درباره کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته -Cathedral of Santa Maria Nascente- (دوئومو میلان) یکی از پربازدیدکننده ترین کلیساهای شهر میلان است. مرمرهای سفید نمای ساختمان کلیسا با ستون ها و طراحی بسیار جذاب، حدود 157 متر طول و 93 متر عرض دارند. طراحی منحصربه فرد این کلیسا آن را از دیگر کلیساها و مکانهای مذهبی دنیا مجزا کرده است. ارتفاع درونی کلیسا حدود 108 متر است و واقعا طراحی خیره کننده و متفاوتی دارد. نمای بیرونی ساختمان به طور کامل از شیشه و مرمرهای براق پوشیده شده است که در شب درخشندگی خاصی به آن می بخشد. علاوه بر اینها، کلیسای دوئومو میلان، هزاران مجسمه بزطرگ و کوچک در خود جای داده است که منظره کاریزماتیک بسیار خیره کننده به آن می بخشد.
این کلیسا با نام کلیسای جامع میلان نیز شهرت دارد. این نام نیز به دلیل اینکه در شهر میلان کشور ایتالیا قرار دارد به آن داده شده است.
کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته با ستون های بلند و نوک تیز از فاصله دور نیز به خوبی قابل دیدن و تشخیص دادن است. شیشه هایی که در نما این بنا به کار رفته است، نمایی از یک قلعه بسیار زیبا را به آن بخشیده اند و همین مساله باعث جذب سالانه هزاران نفر از سراسر جهان شده است. بیشتر گردشگران جذب معماری منحصربه فرد این کلیسا می شود. ساختار آن هیچ ارتباطی به مکان های مذهبی ندارد.
قدم زدن در این کلیسا به ویژه در بلکن های آن حس آرامش بخشی به بازدیدکننده القا می کند. این کلیسا از ساعت 7 صبح تا 7 شب یکسره باز است. برای بالارفتن از کلیسا و رسیدن به پشت بام آن که معماری جالب توجهی دارد، می توان از طریق پله ها یا با کمک آسانسور رفت. از طریق سقف می توان برخی از مجسمه های مخفی درون ساختمان کلیسا را به وضوح دید.

اطلاعات گردشگری

صرف نظر از اینکه کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته یک مکان مذهبی است، اما مردم بسیاری از سراسر دنیا با هر دین و کیش و عقیده ای به آنجا سفر و از این ساختمان دیدن می کنند. داخل و بیرون ساختمان دوئومو میلان مملو از مجسمه ها، آثار تاریخی و معماری های زیبایی است که نگاه هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در این کلیسا دیدنی های متعددی برای بازدید وجود دارد.

مکان های دیدنی کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته

  • سه تغییر باشکوه – این مکان نشان دهنده رویدادهای تاریخی زندگی از زندانی شدن اسقف آگاتا است.
  • دادگاه شرعی – این معبد دو منبر از جنس های برنز و مس و دو ستون بلند دارد که ظاهر آن را از دیگر عبادت گاه ها و معابد دنیا مجزا کرده است.
  • بنای تاریخی آرسیمبولدی – این بنا نیز از دیگر آثار تاریخی و منعکس کننده روش تعمید جدید است.
  • لامپ قرمز گنبد کلیسا – این یکی از جاذبه هاییاست که مورد غفلت قرار گرفته است. در این قسمت به خوبی به صلیب کشیدن مسیح به نمایش گذاشته شده است.

تاریخچه

ساخت کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته، در اواخر قرن 14 میلادی شروع شده است. معماری آن بهترین نماد برای سبک گوتیک در کشور ایتالیا به شمار می رود. طراحان و معماران این ساختمان مشخص نیست اما به احتمال زیاد فردی بوده که خودش از اهالی گوتیک بوده و با این طرح آشنایی کامل داشته است. در سال 1865 میلادی، در این ساختمان تحت تاثیر معماری جدید ایتالیا، تغییراتی ایجاد شد و به شکل کنونی خود درآمد.
 
نام: اروپا » ایتالیا » میلان » کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر میلان

رودخانه مگیور

رودخانه مگیور -Lake Maggiore- یکی از بهترین مناطق گردشگری شهر میلان به شمار می رود. در این رودخانه جزایری وجود دارند که از نظر زیبایی بسیار خیره کننده و نفس گیر هستند. رویدادها و جشنواره هایی که در آن برگزار می شوند نیز بسیار دوست داشتنی هستند. رودخانه مگیور به دلیل داشتن مناظر فوق العاده زیبا و محیط بسیار آرامش بخشی که دارد، سالانه افراد بسیار را به سمت خود جذب می کند.

دومو

دوموی میلان -Duomo- دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان به شمار می رود. فقط کلیسای جامع سویل از دومو بزرگ تر است. کلیسای سن پیتر را نمی توان در این میان دسته بندی کرد زیرا کلیسای جامع نیست. کلیسای جامع میلان حدود 157 متر بلندی دارد و ظرفیت آن حدود 40 هزار نفر است. این کلیسا از جمله مکان های دیدنی شهر میلان در کشور ایتالیا به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

طاق صلح

ایتالیا مملو از دیدنی های معماری و تاریخی است. در میان شهرهای مختلف این کشور، میلان از جمله شهرهایی است که برای مد و طراحی لباس هایش شهرت دارد. این شهر آثار باستانی و تاریخی زیبایی نیز دارد. یکی از این بناها، دروازه سیمپلون یا طاق صلح -Arco della Pace- است که دروازه شهر میلان به شمار می رود. سالانه افراد بسیاری برای بازدید این طاق از نزدیک، به کشور ایتالیا و شهر میلان سفر می کنند. این طاق را نماد صلح اروپایی ها در زمان جنگ نیز می دانند.

قلعه اسفورزسکو

قلعه اسفورزسکو یکی از قلعه های مشهور شهر میلان در کشور ایتالیاست. این قلعه محل زندگی دوچی میلان بوده است و یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری است.

پارک سمپیونه

پارک سیمپلون – سمپیونه - یکی از بزرگ ترین پارک های شهر میلان در کشور ایتالیاست. این پارک در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. این پارک جزو جاذبه های اصلی شهر میلان در کشور ایتالیاست که دیدنی هایی همچون آکواریوم و برج و خانه هنرمندان و ... در خود دارد.