درباره پارک سمپیونه

شهر میلان به عنوان یکی از شهرهای ثروتمند کشور ایتالیا به شمار می رود. بیشتر مد و فشن این کشور در شهر میلان گردآمده است و بیشترین شهرتش نیز برای هنر مد و طراحی است. این شهر، بهترین مراکز خرید و گران ترین برندها را دارد. اما در کنار همه آنها، آثار باستانی، تاریخی و پارک های زیبا نیز دارد که باعث جذب گردشگران می شوند. از جمله آنها باید به پارک عمومی سمپونه یا پارک سیمپلون اشاره کرد.
پارک سیمپلون – سمپیونه - یکی  از بزرگ ترین پارک های شهر میلان در کشور ایتالیاست. این پارک در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. این پارک در مرکز فرهنگی شهر میلان و در منطقه یک تقسیمات شهری میلان واقع شده است. ابتدا نام این پارک، کورسو سمپیونه بوده است. این پارک شاهراه و مسیر اصلی عبور میلان  در زمان امپراتوری ناپلئون بوده است. این پارک در مجاورت باغ های قلعه اسفورزا و طاق صلح قرار دارد. هر دو این مکان ها، جزو جاذبه های اصلی شهر میلان در کشور ایتالیا هستند.
پارکو سمپیونه، از جاذبه های بسیار زیبای شهر میلان است. این پارک همچون یک جواهر در میان شهر میلان می درخشد.
طراحی داخلی این پارک توسط معمار و هنرمندی به نام امیلیو آلماگنا صورت گرفته است. طراحی این به گونه ای ست که نمایی 360 درجه از قلعه اسفورزا و طاق صلح را در خود دارد و گردشگر از این پارک می توان به خوبی آنها را نیز مشاهده کند. سومین بنای زیبای این پارک، خانه هنرمندان به نام پالازا  دلارته است. این خانه در سال 1933 میلادی توسط جیوانی موزیو ساخته شده است. خانه هنرمندان واقع شده در پارک سمپیونه شهر میلان در حال حاضر مکانی برای برپایی  نمایشگاه تریناله د میلانو است.
از دیگر جاذبه های این پارک نیز می توان به آکواریوم عمومی آرنا سیویکا و برج توره برانکا اشاره کرد.

نام محلی

ایتالیایی ها پارک سیمپلون را با نام پارکو  سمپیونه می شناسند.

اطلاعات گردشگری

شهر میلان پارک های زیبایی نیز دارد. از جمله معروف ترین و زیباترین آنها، پارک های سمپیونه، گیاردینی پابلیچی و نورد میلانو هستند.
پارک سمپیونه  همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم در سال 1888 میلادی در فضایی به مساحت بیش از 386 متر مربع ساخته شده است. جالب است بدانید سرتاسر پارک سمپیونه مجهز به اینترنت وایرلس رایگان است و گردشگران می توانند با گوشی های موبایل یا تبلت های خود در زیبایی آن از اینترنت نیز استفاده کنند.
گردشگران به راحتی می توانند به این پارک بروند و از دیدنش لذت ببرند. برای رفتن به آن می توان با انواع وسایل نقلیه همچون اتوبوس یا تاکسی استفاده کرد. از آنجا که جاذبه های دیگر شهر میلان همچون طاق صلح و قلعه اسفورزسکو نیز در اطراف این پارک هستند، می توان با پای پیاده بین همه این دیدنی ها گشت زد و از زیبایی هایشان استفاده کرد.
در شهر میلان اقامتگاه های متعددی نیز با قیمت های مختلف وجود دارد. گردشگران می توانند با توجه به بودجه و سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنند.

تاریخچه

پارک سمپیونه در بخشی از شهر ساخته شده است که پیش از آن باغی به وسعت 300 هکتار برای شکار دوک بوده است. ایده ساخت یک پارک عمومی در این محل در اواخر قرن 19 میلادی مطرح شد. این زمان مصادف با رشد بسیار سریع میلان از نظر اجتماعی و تجاری بود. در نتیجه این اتفاقات، ایده ساخت یک پارک عمومی با طراحی به نام امیلیو آلمانگو  مطرح شد. نظر او این بود که پارک و چشم اندازی در حد فاصل قلعه تا طاق صلح که در میدان سمپیونه قرار دارد، ساخته شود. با اجرای این طرح، پارک سمپیونه درست در مقابل قلعه قرار می گرفت.
 
نام: اروپا » ایتالیا » میلان » پارک سمپیونه
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر میلان

رودخانه مگیور

رودخانه مگیور -Lake Maggiore- یکی از بهترین مناطق گردشگری شهر میلان به شمار می رود. در این رودخانه جزایری وجود دارند که از نظر زیبایی بسیار خیره کننده و نفس گیر هستند. رویدادها و جشنواره هایی که در آن برگزار می شوند نیز بسیار دوست داشتنی هستند. رودخانه مگیور به دلیل داشتن مناظر فوق العاده زیبا و محیط بسیار آرامش بخشی که دارد، سالانه افراد بسیار را به سمت خود جذب می کند.

دومو

دوموی میلان -Duomo- دومین کلیسای جامع کاتولیک در جهان به شمار می رود. فقط کلیسای جامع سویل از دومو بزرگ تر است. کلیسای سن پیتر را نمی توان در این میان دسته بندی کرد زیرا کلیسای جامع نیست. کلیسای جامع میلان حدود 157 متر بلندی دارد و ظرفیت آن حدود 40 هزار نفر است. این کلیسا از جمله مکان های دیدنی شهر میلان در کشور ایتالیا به شمار می رود و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند.

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته

کلیسای جامع سانتا ماریا ناسنته -Cathedral of Santa Maria Nascente- یکی از بزرگ ترین کلیساهای مرمرین دنیاست. این کلیسا با نام دوئومو میلان نیز شناخته می شود.

طاق صلح

ایتالیا مملو از دیدنی های معماری و تاریخی است. در میان شهرهای مختلف این کشور، میلان از جمله شهرهایی است که برای مد و طراحی لباس هایش شهرت دارد. این شهر آثار باستانی و تاریخی زیبایی نیز دارد. یکی از این بناها، دروازه سیمپلون یا طاق صلح -Arco della Pace- است که دروازه شهر میلان به شمار می رود. سالانه افراد بسیاری برای بازدید این طاق از نزدیک، به کشور ایتالیا و شهر میلان سفر می کنند. این طاق را نماد صلح اروپایی ها در زمان جنگ نیز می دانند.

قلعه اسفورزسکو

قلعه اسفورزسکو یکی از قلعه های مشهور شهر میلان در کشور ایتالیاست. این قلعه محل زندگی دوچی میلان بوده است و یکی از بزرگ ترین قلعه های نظامی مستقر در اروپا و خانه چند موزه و مجموعه هنری است.