درباره طاق صلح

میلان شهری گران قیمت است که بیشتر برای مد و طراحی و هنرش در دنیا شهرت دارد. در این شهر بیشتر ثروتمندان اروپا و بزرگان ایتالیا زندگی می کنند. میلان برای آسایش و رفاه شهروندانش و البته آثار تاریخی و بناهای یادبودش مشهور است. این شهر مملو از پاساژها و مراکز خرید گران قیمت و مکان های مدرن و معاصر است. همه این موارد بسیار ارزشمند و جالب توجه هستند. اما زیبایی های اصلی میلان را تاریخ آن و آثار باقی مانده از قرن های پیش تشکیل داده اند.
یکی از آثار تاریخی و معماری بسیار زیبای این شهر، آرکو دلا پیس است. «طاق صلح»، از جمله جاذبه های بسیار معروف شهر میلان در کشو ایتالیاست و سالانه افراد بسیار از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند. این طاق که در زمان جنگ نماد صلح اروپایی ها بوده است در قرن نوزده میلادی افتتاح شده است.
دروازه سیمپلون یا طاق صلح  -Arco della Pace-، دروازه ورودی شهر میلان در کشور ایتالیا به شمار می رود. « پورتا سمپیونه» نامی بوده است که برای طاق صلح و محیط اطراف آن استفاده می شده است. این طاق در منطقه یک تقسیمات شهری میلان که در زمان های قدیم، مرکز شهر میلان بوده است، قرار دارد. این طاق در بر گیرنده بلوار اصلی شهر به نام کورسو سپمیونه بوده است. این بنای تاریخی، در کنار پارک سمپیونه و قلعه اسفورزسکو قرار دارد. نامی که بعدها و در حال حاضر برای آن استفاده می شود، «آرکو دلا پیس» به معنای طاق صلح است.
زمان ساخت این قلعه به قرن 19 میلادی برمی گردد.

اطلاعات گردشگری

از آنجا که دروازه سیمپلون یا طاق صلح، در کنار قلعه اسفورزسکو و پارک سمپیونه قرار دارد، گردشگران می توانند با یک بار مراجعه به این منطقه، از هر سه جاذبه به طور یک جا دیدن کنند.
شهر میلان 5 ایستگاه قطار اصلی، سه خط متروپولیتن و شبکه حمل و نقل عمومی دارد. گردشگران می توانند از این خطوط برای جابه جایی استفاده کنند. البته ماشین های کرایه ای و اتوبوس و تاکسی نیز وجود دارند که با توجه به بودجه و وقت می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد.
هتل ها و مسافرخانه های متعددی نیز با قیمت ها و امکانات متنوع در میلان وجود دارند که می توانید بر اساس سلیقه، وقت و بودجه یکی از آنها را انتخاب کنید.

تاریخچه

ساخت طاق صلح (آرکو دلا پیس) در شهر میلان از تاریخ 1806 میلادی شروع شد. معمار این بنا نیز فردی به نام لوئیجی کاگنولاست. در آن زمان ناپلئون از او خواسته بود تا طاقی برای جشن و پیروزی بسازد. بعد از شکست خوردن سپاه ناپلئون در واترلو، کار ساخت این طاق نیمه کاره ماند. اما در سال 1826 میلادی، فرانز اول از اتریش دستور تکمیل این طاق را داد. او اعتقاد داشت باید این طاق را نماد صلح اروپایی ها که در سال 1815 میلادی صورت گرفته بود، بدانند.  کاگنولا در سال 1833 میلادی درگذشت و ادامه ساخت طاق به معماری دیگر به نام فرانچسکو پورلی و فرانچسکو لوندونیو سپرده است. سرانجام در دهم سپتامبر سال 1838 میلادی، این طاق توسط فردیناند اول، امپراتور اتریش افتتاح شد.
 
نام: اروپا » ایتالیا » میلان » طاق صلح
گروه: مکان های معروف
 

عکس های طاق صلح

 

مکان های دیدنی دیگر میلان

رودخانه مگیور

رودخانه مگیور -Lake Maggiore- یکی از بهترین مناطق گردشگری شهر میلان به شمار می رود. در این رودخانه جزایری وجود دارند که از نظر زیبایی بسیار خیره کننده و نفس گیر هستند. رویدادها و جشنواره هایی که در آن برگزار می شوند نیز بسیار دوست داشتنی هستند. رودخانه مگیور به دلیل داشتن مناظر فوق العاده زیبا و محیط بسیار آرامش بخشی که دارد، سالانه افراد بسیار را به سمت خود جذب می کند.

دومو

دوموی میلان -Duomo- دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان به شمار می رود. فقط کلیسای جامع سویل از دومو بزرگ تر است. کلیسای سن پیتر را نمی توان در این میان دسته بندی کرد زیرا کلیسای جامع نیست. کلیسای جامع میلان حدود 157 متر بلندی دارد و ظرفیت آن حدود 40 هزار نفر است. این کلیسا از جمله مکان های دیدنی شهر میلان در کشور ایتالیا به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته -Cathedral of Santa Maria Nascente- یکی از بزرگ ترین کلیساهای مرمرین دنیاست. این کلیسا با نام دوئومو میلان نیز شناخته می شود.

قلعه اسفورزسکو

قلعه اسفورزسکو یکی از قلعه های مشهور شهر میلان در کشور ایتالیاست. این قلعه محل زندگی دوچی میلان بوده است و یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری است.

پارک سمپیونه

پارک سیمپلون – سمپیونه - یکی از بزرگ ترین پارک های شهر میلان در کشور ایتالیاست. این پارک در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. این پارک جزو جاذبه های اصلی شهر میلان در کشور ایتالیاست که دیدنی هایی همچون آکواریوم و برج و خانه هنرمندان و ... در خود دارد.