درباره قلعه اسفورزسکو

شهر میلان یکی از ثروتمندترین شهرهای کشور ایتالیاست. بیشتر شهرت این شهر برای هنر و مد آن است. به جرات می توان گفت بخش اعظم مد کشور ایتالیا در شهر میلان قرار دارد. این شهر، انواع مراکز خرید و گران ترین مارک ها را دارد. اما در کنار همه آنها، آثار باستانی، موزه ها، پارک ها، بناهای تاریخی زیبایی نیز دارد که باعث جذب گردشگران می شوند. از جمله آنها می توان به قلعه اسفورزسکو اشاره کرد.
قلعه اسفورزسکو از جمله قلعه های مشهور شهر میلان در کشور ایتالیاست. این قلعه در زمانهای قدیم محل زندگی دوچی میلان بوده است. در حال حاضر نیز یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری به شمار می رود.
ساخت ساختمان اصلی قلعه اسفورزسکو در قرن 14 میلادی آغاز شده است. در سال 1450 میلادی، فرانچسکو اسفورزسکو بازسازی این قلعه را شروع کرد و در سال های بعد توسط افراد دیگری بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. اتاق های مختلف این قلعه هر کدام شهرت خود را دارند. اما یکی از مشهورترین آنها، اتاق سالا دلا آسه است که سقف آن توسط نقاش  و هنرمند بزرگ، لئوناردو داوینچی نقاشی شده است.
در قرن های 15 و 16 میلادی، این قلعه توسط حدود یکهزار تا سه هزار سرباز محافظت می شد. به همین دلیل نام بزرگ ترین قلعه نظامی اتوپا را با خود یدک می کشد.
استحکامات بیرونی این قلعه حدود 3 کیلومتر طول داشته است و فضایی حدود 16 هکتار را به خود اختصاص داده بود. اما در قرن 19 میلادی که قلعه دوباره مورد بازسازی قرار گرفت، استفاده آن از دست نظامیان به دست حکومتی های میلان افتاد. به همین دلیل طرح نوسازی آن را به فردی به نام لوکا بلتارر می سپردند. برای چندمین بار، بعد از جنگ جهانی دوم این ساختمان بازاسزی شد و در نهایت به عنوان موزه شناخته و استفاده شد. در حال حاضر نیز این قلعه موزه و مجموعه زیبایی از آثار هنری و تجهیزات نظامی است.

اطلاعات گردشگری

از جمله آثار تاریخی و معماری بسیار زیبای شهر میلان ، قلعه اسفورزسکو (Sforzesco) است. این قلعه بسیار معروف است و سالانه افراد بسیار از سراسر دنیا به سمت میلان و کشور ایتالیا جذب می کند. این قلعه در حال حاضر یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری است. گردشگران برای دیدن آثار هنری آن از آن بازدید می کنند. برای رفتن به آن می توان از مترو استفاده کرد. میلان 5 ایستگاه قطار اصلی، سه خط متروپولیتن و شبکه حمل و نقل عمومی دارد. گردشگران می توانند از این خطوط برای جابه جایی استفاده کنند. البته ماشین های کرایه ای و اتوبوس و تاکسی نیز وجود دارند که با توجه به بودجه و وقت می توان از هر کدام از آنها استفاده کرد.

تاریخچه

قلعه اسفورزسکو  برای حفاظت از شهر میلان در سال 1368 میلادی ساخته شده است. این قلعه نماد قدرت دوک های میلان به شمار می رفته است. درست در اوایل قرن 20 میلادی، قلعه نقش دیگری به خود گرفت و به محلی برای ترویج فرهنگ تبدیل شد. در حال حاضر در این قلعه آثار هنری و مجموعه های لومبارد نگهداری می شوند. نام این قلعه به نام معمار او یعنی فرانچسکو سفورزا انتخاب شده است.
 
نام: اروپا » ایتالیا » میلان » قلعه اسفورزسکو
گروه: مکان های معروف
 

مکان های دیدنی دیگر میلان

رودخانه مگیور

رودخانه مگیور -Lake Maggiore- یکی از بهترین مناطق گردشگری شهر میلان به شمار می رود. در این رودخانه جزایری وجود دارند که از نظر زیبایی بسیار خیره کننده و نفس گیر هستند. رویدادها و جشنواره هایی که در آن برگزار می شوند نیز بسیار دوست داشتنی هستند. رودخانه مگیور به دلیل داشتن مناظر فوق العاده زیبا و محیط بسیار آرامش بخشی که دارد، سالانه افراد بسیار را به سمت خود جذب می کند.

دومو

دوموی میلان -Duomo- دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان به شمار می رود. فقط کلیسای جامع سویل از دومو بزرگ تر است. کلیسای سن پیتر را نمی توان در این میان دسته بندی کرد زیرا کلیسای جامع نیست. کلیسای جامع میلان حدود 157 متر بلندی دارد و ظرفیت آن حدود 40 هزار نفر است. این کلیسا از جمله مکان های دیدنی شهر میلان در کشور ایتالیا به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته -Cathedral of Santa Maria Nascente- یکی از بزرگ ترین کلیساهای مرمرین دنیاست. این کلیسا با نام دوئومو میلان نیز شناخته می شود.

طاق صلح

ایتالیا مملو از دیدنی های معماری و تاریخی است. در میان شهرهای مختلف این کشور، میلان از جمله شهرهایی است که برای مد و طراحی لباس هایش شهرت دارد. این شهر آثار باستانی و تاریخی زیبایی نیز دارد. یکی از این بناها، دروازه سیمپلون یا طاق صلح -Arco della Pace- است که دروازه شهر میلان به شمار می رود. سالانه افراد بسیاری برای بازدید این طاق از نزدیک، به کشور ایتالیا و شهر میلان سفر می کنند. این طاق را نماد صلح اروپایی ها در زمان جنگ نیز می دانند.

پارک سمپیونه

پارک سیمپلون – سمپیونه - یکی از بزرگ ترین پارک های شهر میلان در کشور ایتالیاست. این پارک در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. این پارک جزو جاذبه های اصلی شهر میلان در کشور ایتالیاست که دیدنی هایی همچون آکواریوم و برج و خانه هنرمندان و ... در خود دارد.