درباره Batu Ferringhi

ساحل عجیب و غریب و زیبای باتو فرینجی -Batu Ferringhi-، آن را به یکی از جاذبه های گردشگری زیبای جهان تبدیل کرده است. نه تنها زوج های جوان، بلکه هر قشری از جامعه به این ساحل و جاذبه هایش علاقه دارد. این منطقه برای همه افراد با هر فرهنگ و ملیتی جذاب و خیره کننده است. خانواده های می توانند تعطیلاتی دوست داشتنی در کنار هم در این ساحل داشته باشند. مالزی سواحل تمیز بسیاری دارد. اما Batu Ferringhi جذابیت ویژه ای میان گردشگران دارد.
این منطقه چیزی جز یک ساحلی دریایی زیبا که هتل های فراوانی آن را احاطه کرده اند، نیست. اما بسیار مورد توجه گردشگران است. استراحتگاه ها، تفریح گاه ها، رستوران ها متعدد و مهیا و در دسترس بودن انواع وسیله نقلیه در این ساحل، آن را به جاذبه های کشور مالزی تبدیل کرده اند.
ساحل Batu Ferringhi مملو از امکانات متنوع است. سیستم حمل و نقل آن نیز عالیست. انواع هتل ها، تفریح گاه ها، رستوران ها و استراحتگاه ها در این ساحل وجود دارند که باعث لذت بردن گردشگران از مسافرتشان می شوند. این ساحل بسیار تمیز است و از آن به خوبی نگهداری می شود.

مکان های Batu Ferringhi

Batu Ferringhi، در پنانگ قرار دارد و یکی از بهترین سواحل جنوب آسیاست. این ساحل را پیشرفته ترین و مجهزترین ساحل مالزی می دانند. Batu Ferringhi به غیر از ساحل منحصر به فرد و طبیعت زیبا، موارد دیگری نیز برای جذب گردشگر دارد. از جمله مکان هایی که در ساحل Batu Ferringhi ارزش دیدن دارند شامل موارد زیر هستند:
پارک پروانه ها -
در خیابان 830 Jalan Teluk Bahang قرار دارد و یکی از جاذبه های Batu Ferringhi است. این پارک در واقع موزه ای از انواع مختلف پروانه هاست که آزادنه در آنجا زندگی می کنند. در این پارک همه اطلاعات لازم در مورد پروانه ها، نحوه زندگی آنها، پرورش، تغذیه و طول مدت حیات آنها در اختیار بازدیدکننده ها قرار می گیرد. در پار پروانه ها بیش از 4 هزار پروانه در 120 نوع و گونه مختلف زندگی می کنند. این پروانه ها شامل معروف ترین پروانه های مالزیایی همچون Rajah Brooke
s Bird wing نیز هستند که به خانوادهPapilionidae تعلق دارند.  علاوه بر پروانه ها، این پارک شامل انواع دیگر حشرات همچون آخوندک  ارکیده (شبیه گل ارکیده هستند) و آخوندک برگ مرده که شبیه برگ های خشک شده و مرده هستند.

فانوس دریایی موکا -
در شمال غربی شبه جزیره پنانگ قرار دارد. این فانوس دریایی همچنان فعالیت دارد و به هدایت کشتی های آن منطقه می پردازد. دسترسی به این فانوس برای گردشگرها چندان آسان نیست. البته راه هایی همچون استفاده از قایق وجود دارند. همچنین می توان با پای پیاده از طریق صخره های موجود به آنجا رفت.

موزه اسباب بازی -
نیز در فهرست جاذبه های پنانگ قرار دارد. این موزه در مقابل هتل ارکیده قرار دارد و گفته می شود بزرگ ترین موزه اسباب بازی در آسیاست. در ضمن، نخستین موزه اسباب بازی در آسیا نیز هست.

مزرعه میوه های گرمسیری -
در خیابان Jalan Teluk Bahang قرار دارد و گفته می شود بیش از 200 نوع میوه گرمسیری مختلف در آن کشت می شود. این مزرعه در مساحتی بیش از 25 هکتار  گسترده شده است.

تاریخچه

نام Batu Ferringhi اهمیت فراوانی دارد. این عبارت ترکیبی از فرهنگ های مختلف است. مفهوم این عبارت برگرفته از زبان های انگلیسی، پرتغالی، و هلندی است. مردم محلی می گویند کلمه Ferringhi کلمه ای خارجی به معنای «خارجی» است.
 
نام: آسیا » مالزی » پنانگ » ساحل باتو فرینجی
گروه: جاذبه ها
 

مکان های دیدنی دیگر پنانگ

معبد کک لوک سی

معبد معبد کک لوک سی Kek Lok Si در پنانگ یکی از مقدس ترین معابد بودایی ها در سراسر دنیاست. این معبد برای همه گردشگرانی که به شهر زیبا و ساحلی پنانگ سفر می کنند، جالب است. تقریبا بیشتر گردشگران، وقتی نیز برای بازدید از این معبد بودایی اختصاص می دهد. این معبد زیبا، معماری منحصربه فرد و فوق العاده ای دارد. داخل آن نیز حسی از آرامش را به بازدیدکننده ها القا می کند.

معبد خوکونگسی

شهر پنانگ مملو از مکان های دیدنی است. این شهر ساحلی که در کشور مالزی قرار دارد، همیشه مورد توجه مسافران و گردشگران از همه نقاط جهان بوده است. یکی از جاذبه های این شهر، خانه یا معبد Khoo Kongsi است. Khoo Kongsi، خانه قبیله ای است که در سال 1906 ساخته شده است.

معبد چایامانژالرام

در مالزی و کشورهایی که مذهب بودایی دارند، معابد بسیاری وجود دارند. همچون کشورای مسلمان نشین که در همه شهرهای خود مسجدهای متعددی دارند، بودایی ها نیز معابدی برای عبادت و دعا دارند. تعداد این معبد ها در کشور مالزی کم نیست. اما برخی از آنها مشخصه های جالب دارند که علاوه بر محلی برای عبادت بودن، مکان گردشگری زیبایی نیز به شمار می روند. از جمله آنها می توان به معبد Chayamangkalram اشاره کرد. این معبد یکی از پربازدیدترین معابد کشور مالزی است. این معبد سیامی برای مجسمه خوابیده بودای خود مشهور است. البته جدا از مجسمه بسیار جالب توجه بودا، موارد دیدنی دیگری نیز در این معبد وجود دارند.

بلندی های پنانگ

بلندی های پنانگ -Penang Hill- ، یکی از جاذبه های اصلی کشور مالزی است. محلی که این گردشگاه زیبا در آن واقع شده، تپه ای بلند است که با کوه های اطرافش احاطه شده است. پیاده صعود کردن این تپه بسیار آسان است و حس خستگی به گردشگر نمی دهد. در ضمن، هوای خوبی نیز دارد و در همه فصول سال می توان از آنجا بازدید کرد. تپه های زیبا و خوش آب و هوای پنانگ، جزو دیدنی ترین مکان های این شهر و همچنین کشور مالزی است.