناسب این منطقه سالانه افراد بسیاری را به میلان می کشاند.
آب و هوای رودخانه مگیور بسیار متغیر است اما بیشتر روزهای سال آب و هوای معتدل دارد. از آنجا که قسمت شمالی این رودخانه در سوئیس قرار دارد، بنابراین مگیور محلی برای ارتباط مردم سوئیس و ایتالیا با یکدیگر است. گردشگران هر دو کشور از این رودخانه زیبا دیدن می کنند و هر دو آنها نیز سالانه پذیرای هزاران گردشگر در سال هستند. سطح صاف و کریستالی این منطقه به گردشگران کمک می کنند تا مساحت بسیار بزرگی از رودخانه را فقط از یک قسمت بتوانند ببینند. این سطح کریستالی حدود 220 کیلومتر مساحت دارد.

نام محلی

ایتالیایی ها این رودخانه را با نام «لاگو وربانو» می شناسند.

اطلاعات گردشگری

به عنوان یک گردشگر باید بدانید رودخانه مگیور مملو از مکان های دیدنی است. این رودخانه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر میلانو کشور ایتالیا به شمار می رود.
پیش از سفر به این رودخانه خوب است بدانید سیستم حمل و نقل این جاذبه به صورت محلی و توسط اهالی استرسا مدیریت می شود. همین مساله نیز برای گردشگران بسیار جالب توجه است. استرسا، دهکده کوچکی با جمعیتی حدود 5 هزار نفر است. این دهکده بسیار زیبا و ترکیبی از باغ های و ویلاهای زیباست. دفتر گردشگری استرسا که در وایا پرینسیپ قرار دارد تقریبا همه اطلاعات لازم گردشگری، نقشه ها و توضیحات مکان های دیدنی منطقه را در اختیار گردشگران می گذارد.

مکان های دیدنی رودخانه مگیور

  • جزیره بورومین – این جزیره شامل دو جزیره بزرگ و 3 جزیره کوچک است و در میان استرسا و دهکده دیگری به نام وربانیا واقع شده است. این جزیره برای اقامت نسل جوان مناسب است به همین دلیل، شکل زندگی در آنجا بسیار مدرن است.
  • ایزولا بلا -  ایزولابلا یکی از زیباترین قصرهای سلطنتی است که در اطراف رودخانه میگور  قرار دارد. این کاخ دید بسیار خوبی به رودخانه دارد و بالکن های آن باغ های سرسلزی دارند که بر جذابیتش می افزایند. کل این کاخ به منظور خوشگذارنی زوج های جوان در کنار چشمه های آب ساخته شده است.
  • ایزولا مادره – جزیره مادر در واقه یک باغ زیبا و منحصر به فرد است که از انواع گیاهان و درختان متنوع پوشیده شده است.
  • جزایر دیگر – ایزولا دی پسکاتوری، ایزولینو د سان جیووانی، جزایر بریساگو، کستلی د کانرو و جزایر پارتگورا نیز دیگر جزایر این رودخانه را تشکیل می دهند.
  • ساکرو مونه د قیفا – ساختمان کاتولیک رومی است که نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است.
  • رویدادها – جشنواره جمع آوری چوب (Woodstock) یکی از جشن هایی است که در طول سال در کنار رودخانه مگیور برپا می شود.

تاریخچه

نام آلمانی رودخانه مگیور «لانگنسی» بوده است و ایتالیایی ها آن را با نام «لاگو وربانو» می نامیدند. بعدها، نسل جدیدی وارد این منطقه شدند و در سکونت کردند. آنها از اهالی سلتز (Celts) تا اسکاتلندی ها، بربرها و رومی ها بودند.
در ابتدا، تجارت و خرید و فروش شغل اصلی مردم این منطقه به شمار می رفت. به طوری که محصولات مختلف بین اهالی رودخانه مگیور و کشورهای اطراف و همسایه صادر و وارد می شد. اما بعد از سال 1900 میلادی، خط آهن سمپیونه در آنجا راه اندازی شد و به دلیل سهولت رفت و آمد، این منطقه به یک مکان گردشگری تبدیل شد. امروزه نیز یکی از پزبازدیدکننده ترین مناطق گردشگری کشور ایتالیا و شهر میلان به شمار می رود.
 
نام: اروپا » ایتالیا » میلان » رودخانه مگیور
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر میلان

دومو

دوموی میلان -Duomo- دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان به شمار می رود. فقط کلیسای جامع سویل از دومو بزرگ تر است. کلیسای سن پیتر را نمی توان در این میان دسته بندی کرد زیرا کلیسای جامع نیست. کلیسای جامع میلان حدود 157 متر بلندی دارد و ظرفیت آن حدود 40 هزار نفر است. این کلیسا از جمله مکان های دیدنی شهر میلان در کشور ایتالیا به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته -Cathedral of Santa Maria Nascente- یکی از بزرگ ترین کلیساهای مرمرین دنیاست. این کلیسا با نام دوئومو میلان نیز شناخته می شود.

طاق صلح

ایتالیا مملو از دیدنی های معماری و تاریخی است. در میان شهرهای مختلف این کشور، میلان از جمله شهرهایی است که برای مد و طراحی لباس هایش شهرت دارد. این شهر آثار باستانی و تاریخی زیبایی نیز دارد. یکی از این بناها، دروازه سیمپلون یا طاق صلح -Arco della Pace- است که دروازه شهر میلان به شمار می رود. سالانه افراد بسیاری برای بازدید این طاق از نزدیک، به کشور ایتالیا و شهر میلان سفر می کنند. این طاق را نماد صلح اروپایی ها در زمان جنگ نیز می دانند.

قلعه اسفورزسکو

قلعه اسفورزسکو یکی از قلعه های مشهور شهر میلان در کشور ایتالیاست. این قلعه محل زندگی دوچی میلان بوده است و یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری است.

پارک سمپیونه

پارک سیمپلون – سمپیونه - یکی از بزرگ ترین پارک های شهر میلان در کشور ایتالیاست. این پارک در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. این پارک جزو جاذبه های اصلی شهر میلان در کشور ایتالیاست که دیدنی هایی همچون آکواریوم و برج و خانه هنرمندان و ... در خود دارد.